Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 14:05
 
WhatsApp'ın Gelir Kaynağı Nedir?
WhatsApp'ın Gelir Kaynağı Nedir? WhatsApp'ta karşınıza herhangi bir reklam çıkmıyor ve uygulamaya kayıt olurken herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Kısacası, bedava bir uygulama kendisi. Peki nasıl para kazanıyor?
KÜLTÜR Haberi
WhatsApp'ın Gelir Kaynağı Nedir?

https://seyler.eksisozluk.com sitesinde yazılan yazıya göre WhaysApp uygulaması nasıl para kazanıyor soruna cevap verildi.

Yazı şöyle:

Fark edilmesede whatsapp'ta yazdığınız her şey size reklam olarak geri dönüyor. Google gibi düşünün; yaptığınız aramadan sonra girdiğiniz sitelerde aradığınız şeyle ilgili reklamlar görürsünüz. Whatsapp'ta yazdığınız içerikler filtrelenerek sizlere facebook reklamları olarak geri dönüyor.

Tabii telefon numaralarınız ve kişisel bilgileriniz gibi, whatsapp'ın ulabildiği tüm içerikler bir şekilde paraya dönüştürülüyor. Hangi ülkenin hangi bölgesi ne kadar internete giriyor, ülkelerin internet kullanımı, bölgelere göre analizler çıkartılıp reklam yönetimi sağlanıyor. 3. kişilere satılan verilerimizden bahsetmiyorum; o, kazancın çok küçük bir bölümünü oluşturuyor. devede kulak misali.

Bunun gibi veriler satılarak para kazanıyorlar. girdiğiniz sitelerden, açtığınız uygulamalara, konuştuğunuz sürelere kadar birçok alanda veri madenciliği yaparak gelir elde ediyorlar. günümüzde reklam verenler ya da potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen firmalar artık bu yöntemi kullanıyor.

Öyle bizim ülkemizdeki gibi uygulama yazıp hemen para kazanalım derdine düşüp, pro sürümü al, altın al, chip al, para ver reklamları kapat demiyorlar.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Seçil Güler
Etiketler: WhatsApp'ın, Gelir, Kaynağı, Nedir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı