Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 18:55
 
Park ziyaretçilerine küfreden papağanları birbirinden ayırdılar
Park ziyaretçilerine küfreden papağanları birbirinden ayırdılar
DÜNYA Haberi
Park ziyaretçilerine küfreden papağanları birbirinden ayırdılar

Sputniknews haberine göre, İngiltere’de ilginç papağanlarıyla ara sıra gündem olan Lincolnshire Doğal Yaşam Parkı'nda bu sefer beş küfürbaz papağan konuşuluyor. Gelen ziyaretçilere küfreden papağanlar, herhangi bir şikayet olmamasına rağmen farklı yerlere yerleştirildi.

Parkın CEO'su Steve Nichols, “Çok çabuk fark ettik. Papağanların küfretmesine alışıktık ancak hiçbir zaman aynı anda 5 tanesine şahit olmamıştık. Çoğu papağan dışarı çıkınca sesi kesilir. Ama bu beşi nedense bundan zevk alıyordu” dedi.

Bundan sonra papağanlar birbirlerini 'küfretmeye motive etmemeleri için' parkın farklı yerlerine yerleştirildi

Kimsenin papağanlardan şikayet etmediğini belirten Nichols, ancak ziyaretçi çocukları göz önünde bulundurdukları ve papağanların 'çıkarmaları gereken doğal sesleri' diğer Afrika papağanlarından öğrenmeleri umuduyla beşini birden ayırdıklarını anlattı.

‘İnsanlar eğleniyordu aslında’

Nichols, "İnsanlar bize geldi, ancak bunun eğlenceli olduğunu düşünüyorlar. Tek bir şikayet bile olmadı.  Bir papağan 'S... git buradan' dediğinde,  insanlar acayip eğleniyor. Böylesine gerçekten zor bir yıla büyük bir gülümsemeyi getirdi"  diye konuştu.

Chico da vardı

Ancak parkın tek ilginç papağan bu beşi değil, bir süre önce gündem olan Chico da var.  Chico adındaki papağan ise Beyonce'nin 'If I were a Boy' şarkısının aralarında bulunduğu birkaç pop şarkıyı söylemeyi öğrenmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Park, ziyaretçilerine, küfreden, papağanları, birbirinden, ayırdılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı