Sondakika32.com - Isparta Haberleri
'Gelecek' Burada!

SDÜ'de 2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi 24 Eylül Pazartesi günü başlıyor: SDÜ, ortalama 2 bin 500 bilim insanı; 15 fakülte, 2 yüksekokul, 1 konservatuar, 4 meslek yüksekokulu, 6 enstitü, 47 uygulama araştırma merkezi ve 3 hastanesi ile 54 bin öğrenciyi geleceğe hazırlıyor. 

160 bin kâğıt, 170 bin elektronik yayın, 10 bin multimedya kaynağı, 38 bin e-dergi, 53 online veri tabanı ile Avrupa'nın en yüksek içerikli ilk 30 kütüphanesi arasında yer alan SDÜ Prof. Dr. Hasan Gürbüz Bilgi Merkezi 7 gün 24 saat açık tutuluyor.

SDÜ, uluslararasılaşma perspektifi kapsamında yirmiden fazla üniversite ile bilimsel tabanlı çalışmalar gerçekleştiriyor. Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve ve Programı'na uygun eğitim veren SDÜ Erasmus ve Bologna süreçlerine de dâhildir; Mevlana ve Farabi Programı'nı da etkin şekilde kullanmaktadır. SDÜ'de 91 ülkeden 1.700 öğrenci eğitim-öğretim görüyor.

Eğitim kalitesi, uluslararası düzeyde akademik kadrosu 10 bin dekarlık alanda sunduğu imkânlar ve araştırmacılığı teşvikiyle 'öğrenci odaklı' bir üniversite olan SDÜ, TÜBİTAK Öğrenci Projeleri ve Desteklerinde uzun yıllardır Türkiye 1'inciliği derecesini elde ediyor. SDÜ, 97 Öğrenci Topluluğu ile öğrencilerine kişisel gelişim, kültür, sanat, spor, bilim vb. aktivite olanakları da sağlıyor. 

''İYİ BİR DOKTOR, MİMAR, SPORCU VD.''

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde 2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi 24 Eylül Pazartesi günü başlıyor. SDÜ'ye yeni katılan ortalama 7 bin öğrenci, ''ilham veren üniversite''de 'iyi bir doktor, mühendis, mimar, işletmeci, öğretmen, sporcu vb.' olabilmek için ''geleceğe'' hazırlanmaya başlıyor. 

SDÜ, ortalama 2 bin 500 biliminsanı; 15 fakülte, 2 yüksekokul, 1 konservatuar, 4 meslek yüksekokulu, 6 enstitü, 47 uygulama araştırma merkezi ve 3 hastanesi ile 54 bin öğrenci ile evrensel bilgi ve bilim için çalışıyor.

Tarihi kökeni 21 Şubat 1976'ya -Isparta Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi- kadar uzanan SDÜ, yetiştirdiği Türkiye ve evrensel bilim camiasına armağan ettiği 202 bin 095 öğrenciye yenilerini eklemeye başlıyor. 

11 Temmuz 1992'de kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi, 10 bin dekardan oluşan yerleşkelerinde Türkiye ve uluslararası alan için evrensel bilgi ve bilim üretiyor.

'ÖĞRENCİ ODAKLI' ÜNİVERSİTE

Eğitim- Öğretim kalitesi, uluslararası düzeyde akademik kadrosu, Batı ve Doğu Yerleşkesi'nde sunulan imkânları ve araştırmacılığı teşvikiyle 'öğrenci odaklı' bir üniversite olan SDÜ, uluslararasılaşma stratejisi doğrultusunda da emin adımlarla geleceğe koşuyor. 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Öğrenci Projeleri ve Destekleme Programları'nda uzun yıllardır hep en zirvede yer almayı başaran Süleyman Demirel Üniversitesi ''çift anadal'' ve ''yandal'' imkânı da sunuyor. 

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'na uygun olarak eğitim uygulamaları hayata geçiren SDÜ, farklı ülkelerdeki üniversiteler ile de bilimsel tabanlı işbirlikleri gerçekleştiriyor. SDÜ üniversitelerarası yapılan işbirliği protokolleri ve disiplinlerarası gerçekleştirilen yurt dışı kaynaklı araştırma projeleri gibi birçok alanda bilimsel atılımlar gerçekleştiriyor.

Erasmus ve Bologna süreçlerine de dâhil olan SDÜ, Farabi, Mevlana Programı'nı da etkin şekilde uyguluyor. SDÜ, uluslararasılaşma perspektifi bağlamında 91 ülkeden 2 bine yakın yabancı uyruklu öğrenciye eğitim-öğretim veriyor.

7/24 AÇIK BİLGİ MERKEZİ

SDÜ Prof. Dr. Hasan Gürbüz Bilgi Merkezi (Kütüphane) öğrenciler ve araştırmacılar için 7 gün/ 24 saat açık tutuluyor. SDÜ Prof. Dr. Hasan Gürbüz Bilgi Merkezi, 160 bin kâğıt, 170 bin elektronik yayın, 10 bin multimedya kaynağı, 38 bin e-dergi, 53 online veri tabanı ile Avrupa'nın en yüksek içerikli ilk 30 kütüphanesi arasında yer alıyor.

97 ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

SDÜ'de öğrencilerin kişisel gelişimleri, kültür, sanat, bilim ve diğer faaliyetleri için 97 Öğrenci Topluluğu bulunuyor. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi'nde yaklaşık 20 bin öğrenci bu topluluklara üye durumda idi. 

SDÜ'de bir akademik yıl içerisinde ortalama 700 etkinlik düzenliyor. Kongre, çalıştay, sempozyum ve diğer etkinliklerle öğrencilerin bilgi ve becerileri artırılıyor.

SDÜ her akademik yıl 700'ü aşkın öğrencisine akademik birimlerde 'yarı zamanlı' çalışma imkânı sağlıyor. Öğrenciler böylelikle derslerden artakalan zamanlarda gelir elde ediyor, ayrıca eğitim aldıkları, ilgi duydukları alanlarda kişisel gelişimlerini tamamlıyor.

GİRİŞİMCİ ÜNİVERSİTE

SDÜ'de 47 Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunuyor. Araştırmacı, fikri olan öğrenciler ve akademisyenler için önemli altyapı hizmetleri sunuluyor.

SDÜ Yenilikçi Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (YETEM), Göller Bölgesi Teknokenti başta olmak üzere farklı ölçekte Ön Kuluçka Merkezi, Kuluçka Merkezi vd. bilimsel ve teknik imkânlar sağlıyor.

 


Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Yusuf Yavuz yazdı: 'Orman katliamında kamu yararı var'

Yusuf Yavuz yazdı: 'Orman katliamında kamu yararı var' Ormanların korunmasından sorumlu bakanlık, ardıç ve karaçam ağaçlarıyla kaplı devlet ormanındaki mermer ocağı katli...

Muhtarlarımız Devletin Tüm Kurumlarını Temsil Ediyor

Muhtarlarımız Devletin Tüm Kurumlarını Temsil Ediyor Muhtarlarımız Devletin Tüm Kurumlarını Temsil Ediyor

Statta Bunları Yapanlar Yandı!

Statta Bunları Yapanlar Yandı! Statta Bunları Yapanlar Yandı!

Gözyaşları içinde haykırdı: 'O bensiz ölür'

Gözyaşları içinde haykırdı: 'O bensiz ölür' ISPARTA'da yaşayan Sema Bağbak, kayıp köpeği 'Fındık'ın bulunması için sosyal medyadan paylaştığı video...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Isparta'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Isparta'da Cumhurbaşkanı Erdoğan Isparta'da

Görev Yaptığı Emniyete Türk Bayraklı Tabut İçerisinde Geldi

Görev Yaptığı Emniyete Türk Bayraklı Tabut İçerisinde Geldi Görev Yaptığı Emniyete Türk Bayraklı Tabut İçerisinde Geldi

O Davaya Anne Katılmadı

O Davaya Anne Katılmadı İzleyenleri ağlatan görüntülerin duruşmasına davayı açan anne katılmadı

İşte ISUBܒnün Temel Misyonu

İşte ISUBܒnün Temel Misyonu 'Arayan Değil Aranan Eleman Yetiştireceğiz'

Korkmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Oldu

Korkmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Oldu Korkmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Oldu
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
ŞEHİD – BAŞKAN – GÖLLERİMİZ – IYI PARTİ
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Korkularına Yenilmek Acizliktir
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com