Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 10:20
 
Nihal Olçok'tan 'Olçok' ailesine yanıt
Olçok ailesi tarafından, yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirilen Nihal Olçok TV'5 katıldığı programda dikkat çeken ifadeler kullandı. Kaynak: Nihal Olçok'tan 'Olçok' ailesine yanıt
SİYASET Haberi
Nihal Olçok'tan 'Olçok' ailesine yanıt

Olçok ailesi tarafından, yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirilen Nihal Olçok dikkat çeken ifadeler kullandı.

TV5’te Ayşe Baykal’ın hazırlayıp sunduğu “Ayşe’nin Penceresi” isimli programa katılan Olçok, “Soyadımdan vazgeçmeyeceğim. Bugün söylediklerimi başından beri söylüyordum. Ayrıca söylediklerimi de ‘Olçoklar’ adına söylemiyordum. Söylediklerimi bireysel olarak, ‘Nihal’ olarak söylüyordum” ifadelerini kullandı.

Nihal Olçok devamında ise şunları söyledi:

“(Olçok Ailesi’nin) rahatsız olduğu konu ne? FETÖ ile mücadele edilmediği konusu mu? Eğer Erol ve Abdullah Olçok’un kemikleri sızlıyorsa, benim söylediklerimin arkasında durmadıkları için sızlıyor olabilir. Mahkemenin, ben yaşarken çocuklarımın vesayetini amcalarına vermiş olması, işte Türkiye’de benim başından beri bağırdığım adalet sistemi… Türkiye’de ‘yalnız kadın’ olmak, kadın olmayı bırakmak demektir. Benim iki tane oğlum var ve ben, onlara sığındım. O yüzden Olçok soyadı, benim için Şamil ve Emir’le beraber devam edecek bir gururdur sadece.”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Nihal, Olçok'tan, 'Olçok', ailesine, yanıt, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı