Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 13:56
 
Yekta Saraç: YKS Temmuz ayına ertelendi
Koronavirüs önlemleri kapsamında açıklamalarda bulunan YÖK Başkanı Yekta Saraç YKS'nin 25-26 Temmuz tarihine ertelendiğini duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Yekta Saraç: YKS Temmuz ayına ertelendi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YKS'nin 25-26 Temmuz'da yapılmasını karara bağladık." açıklamasını yaptı.

 Saraç'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM BU SENE BİTTİ
Saraç'ın açıklamaları şu şekilde: "Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik. Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak. Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. Bu, eğitim öğretimin tüm düzeyleri için geçerli. Lisans, ön lisans ve lisans üstü için geçerli. Bu hususta asla ihmalkarlık olmasın istiyoruz."

LİSELİLERİN GİRECEĞİ ÜNİVERSİTEYE GEÇİŞ SINAVI TEMMUZ SONUNDA
YKS'nin 25-26 Temmuz'da yapılmasının kararlaştırıldığını açıklayan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç "Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır." diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Asu Deniiz
Etiketler: Yekta, Saraç:, YKS, Temmuz, ayına, ertelendi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı