Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 14:56
 
Nagehan Alçı: En büyük kaygım Batı düşmanlığı bayrağını muhalefetin devralması
Nagehan Alçı: En büyük kaygım Batı düşmanlığı bayrağını muhalefetin devralması
GÜNDEM Haberi
Nagehan Alçı: En büyük kaygım Batı düşmanlığı bayrağını muhalefetin devralması

Habertürk Gazetesi yazarı Nagehan Alçı "Kılıçdaroğlu ve Akşener parti teşkilatlarına inşallah hâkim olabilirler" yazısını ele aldı.

Nagehan Alçı'nın yazısından bazı kesitler şöyle;

HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa Birliği açıklamalarına ilişkin olarak, "Türkiye 2020’lerde özgürlüklerin ve insan haklarının önünü açacaktır. En başta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’den ricam Türkiye’nin yeniden Batı ile bütünleşme rotasına destek vermeleri. Cumhurbaşkanı bu güzel ve doğru sözleri söylüyor diye bir anda muhalefet yeniden Batı düşmanı olmamalı. En büyük kaygım şimdi de Batı düşmanlığı bayrağını muhalefetin devralması ihtimali." görüşünü savundu. 

Alçı yazısında, "Kılıçdaroğlu ve Akşener parti teşkilatlarına inşallah hâkim olabilirler. Yoksa her iki parti içinde de Batı düşmanı bir damar var. İkisi de AB perspektifini savunan DEVA ve Gelecek Partisi de bu doğru sözleri Tayyip Erdoğan söyledi diye karşı çıkmak gibi bir yanlışı yapmamalı. Hem Sayın Babacan hem de Sayın Davutoğlu’nun bu hataya düşme ihtimalinden çekiniyorum açıkçası. Çok fazla anti-Erdoğan bir duruşa kendilerini kaptırdılar. Elbette ulusalcılar yine Batı düşmanlığı yaparak hükümete saldıracaktır. Onların ideolojik kimliğinin sebebi bu. Fakat özellikle özgürlükçü-sol çizgide olduğunu söyleyip AB fonlarından da destek alan medya organlarının tutumunu dikkatle takip edeceğim." düşüncesini dile getirdi.

Yazının devamı için tıklayın

Kaynak: Editör: Yasemin Keçeli
Etiketler: Nagehan, Alçı:, En, büyük, kaygım, Batı, düşmanlığı, bayrağını, muhalefetin, devralması,
Yorumlar
Haber Yazılımı