Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 17:25
 
Yalvaç Salur Yangınındaki yalan girdabı
Yalvaç Salur Yangınındaki yalan girdabı
GÜNDEM Haberi
Yalvaç Salur Yangınındaki yalan girdabı

Yalvaç Salur mahallesindeki yangın haberimiz ile olayın İdare Mahkemesi’ne dava açıldığı bilgisini vermiştik. Dava mahkemeye intikal ettiğinden dolayı olayla ilgili gelişmeleri dava safhaları içerisinde aktarmaya devam edeceğiz. Yangın hadisesinden sonra Yalvaç Belediye Başkanı H. Hilmi Tütüncü yangınla ilgili konuşan, yazan ve mesaj atanları adeta tehdit ederek hakarete varacak üslupla, kara propaganda yapmakla suçlamıştı. Biz bu haberimizde yaptığı basın toplantısında verdiği bilgileri söz uçar yazı kalır misali kayda alalım dedik. Zira belediye başkanı birçok meseleyi hatırlamakta güçlük çekiyor. Soruşturma sonucu davaya sunulacak bilirkişi raporları sayın başkanı ne kadar doğrulayacak? Ve ya Yalvaç halkını yanıltmak için mi basın toplantısı yapmış hep beraber takip edebileceğiz.

1)İtfaiye eri Nuri Çoban’ın ifadeleriyle görgü tanıklarının ifadeleri neden birbirini tutmuyor?

2)Kaç tane itfaiye eri yangına müdahale etti? Kaç tanesi hangi eğitimleri aldı? Başkan eğitim almayan itfaiye eri olmadığına emin mi? Belediye Başkanı H. Hilmi Tütüncü “ Tüm itfaiye erlerimizin temel eğitimleri var.” Demişti:

Yangına müdahale eden itfaiye erlerinden;

Hulusi Uyar 4 yıldır belediyede çalışıyor. Hangi eğitimi aldı?

Gökhan Görmez 6 yıldır belediyede çalışıyor. Hangi eğitimi aldı?

Mehmet Çil 6 yıldır belediyede çalışıyor. Hangi eğitimi aldı?

3) Oksijen tüpleri ile ilgili konuda görgü tanıklarının söyledikleri ile belediye başkanının anlattıklarından hangisi doğru?

4) İtfaiye Müdürü 5 Ocak 2015’te atanmış, Fen İşleri’nde çalışmış. Murteza Aksu olaydan iki üç hafta önce göreve getirilmiş. İtfaiye Müdürü belediye itfaiye yönetmeliğinin 10.maddesi gereği itfaiye hizmetlerinin koordinesini yapmış mıdır?

5) Müdahale eden ekip yangın müdahale tekniğine uygun olarak müdahale yaptı mı? Yaptıklarını iddia ediyor olmalarına rağmen çocukları almaya neden sivil vatandaşlar girdi?

6) Basın toplantısında bahsettiğiniz patlayan tüpler neden sapasağlamdır?

7) 32 YK 126 plakalı araç hâlbuki sürme merdivenli bir araçtır. Sokaklar dar olduğu için gönderilmediği söyleniyor. Acaba bu araç hangi standarta göre bu yoldan geçmez dendi?

 

 

 

Peki Sayın Başkan, kara propaganda yaptığını söylediğin insanlardan bahsederken senin söylediklerin yalan çıkarsa ne demek gerekecek? Bu soruların cevabını soruşturma neticesinde ortaya çıkacak raporda hep beraber göreceğiz.

 

Günün sözü: İdare etmek dürüstlük demektir. Sen doğru yönetirsen, yanlış olmaya kimse cesaret edemez.  ( A. K )

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Seçil Güler
Etiketler: Yalvaç, Salur, Yangınındaki, yalan, girdabı,
Yorumlar
Haber Yazılımı