Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 09:47
 
TÜİK verilerine göre ISPARTA 4. sırada…
TÜİK verilerine göre ISPARTA 4. sırada…Halk Kütüphaneleri; bireylerin bilgi, eğitim ve kültür ile ilgili ihtiyaçlarını hiçbir ayrım gözetmeksizin ücretsiz karşılamakta ve bulunduğu yörenin kalkınmasına, kültür seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmaktadır.
KÜLTÜR Haberi
TÜİK verilerine göre ISPARTA 4. sırada…

Halk Kütüphaneleri; bireylerin bilgi, eğitim ve kültür ile ilgili ihtiyaçlarını hiçbir ayrım gözetmeksizin ücretsiz karşılamakta ve bulunduğu yörenin kalkınmasına, kültür seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca geniş bir kullanıcı kitlesine hizmet vermesi açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Her katı ayrı bir niteliğe sahip olan Isparta Merkez Kütüphanesi Türkiye'deki diğer kütüphanelere örnek teşkil edecek niteliktedir. Okul öncesi çocuk bölümü, çocuk kütüphanesi, Çalışma ve araştırma salonları ile temiz, sıcak ve huzurlu bir mekân arayan okuyucular, gerek gündemde olan konuları takip etmek, gerekse okuyucuların taleplerine önem vermek amacıyla her gün yenilenen kitap koleksiyonuyla kütüphanelerimiz istenen ve aranan her kitabın bulunduğu yerlerdir. Kütüphaneler arası ödünç alma, kitap ayırtabilme hizmetleri ise kütüphane hizmetlerimizde sınır tanımazlığın da göstergeleridir.

Kullanıcı yoğunluğunu ve sükuneti bir arada yaşayan kütüphanemiz, her geçen gün kendisini yenileyerek daha iyi hizmet vermektedir. 2019 Yılı TÜİK verilerine göre Kütüphane İstatistikleri açıkladı. İllere Göre Türkiye’de Halk Kütüphaneleri Kayıtlı Üye Sayılarının İl Nüfuslarına Oranlarına göre ISPARTA 4. Sırada yer almaktadır. İllere Göre Türkiye’de Halk Kütüphaneleri Kayıtlı Üye Sayılarının İl Nüfuslarına Oranları (1.000 Kişi Başına) (2019 Yılı) Türkiye: 47 üyedir.
1-Kırşehir: 156
2-Tokat: 155
3-Kilis: 133
4-Isparta: 132
5-Sivas: 127
6-Sinop: 124
7-Karabük: 118
8-Amasya: 112
9-Nevşehir: 106
10-Kırıkkale: 102

Kaynak: (Sndkk) - sondakika32 Editör: İrem Dağ
Etiketler: TÜİK, verilerine, göre, ISPARTA, 4., sırada…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı