Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 12:23
 
YÖK Başkanı hayırlı olsun deyip duyurdu!
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, öğretmen adayları son sınıf öğrencileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Saraç 'MEB ile koordineli bir şekilde bu öğrencilerimizi rahatlatıcı yeni bir karar aldık' dedi.
- Haberi
YÖK Başkanı hayırlı olsun deyip duyurdu!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, öğretmen adayı son sınıf öğrencilerinin uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin ders, ödev ve dosya hazırlığı ile telafi edilebilmesine yönelik karar aldıklarını bildirdi.

Saraç, Twitter'dan yaptığı açıklamada, YÖK olarak, koronavirüs ile mücadele sürecinde gerçekçi bir zeminde, katılımcı bir üslupla çeşitliliğin fırsatlarından yararlanarak öğrencileri anlamaya ve onların beklentileri ile akademik gerçekleri mümkün olduğunca buluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Öğretmen adayı son sınıf öğrencileri tarafından kendilerine iletilen taleplere yönelik, bir süredir  çalıştıklarını bildiren Saraç, aldıkları yeni karara ilişkin şu bilgileri verdi:"Bu zor dönemle sınırlı olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı ile de koordineli bir şekilde, bu öğrencilerimizi rahatlatıcı yeni bir karar aldık. Öğrencilerimizin 5-6 hafta arasında okullarda uygulama çalışmalarına katıldıklarını da göz önünde tutarak, uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin ders, ödev ve dosya hazırlığı ile telafi edilebilmesine yönelik aldığımız kararı üniversitelerimize bildirdik."

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Çağrı Gökyıldız
Etiketler: YÖK, Başkanı, hayırlı, olsun, deyip, duyurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı