Haber Detayı
25 Ocak 2021 - Pazartesi 18:25
 
Yumurtanın fiyatı tutulamıyor! Son zamlardan sonra İki katına çıktı
Yumurtanın fiyatı tutulamıyor! Son zamlardan sonra İki katına çıktı
GÜNDEM Haberi
Yumurtanın fiyatı tutulamıyor! Son zamlardan sonra İki katına çıktı

Son gelen zamlarla beraber yumurta fiyatları iki katına çıktı.Yumurtanın tane fiyatının 1 liranın üzerine çıkması üzerine koli yumurta alınamaz oldu

Gıda fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarının en çok göründüğü ürünlerden olan yumurta fiyatları iki katına çıkarken 2020 Ocak’ta 12 liraya 30 yumurta alınırken, 2021 Ocak’ta 12 liraya sadece 11 yumurta alınabiliyor.

Yumurta fiyatlarındaki son artışların ardından  CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, yumurta fiyatındaki artışa dikkat çekmek için sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çekici bir paylaşımda bulundu.

"Ocak 2020’de 12 liraya 30 adet yumurta alınırken Ocak 2021'de 12 liraya 11 yumurta alınabiliyor..." notuyla paylaşım yapan Aydın, şunları söyledi:

"4 kişilik bir aile günde bir yumurta alsa yaklaşık 5 TL para veriyor. Ayda 150 TL sadece yumurtaya veriyor. Yani 4 kişilik bir aile yumurtaya elektrik, doğalgaz faturası öder gibi para ödüyor."

"Üreticiler açısından bakarsak girdi maliyetleri çok yükseldi. Bu da vatandaşa zam olarak yansıdı" ifadelerini kullanan Aydın, "Geçen hafta Bursa Karacabey’de 5 TL’lik kıyma isteyen bir vatandaşa şahit olduk" diye yazdı.

Kaynak: Editör: Seçil Güler
Etiketler: Yumurtanın, fiyatı, tutulamıyor!, Son, zamlardan, sonra, İki, katına, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı