Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Öğrenci Odaklı Üniversite, Güvenli Şehir

Süleyman Demirel Üniversitesi Batı Yerleşkesi Merkezi Durakları'nda 2018-2019 Akademik Yıl için Isparta'ya gelen öğrencilerin adaptasyon süreçlerinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemli bir proje başlatıldı. 

SDÜ, Valilik, Belediye Başkanlığı, Emniyet, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu, Batı Yerleşkesi merkez duraklarında stant açarak SDÜ ailesine yeni dâhil olan öğrencilerin gereksinim duyabilecekleri her türlü bilgi ve donanım sağlanmaya başladı.

İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Proje Koordinatörü Mehmet Turşucu, eğitim-öğretim kalitesi, uluslararası düzeyde akademik kadrosu, Batı ve Doğu Yerleşkesi'nde sunulan imkânları ve araştırmacılığı teşvikiyle 'öğrenci odaklı' bir üniversite olan SDÜ'nün yeni üyelerine yönelik oryantasyon programı başlattığını söyledi.

ÖĞRENCİLERE AİLE SEVGİ VE İLGİSİ

Öğrencilerin Isparta'ya uyumu, şehirde karşılaşabilecekleri olası güçlüklerle ne yapmaları gerektiği noktasında bilgilendirmek amacıyla Valilik, Belediye Başkanlığı, Emniyet Teşkilâtı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu ve ilgili özel sektör kuruluşlarını davet ettiklerini anlatan Proje Koordinatörü Turşucu şöyle devam etti:

“Hedefimiz Isparta'da yeni yaşamaya başlayan öğrencilerimizin karşılaşabilecekleri olumsuz durumlarda ne yapmaları gerektiğini anlatmaktır. Ayrıca uyum sürecinin çok sağlıklı bir şekilde yönetilmesini sağlamaktır. Isparta'yı, SDÜ'nün akademik birimlerini, sosyal, sanatsal, kültürel, sportif vb. donanımlarını tanıtmak istedik. Ayrıca şehirde istenmeyen durumlar ile karşılaştıkları an ne yapmaları gerektiğini anlatmak istedik. Bunun için de Valilik, Belediye, Emniyet, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nü davet ettik. Hepsine katılımlarından ötürü teşekkür ederiz.  Öğrencilerimize Isparta'yı anlatıyoruz. Basılı materyaller veriyoruz. İhtiyaç duyabilecekleri tüm iletişim bilgilerini paylaşıyoruz. Amacımız uyum sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasıdır.

SDÜ Batı Yerleşkesi Merkezi Durakları'ndaki kurumlarımızın stantları 27 Eylül Perşembe gününe kadar açık kalacak.”

Proje Koordinatörü Mehmet Turşucu, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ''SDÜ Mobil'' uygulamasının da tanıtımının yapıldığını sözlerine ekledi.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ISUBÜ 3. Sırada

ISUBÜ 3. Sırada ISUBÜ 3. Sırada

Eski Milletvekili Kurt'un Acı Günü

Eski Milletvekili Kurt'un Acı Günü Eski Milletvekili Kurt'un Acı Günü

‘Isparta’daki Cumhur İttifakı Ben Aday Olduktan Sonra Bozuldu’

‘Isparta’daki Cumhur İttifakı Ben Aday Olduktan Sonra Bozuldu’ ‘Isparta'daki Cumhur İttifakı Ben Aday Olduktan Sonra Bozuldu’

KIZDIRMADAN KÜSTÜRMEDEN LİSTEYİ YAPTIK

KIZDIRMADAN KÜSTÜRMEDEN LİSTEYİ YAPTIK İyi Parti Belediye Başkan Adayı Av. Gökmen Gökmenoğlu, açıklanan il genel meclisi ve belediye meclisi üyesi aday li...

Kendini Asarak İntihar Etti

Kendini Asarak İntihar Etti Kendini Asarak İntihar Etti

İşte MHP'nin İl Genel Meclisi Aday Listesi

İşte MHP'nin İl Genel Meclisi Aday Listesi İşte MHP'nin İl Genel Meclisi Aday Listesi

İşte Günaydın'ın Meclis Listesi!

İşte Günaydın'ın Meclis Listesi! İşte Günaydın'ın Meclis Listesi!

Onun Ekolü Fuat Uyar

Onun Ekolü Fuat Uyar Söz Veriyorum: Bu Şehirden Bir Gökmenoğlu Geçti Dedirteceğim

İşte AK Parti'nin İl Genel Meclisi Aday Listesi

İşte AK Parti'nin İl Genel Meclisi Aday Listesi İşte AK Parti'nin İl Genel Meclisi Aday Listesi
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com