Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 05:10
 
WhatsApp Gizlilik İlkesi nasıl kabul edilir? Reddedenler ne yapacak?
WhatsApp Gizlilik İlkesi nasıl kabul edilir? Reddedenler ne yapacak?
TEKNOLOJİ Haberi
WhatsApp Gizlilik İlkesi nasıl kabul edilir? Reddedenler ne yapacak?

Milli Gazete'nin haberine göre: WhatsApp Gizlilik İlkesi önceki gün değişti. Peki WhatsApp Gizlilik İlkesi nasıl kabul veya iptal edilir? Reddedenlerin WhatsApp’ı kapanacak mı? İşte WhatsApp ile ilgili detaylar...

WhatsApp, önceki gün çok önemli bir değişiklik yaparak, Gizlilik Politikası ile ilgili bildirim yayınladı. Facebook şirketi Avrupa Bölgesi’ndeki yasalar gereği Türkiye’nin de dahil olduğu bölgeye WhatsApp ile ilgili yeni kurallar getirdi. Bu kurallar kapsamında gizlilik daha sıkı tutulacak. Önceki gün WhatsApp kullananların telefonuna gizlilik politikası kabul için bildirim geldi. Fakat bazı vatandaşlar konuyu reddetti. Bu durumdan pişmanlık duyanlar ise WhatsApp Gizlilik İlkesi nasıl kabul edilir? sorusuna cevap aramaya başladı.

 

REDDEDENLERİN WHATSAPP’I KAPATILACAK MI?

Whatsapp’ın konu ile ilgili bildirimi şöyle;

 

WhatsApp, koşullarını ve gizlilik ilkesini güncelliyor. Önemli güncellemeler şu konularda daha fazla bilgi içerir:
  • WhatsApp hizmeti ve verilerinizi nasıl işlediğimiz.
  • İşletmelerin, WhatsApp sohbetlerini saklamak ve yönetmek için Facebook tarafından barındırılan hizmetleri nasıl kullandığı.
  • Facebook Şirketi Ürünleri'nde entegrasyonlar sunmak için Facebook ile nasıl çalıştığımız.
Kabul Et'e dokunarak, 8 Şubat 2021'de yürürlüğe girecek yeni koşulları ve gizlilik ilkesini kabul etmiş olursunuz. Bu tarihten sonra, WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için bu güncellemeleri kabul etmeniz gerekecektir. Hesabınızı silmeyi tercih ediyor ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız Yardım Merkezi'ni de ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıdaki metinden de anlaşılacağı üzere, 8 Şubat’a kadar gizlilik ilkesini kabul etmeyenler, 8 Şubat sonrasında WhatsApp kullanamayacak. Yani 8 Şubat’tan sonra WhatsApp’ı kapatılacak.

 

WHATSAPP GİZLİLİK İLKESİ NASIL KABUL EDİLİR?

WhatsApp’tan henüz bu bildiriyi almadıysanız, şirket bu bildirimi size yakın zamanda verecektir. Kabul Et yazan yere tıklamanız yeterlidir. Fakat eğer çıktığı halde kabul etmediyseniz geriye dönük herhangi bir yeniden reddetme veya kabul etme butonu bulunmuyor.

Kurumun 8 Şubat öncesi bildirimi kullanıcılara tekrar gösterip, bir kez daha kabul veya ret seçeneğini sunması bekleniyor.

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: WhatsApp, Gizlilik, İlkesi, nasıl, kabul, edilir?, Reddedenler, ne, yapacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı