Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 17:37
 
Örencilerinden, Bedri Gencer'e bir şok daha!
Öğrenciler, 'Bu oda Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından mühürlenmiştir!' yazılı bir not bıraktı.
GÜNDEM Haberi
Örencilerinden, Bedri Gencer'e bir şok daha!

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrenciler, Elazığ'da yaşanan 6.8 şiddetindeki depreme çocuk yaşta evliliklerin yasaklanmasının neden olduğunu savunan profesör Bedri Gencer'e bir şok daha yaşattı. Daha önce dersi terk ederek, dilekçe veren öğrenciler bu kez Gencer'in odasını mühürledi.

Gencer'in YTÜ binasındaki odasını mühürleyen öğrenciler, odanın kapısına "Bu oda Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından mühürlenmiştir!" yazılı bir not bıraktı.

İLİŞİĞİ KESİLMELİ

YTÜ öğrencileri daha önce de pedofiliyi öven Gencer'in üniversiteden gönderilmesi için mücadelelerine devam edeceklerini söylemişti. Öğrenciler Gencer'in dersini terk etmiş ve ardından Gencer'in üniversiteyle ilişiğinin kesilmesi için topladıkları dilekçeleri rektörlüğe teslim etmişlerdi.

Gencer pedofiliyi savunduğu skandal paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı"

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Örencilerinden,, Bedri, Gencer'e, bir, şok, daha!,
Yorumlar
Haber Yazılımı