Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 18:25
 
Selvi: Tek kelime ile tehlikeli bir adım, Erdoğan’ın yoluna mayın döşenmiş olur
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 'Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığı kaldırılsın” teklifini 'çok tehlikeli bulduğunu' yazdı.
SİYASET Haberi
Selvi: Tek kelime ile tehlikeli bir adım, Erdoğan’ın yoluna mayın döşenmiş olur

Selvi, AK Parti’nin kampını ele aldığı yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik Bahçeli’nin başlattığı tartışmayı da kaleme aldı.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılmasını ve yargılanmasını istedi. Tek kelime ile tehlikeli bir adım. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çubuk’ta linç edilmek istendiğinde siyaset çok kötü bir sınav verdi. Saldırgan kahramanlaştırılırken, neredeyse CHP Lideri’ne “Oradan neden sağ çıktın” diye ceza kesilmeye kalkışıldı.

Çubuk saldırısının etkisi nasıl ki 23 Haziran’da İstanbul seçimlerinde görüldü, Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığı kaldırılıp yargılanması yoluna gidilirse bunun sonucu da 2023 seçimlerinde görülür. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ın yoluna mayın döşenmiş olur.

O nedenle AK Parti’nin bu konudaki duruşu önemli. Şimdiye kadar bu tartışmaya girmemekle özenli davrandılar. Merak ettim, araştırdım. Kızılcahamam kampında da gündeme gelmemiş. Erdoğan bu konuda herhangi bir değerlendirme yapmamış.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Selvi:, Tek, kelime, ile, tehlikeli, bir, adım,, Erdoğan’ın, yoluna, mayın, döşenmiş, olur,
Yorumlar
Haber Yazılımı