Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 14:30
 
Öğrencilere kalabilmeleri için şehir merkezinden uzaktaki yurt tercih edildi
Öğrencilere kalabilmeleri için şehir merkezinden uzaktaki yurt tercih edildi
GÜNDEM Haberi
Öğrencilere kalabilmeleri için şehir merkezinden uzaktaki yurt tercih edildi

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret Odası Başkanı Mustafa Tutar, esnafının yüzünü güldürmek için,  ISUBÜ ve SDÜ Rektörleri ile yüz yüze eğitim hakkında görüşmelerde bulunmuştu. İki üniversitede bazı fakültelerinin uzaktan eğitim bazı fakültelerinin ise yüz yüze eğitim ile yapılması kararını almıştı. Alınan karar doğrultusunda gelecek öğrencilere kalabilmeleri için şehir merkezinden uzaktaki yurt tercih edildi.

YURTLARI PAYLAŞTIRDILAR

Şehir Hastanesi’nin arkasında bulunan Murat Hüdavendigar yurdu pandemi dolayısıyla karantina altına alınan vatandaşlara tahsis edildi.

Umreden dönen 180 vatandaş öğrenci yurduna yerleştirildi

Üniversite eğitimi almaya Isparta’ya gelecek öğrenciler için ise Çünür mahallesindeki Mihri Hatun yurdu tahsis edildi.  Yurdun dört adet bloğu bulunmakta; Bir bloğunda kız öğrencileri ve bir bloğunda da erkek öğrencileri olacak şekilde düzenlendi.

KYK MİHRİ HATUN ÖĞRENCİ YURDU | Öğrenci Yurtları, Öğrenci Evleri, Apartlar,  Üniversite Yerleşkeleri vb.

Anladığımız kadarıyla üniversite yönetimleri ile görüşmeler sonucunda ancak bu bölümler yüzyüze eğitim için açılacak. Ekonomisi öğrenciye bağlı olan Isparta için sıkıntılı bir süreç beklemekte. 

Haber sondakika32

Kaynak: Editör: Sondakika32
Etiketler: Öğrencilere, kalabilmeleri, için, şehir, merkezinden, uzaktaki, yurt, tercih, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı