Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 12:52
 
Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma mı geliyor?
Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma mı geliyor?
EKONOMİ Haberi
Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma mı geliyor?

Siyasetcafe haber sitesinin haberine göre: AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili bir çalışmaları olduğu bilgisini paylaştı

Mehmet Muş kimdir nerelidir?

Ekonomik durgunluk yüzünden vergi tahsilatlarının azalması ve bütçe açığının çoğalması nedeniyle hükümet yeni bir vergi ve SGK prim barışı düzenlemesini gündemine aldı.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Meclis’e sunulan yeni istihdam paketiyle ilgili düzenleme için bugün TBMM’de basın toplantısı yaptı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Muş, "Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili bir çalışmamız var. Tamamladığımızda kanun teklifinin görüşmeleri sırasında Plan ve Bütçe Komisyonuna sunacağız." dedi.

Ayrıca, kısa çalışmanın sona ermesini takiben sağlanan normalleşme desteğine ilişkin sürenin cumhurbaşkanı kararıyla 30 Haziran 2021'e kadar uzatılabilmesi, 2019 Ocak ile 20 Nisan 2020 arasında en düşük sigortalı sayısına ek ilave istihdam yapılması durumunda çalışanların SGK prim desteğinin İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanması ve yeni istihdam artışı sağlamak üzere kısmi zamanlı çalışmayı kabul eden hizmet erbabına gelir ve damga vergisi istisnası getirilmesini öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sunduklarını bildirdi.

 

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: Vergi, ve, SGK, borçlarına, yapılandırma, mı, geliyor?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı