Haber Detayı
06 Ekim 2020 - Salı 12:40
 
'Naci en Palestina...'
'Naci en Palestina...' Bu haftaki yazımda içimi uzun zamandır kemiren bir konuyu astrolojik olarak irdelemek istiyorum. İçimde bir süredir uyuyan bir duyguyu uyandıran şarkının ne olduğunu paylaşmak isterim öncelikle
DİĞER Haberi
'Naci en Palestina...'

Bu haftaki yazımda içimi uzun zamandır kemiren bir konuyu astrolojik olarak irdelemek istiyorum. İçimde bir süredir uyuyan bir duyguyu  uyandıran şarkının ne olduğunu paylaşmak isterim  öncelikle…
Emel Mathlouthi - Naci en Palestina

Emel Mathlouthi - Konser Parti - istanbul.net.tr, Kültür Sanat  Etkinlikleri, Konser Tiyatro İstanbul Şehir Rehberi

Yıllardır süren İsrail ve Filistin arasındaki mücadelenin kaynağına hep inmek isterdim. Fakat tarihteki olayların doğru bir şekilde günümüze aktarıldığını düşünmüyorum. Filistin ve İsrail arasındaki mücadeleyi astrolojik olarak incelemek istediğimde kuruluş tarihlerinin haritasına bakmak oldu ilk işim. Çünkü mesele topraktı,sınırlardı. Bir Satürn etkisi,Oğlak burcu ya da Boğa burcu etkisi olmalıydı işin içinde.

İşte Kudüs'ün tarihi… Kudüs nerede? Önemi nedir? - Dünya haberleri

Astrolojik olarak incelemeden önce Filistin’in bulunduğu coğrafya hakkında bulgular şunu söylüyordu:

Filistin kelimesinin kökeni Yunanca Philistia sözcüğüdür ve Filistinlerin yurdu anlamına gelir.[1][2] Antik Filistinliler (İng: Philistine) MÖ 12. yüzyılda güney sahilinde, Tel Aviv-Yafa ve Gazze arasındaki küçük bir bölgeyi ele geçirmişler ve ilk kez Antik Yunan yazarlar bu bölge için Philistia ismini kullanmışlardır. Filistin adı, 2. yüzyılda Romalılar tarafından Suriye Eyaleti'nin güneyini tarif etmek amacıyla Suriye Filistini şeklinde kullanılmış ve yeniden canlandırılmıştır.[1] Buradan Arapçaya girmiş, en az İslam tarihinin başından beri kullanılagelmiştir.
Roma İmparatorluğu'ndan sonra Filistin adının resmi olarak kullanımı, Osmanlı İmparatorluğu yıkılıp bölge İngiliz mandası oluncaya kadar ortadan kalktı. İngiliz mandası olan Filistin, hemen hemen tüm modern İsrail'i, Batı Şeria'yı ve günümüz Ürdün'ü olan Şeria Nehri'nin doğusunu kaplıyordu.[1] Birleşik Krallık daha sonra Şeria Nehri doğusundaki toprakları ayrı bir idari yönetim altına aldı.[1]
Bu yazıda Antik Filistinlilerin bölgeye yerleştiği MÖ 12. yüzyıldan önceki halklar da tanımlama kolaylığı açısından zaman zaman Filistin halkı olarak adlandırılmıştır. Bu durum bir etnik köken belirtmemektedir.”

TEK ÇARE GAZZE'NİN TÜRKİYE'YE KATILMASI MI? – Sahipkıran Stratejik  Araştırmalar Merkezi – SASAM

Astrolojik olarak bireysel haritalar incelendiğinde ise Gazze topraklarında yaşayan insanların 4. Evlerinin yöneticisi zarar görmüş ya da yine Satürn ile sert bir açı bağlantısında olduğu düşüncesine kapılmıştım. Ülke haritasında ise 4. Evde kolektif gezegenlerin olabileceğini (hatta Neptün ile Mars’ın kavuşumda olabileceğini) düşündüm.

Yükselenlerini bilmediğim için yalnızca haritaları çıkarttım. Ve bingooo…

(Filistin'in natal haritası/yükselen rastgele atanmıştır)
 

Filistin’in haritasında Ay kova burcundaydı, Mundane astrolojide Ay halkı temsil ediyordu, Filistin Akrep burcu bir ülkeydi ve Satürn Oğlak burcuna henüz yeni geçmişti. Tüm bunlar düşüncelerimi doğrular nitelikteydi. Köklerinden, yerlerinden yurtlarından kovulmuş insanların üzerindeki kolektif etkiyi ancak bu ülkenin haritası anlatabilirdi. Fakat bu coğrafyada doğmuş insanların da haritalarında bu etkiyi barındırmaları gerekiyor.
Gelelim İsrail’in haritasına…

(İsrail'in haritası/yükselen burç rastgele atanmıştır)
 

İsrail Boğa burcu ve Aslan burcunda toplanmış gezegenlere sahip bir haritası var. Satürn Aslan burcunda düşmüş ve sınırlarla ilgili problemi büyük ihtimalle bu durumdan kaynaklı olarak yaşıyorlar. Dini faktörler de oldukça etkin olduğundan her iki ülkede de 9. Ev ve Jüpiter’in çok baskın olduğunu düşünüyorum.
Bu yazı devam edecek…
Şimdilik bu kadar,teşekkürler

Astrolog Billur Toplu

Kaynak: (Sndkk) - sondakika32 Editör: Billur Toplu
Etiketler: 'Naci, en, Palestina...',
Yorumlar
Haber Yazılımı