Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 09:02
 
PTT'den yaşlıları kahreden uygulama! Eskiden kimlik kartı yetiyordu..
PTT'den yaşlıları kahreden uygulama! Eskiden kimlik kartı yetiyordu..
GÜNDEM Haberi
PTT'den yaşlıları kahreden uygulama! Eskiden kimlik kartı yetiyordu..

Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz bugünkü köşesinde PTT'nin bir uygulamasını eleştirdi.

Miladi 2021 yılında PTT yeni bir uygulama başlattı. Eskiden emekliler PTT Şubelerinden emekli maaşlarını alırken sadece TC Kimlik kartı yetiyordu. Yeni uygulamaya göre, PTT emeklilerin cep telefonuna bir şifre gönderiyor ve maaşını bu şifreyi ifade ettikten sonra ödüyor.
Peki, 70 yaşındaki emekli amcanın yanında cep telefonu yoksa ne yapacak? İşte bu konuyu bugün Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz köşesine taşıdı.


Adnan Öksüz’ün yazsısından, “PTT Genel Müdürü Hakan Gülten Beyefendi’ye…” başlıklı bölüm şöyle;

“Emekli bir okurdan bir mesaj aldım.
Şöyle;
“Evladım, ben 70 yaşında bir emekliyim. Her zaman olduğu gibi PTT şubesine gittim. Kimlik kartımı uzattım, emekli maaşımı çekmek istediğimi arz ettim. O arada gişedeki memur, emekli maaşımı vermek için telefonuma bir şifre yolladığını bu şifreyi kendisine söylememi istedi. Bende telefon yok, o anda. ‘Neden böyle bir uygulama var? Biz her zaman kimlik kartımızla emekli maaşımızı çekiyorduk!’ dedim. Memur hanım, “Bu yeni bir uygulama!” dedi. Neyse ben kimlik kartımı alarak PTT şubesinden çıktım. Bankamatikten maaşımı çektim. Eve geldiğimde telefona baktım. Mesajda, ‘………nolu hesabınızdan kartsız işlem için sms şifreniz …..’ gönderisini gördüm. PTT Genel Müdürü evladım, bu nasıl bir uygulama, kartsız işlem de ne demek? PTT memuru benden neden böyle bir şifre ister? TC kimlik kartı yeterli değil mi? Kafam iyice karıştı. Böyle bir duyuruyu da daha öncesinden hiç duymadık… Cep telefonu olmayan emekli maaşını nasıl çekecek?”
Emekli amcamızın serzenişi böyle devam etti…
*
PTT Genel Müdürü Hakan Gülten beyefendiye buradan seslenmek istiyorum; Hakan Bey, böyle bir uygulama varsa, cep telefonu olmayan, yanında telefon taşımayan binlerce emeklimiz gişeden maaşını nasıl çekecek? TC Kimlik kartı neden yeterli olmuyor?”
Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: PTT'den, yaşlıları, kahreden, uygulama!, Eskiden, kimlik, kartı, yetiyordu..,
Yorumlar
Haber Yazılımı