Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Mecliste Elizi Tartışması Sürüyor

Belediye Meclisinde geçtiğimiz hafta başlayan Elizi Mağazası tartışması devam ediyor. Ak Parti grubunun verdiği önergeye cevap veren Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Gürakan; “Yapılan her şey yasaldır. Kanunsuz hiçbir işimiz yoktur” dedi. Ak Parti Grup Sözcüsü Güntaç ise; “Suçüstü yakalandınız” ifadesini kullandı.

Belediye Meclisinin geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen Ekim ayı son toplantısında; Isparta Belediyesi bünyesinde hizmet veren Elizi Mağazası tartışması damgasını vurdu. Ekim ayı ilk toplantısında yaşanan tartışma son toplantıda zirveye çıktı.

Bilindiği gibi; Belediye Meclisi’nin 1 Ekim’de yapılan Ekim ayı ilk toplantısında Ak Parti Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Salim Nuri Güntaç tarafından Mimar Sinan Caddesi Halı Sarayı B blok 2 nolu adreste faaliyet gösteren ELİZİ Mağazası işletmesiyle ilgili bir takım iddiaları içeren bir önerge verilmişti.

KOMİSYON; “SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARININ CİDDİYE ALINACAK TARAFI YOK”
İşte bu önergeye, Belediye Meclisinin geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen Ekim ayı son toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan rapor ile cevap verildi. Bu konuda komisyon tarafından hazırlanan rapor Komisyon Başkanı Ömer Tahir Gürakan tarafından okundu. Gürakan; “Bu önergeye cevap vermeden önce yaptığımız tespitleri ve önergenin geliş şekliyle ilgili bir önsöz yapmak istiyorum.

Önergeye konu olan haber ve sosyal medya paylaşımlarının ciddiye alınacak tarafı olduğunu düşünmüyoruz. Haberin yayınlandığı etkili olmayan bir haber sitesi kasıtlı olarak saçma bir başlıkla haber yaptı. Diğer haber siteleri ciddiye almadı ve haber yapmadı.

“BU KONUYU BEŞTEPEYE DE İLETECEĞİZ”
Fakat halk böyle bir duruma itibar etmediği için konu pazartesi günü meclise geldi. Önergenin imza sahipleriyle birlikte şuanda hukuksal bir çalışma yürütüyoruz Beştepe, Ak Parti Genel Merkezi ve MHP’ye de bu önergeyi görüntülü olarak bildireceğiz. Şahsi olarak siyasi ikbal peşinde koşanları burada parlatacak değiliz. Sayın başkanımız işinin başındadır ve basit karalamalarla da yıkılacak falan değildir. Geçmişte operasyon yapan malum çevrenin hakimleri, savcıları, valileri, emniyet mensupları içeride şuanda çürümektedir. Başkanımız şehr-i emin olarak dördüncü döneme emin adımlarla ilerlemektedir. Önergenizde sosyal medyada bir takım iddialar dolaşmaktadır deniyor. Sosyal medyada dolaşan iddiaları aradık sadece Sayın Güntaç’ın paylaşımını bulduk. Kendisinin 17 Eylül’de yaptığı bir paylaşım var” dedi.

GÜNTAÇ; “SOSYAL MEDYADAN SİYASET YAPMIYORUZ”
Ak Parti Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Salim Nuri Güntaç önerge ile ilgili söz alarak; “Sosyal medyadan siyaset yapmıyoruz. Soru önergesine soru önergesi şeklinde cevap vereceksiniz” dedi.

GÜRAKAN; “17 AĞUSTOS’TA İKİ MARKA TESCİLİ YAPILDI”
Komisyon Başkanı Gürakan konuşmasının devamında; “Emir cümlesi ile konuşmazsanız memnun olurum. 17 Eylül’de sosyal medyada böyle bir iddiada bulunuyorsunuz. 10.08.2018 tarihinde mecliste Elizi Mağazasının açılışı ve orada bir takım ürünlerin satışıyla ilgili karar alıyoruz. Onu aldıktan sonra 17 Ağustos’ta 27184 ve 27183 olmak üzere 2 ayrı marka tescili, başkan bey tarafından herhangi bir ücret alınmadan kültür müdürlüğümüze aktarılmıştır. Önergede bir markanın aktarılmadığını iddia ediyorsunuz, belgelere bakabilirsiniz. Isparta Belediyesi’ne ait Elizi isimli şirkete gerek ITSO gerekse esnaf odalarında herhangi bir kayda rastlanmamıştır diyorsunuz bir alt satırda böyle bir şirket var mı diyorsunuz? ITSO’da Meclis üyesisiniz, ticaret sicilinden bunu öğrenmişsiniz böyle bir şirket yok. Neden böyle kalabalık bir önerge ile geldiniz, bunu anlayamayacağımızı mı zannettiniz?

GÜNTAÇ; “O TABELANIN ORADA İŞİ NE?”
Ak Partili Güntaç, önergedeki söylemlere tepki göstererek; “Böyle bir şirket yoksa onun tabelasının kamuoyunda çıkana kadar belediyeye ait bir şirketin önünde işi ne?” dedi.

GÜRAKAN; “BURADA HİÇBİR KÖTÜ NİYET YOK”
Komisyon Başkanı Gürakan; “Mülkiyet hakları kanununda marka bedelli bedelsiz olarak tüm vergi mükellefleri kullanabilir. Hiçbir yönetim kararı olamadan bu kullandırılabilir. Başkan beyin burada hiçbir kötü niyeti yok. Markasını 2013’te tescil ettirmiş. Daha sonra Elişi, Elizi anlamında birbirine denk geldiği için marka ararlarken Müesser hanımın böyle bir kendi logo çalışması yaptığı ve bunu verdiği olaydır. Yapılmış bir sözleşme ve bir kuruş kazanç yok. Hepsi bu. Daha sonra alınan meclis kararlarına istinaden marka kullanıma girdiği için devrediliyor” dedi.

“SENİ DOLMUŞA BİNDİRİYORLAR DİKKAT ET!”
Konu, komisyon başkanı Gürakan ile Ak Parti Grup Sözcüsü Güntaç arasında söz düellosuna döndü. Gürakan konuşmasında; “Kültür müdürü değilim ki. Buradan nereye varmaya çalışıyorsunuz? Elişi, Elizi birbirini okşadığı için verilmiş. Seni dolmuşa bindiriyorlar. Dikkat et. Biz resmi evrakı gösteriyoruz” dedi.

GÜNTAÇ; “BU YAPTIĞINIZ SUÇTUR”
Güntaç da konuşmasında; “2,5 yıl boyunca Elizi isminin üzerinden kaç tane fuara katılındı, ne kadar ücret harcandı? Aktarma tarihine kadar ne kadar aktarıldı? Burada ciddi bir patent hakkı var. Marka değerleri önemlidir. Belediye hiç mi isim bulamadı da Günaydın ailesine ait bir marka kullanıldı. Ben dolmuşa falan bilmiyorum. İnternet vardır önünüzde hemen açın. İnternet sitesinde olan görüntü var. Bu yaptığınız suçtur ve siz suçüstü yakalandınız” dedi.

BAŞKAN GÜNAYDIN TOPLANTIYI KAPATTI ANCAK…
Belediye ve Meclis Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bu konuda bir konuşma yaparak; “Her şey anlaşıldı. Bedava verilmiş bir şeye teşekkür etmesi gerekirken, böyle eleştiriyorlar. Burada toplantıyı kapatıyorum. Konuşmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz” dedi ve salondan ayrıldı. Ancak, toplantı bitmesine rağmen tartışma Ak Partili üyeler ile MHP’li üyeler arasında devam etti. Öyle ki, tartışma belediye koridorlarında da devam etti.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu

Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı Aramalarda Bakın Neler Çıktı....

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Dev Organizasyonun Ev Sahibi Isparta

Dev Organizasyonun Ev Sahibi Isparta Dev Organizasyonun Ev Sahibi Isparta

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com