Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 14:38
 
Saray’dan Bahçeli’yi kızdıracak açıklamalar!
Saray’dan Bahçeli’yi kızdıracak açıklamalar!
SİYASET Haberi
Saray’dan Bahçeli’yi kızdıracak açıklamalar!

Habererk'in haberine göre; Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret içerikli mektubu sorulan İbrahim Kalın’dan Devlet Bahçeli’yi kızdıracak açıklama geldi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Çakıcı’ya destek vermesini de yorumlayan Kalın, “Sayın Bahçeli’nin Çakıcı’yla eskiye giden dostluğunun olması da onun belki bir vefa duygusuyla söylediği bir şey” dedi.

Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret içerikli mektubu sorulan İbrahim Kalın, Devlet Bahçeli'ye yönelik, “Kişisel hukuk ile hukukun ortaya koyduğu normlar arasında bir çatışma olmaması gerekir” ifadelerini kullandı.

Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret içerikli mektubu sorulan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Devlet Bahçeli'ye yönelik, "Kişisel hukuk ile hukukun ortaya koyduğu normlar arasında bir çatışma olmaması gerekir" ifadelerini kullandı.

İbrahim Kalın, NTV’de katıldığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kalın, kendisine Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaret içeren mektubunun sorulması üzerine ise "Hukuki süreç işliyor. Türkiye’de kimsenin kimseyi bu şekilde tehdit etmesi hukuk devleti normları açısından kabul edilebilir bir şey değil" şeklinde değerlendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Çakıcı’ya destek vermesini de yorumlayan Kalın, “Sayın Bahçeli’nin Çakıcı’yla eskiye giden dostluğunun olması da onun belki bir vefa duygusuyla söylediği bir şey. Orada kişisel hukuk ile hukukun ortaya koyduğu normlar arasında bir çatışma olmaması gerekir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Yasemin Keçeli
Etiketler: Saray’dan, Bahçeli’yi, kızdıracak, açıklamalar!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı