Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 19:45
 
Nevşin Mengü 'Parası neyse vereyim başıma koca, çocuk vb çıkartmayın'
Bir haber sitesinde ortaya atılan ve kamuoyunun gündemine oturan 'bekarlık vergisi' iddialarına ilişkin tartışmalar devam ediyor.
- Haberi
Nevşin Mengü 'Parası neyse vereyim başıma koca, çocuk vb çıkartmayın'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde “Evlenmeyip evde kalıyor” sözlerinin ardından bir medya kuruluşunda yer alan “Bekarlık Vergisi” haberi kamuoyunda tartışılmaya devam ediliyor.

Günaydın yazarı Mevlüt Tezel, dünkü yazısında çocuk yapmayanlara, "Ayda bir Avrupa'ya git, en güzel restoranlardan Instagram'a fotoğraf koy, akşam eve gidince de battaniyeni üzerine çek, kedini sev ve dijital platformdan dizi izle! Oh ne güzel!" diyerek tepki göstermişti.

Tezel, "Çocuk sahibi olanlar sistemin devamı için özveride bulunuyorsa, bekarlar da bunun karşılığını vermeli. Kazancı iyi olan ama buna rağmen çocuk dünyaya getirmeyen bekârlardan daha çok vergi alınsın" önerisinde bulunmuştu.

NEVŞİN MENGÜ'DEN BEKARLIK ÇIKIŞI

Gazeteci Nevşin Mengü, bekarlık vergisi iddialarının ardından konuyla ilgili sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. 

"Parası neyse vereyim başıma koca, çocuk vb çıkartmayın" ifadelerini kullanan Nevşin Mengü'nün paylaşımına kısa sürede çok sayıda beğeni ve yorum geldi.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Nevşin, Mengü, 'Parası, neyse, vereyim, başıma, koca,, çocuk, vb, çıkartmayın',
Yorumlar
Haber Yazılımı