Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Öğrenci Odaklı Üniversite, Güvenli Şehir

Süleyman Demirel Üniversitesi Batı Yerleşkesi Merkezi Durakları'nda 2018-2019 Akademik Yıl için Isparta'ya gelen öğrencilerin adaptasyon süreçlerinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemli bir proje başlatıldı. 

SDÜ, Valilik, Belediye Başkanlığı, Emniyet, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu, Batı Yerleşkesi merkez duraklarında stant açarak SDÜ ailesine yeni dâhil olan öğrencilerin gereksinim duyabilecekleri her türlü bilgi ve donanım sağlanmaya başladı.

İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Proje Koordinatörü Mehmet Turşucu, eğitim-öğretim kalitesi, uluslararası düzeyde akademik kadrosu, Batı ve Doğu Yerleşkesi'nde sunulan imkânları ve araştırmacılığı teşvikiyle 'öğrenci odaklı' bir üniversite olan SDÜ'nün yeni üyelerine yönelik oryantasyon programı başlattığını söyledi.

ÖĞRENCİLERE AİLE SEVGİ VE İLGİSİ

Öğrencilerin Isparta'ya uyumu, şehirde karşılaşabilecekleri olası güçlüklerle ne yapmaları gerektiği noktasında bilgilendirmek amacıyla Valilik, Belediye Başkanlığı, Emniyet Teşkilâtı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu ve ilgili özel sektör kuruluşlarını davet ettiklerini anlatan Proje Koordinatörü Turşucu şöyle devam etti:

“Hedefimiz Isparta'da yeni yaşamaya başlayan öğrencilerimizin karşılaşabilecekleri olumsuz durumlarda ne yapmaları gerektiğini anlatmaktır. Ayrıca uyum sürecinin çok sağlıklı bir şekilde yönetilmesini sağlamaktır. Isparta'yı, SDÜ'nün akademik birimlerini, sosyal, sanatsal, kültürel, sportif vb. donanımlarını tanıtmak istedik. Ayrıca şehirde istenmeyen durumlar ile karşılaştıkları an ne yapmaları gerektiğini anlatmak istedik. Bunun için de Valilik, Belediye, Emniyet, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nü davet ettik. Hepsine katılımlarından ötürü teşekkür ederiz.  Öğrencilerimize Isparta'yı anlatıyoruz. Basılı materyaller veriyoruz. İhtiyaç duyabilecekleri tüm iletişim bilgilerini paylaşıyoruz. Amacımız uyum sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasıdır.

SDÜ Batı Yerleşkesi Merkezi Durakları'ndaki kurumlarımızın stantları 27 Eylül Perşembe gününe kadar açık kalacak.”

Proje Koordinatörü Mehmet Turşucu, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ''SDÜ Mobil'' uygulamasının da tanıtımının yapıldığını sözlerine ekledi.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Çaldığı Kitabını Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi

Çaldığı Kitabını Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi Isparta'da kitapçının rafından kitap çalarak uzaklaşan Gandalf isimli köpek, çaldığı kitabı geri getirince işle...

ISPARTA KYK MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

ISPARTA KYK MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI KYK Müdürü Görevden Alındı

SATILIK İŞ YERİ

SATILIK İŞ YERİ SATILIK İŞ YERİ

FETÖ/PDY ÜYESİ 2 ASKER YAKALANDI

FETÖ/PDY ÜYESİ 2 ASKER YAKALANDI FETÖ/PDY Üyesi 2 Asker Yakalandı

ISPARTA İTTİFAKI İLÇELERİ MASYA YATIRDI

ISPARTA İTTİFAKI İLÇELERİ MASYA YATIRDI Hangi İlçede Kim Kimi Destekleyecek?

MHP'LİLER NE SIRASINA GİRDİ?...

MHP'LİLER NE SIRASINA GİRDİ?... Bekledim de gelmedi, hiç mi beni sevmedi....

MAHKUM YAKINLARINI YALNIZ BIRAKAMAYIZ

MAHKUM YAKINLARINI YALNIZ BIRAKAMAYIZ Mahkum Yakınlarını Yalnız Bırakamayız

YEREL SEÇİM RÜZGÂRI

YEREL SEÇİM RÜZGÂRI Türkiye’de siyaset lider endeksli gidiyor,

KYK'LILARIN SESİNİ DUYDU

KYK'LILARIN SESİNİ DUYDU Gökmenoğlu'ndan Mesaj Var...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Yediğin Budaklı Sopadır Darbe
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com