Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Milli halterci hakkında şok iddia.

      Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, 56 kiloda mücadele eden milli halterci Gülbeyi Akti'nin, doping kontrolünden kaçarak Isparta'daki milli takım kampını terk ettiğini, milli sporcu hakkında soruşturma başlattıklarını ve gerekeni yapacaklarını söyledi.

     Yaptığı açıklamada, Isparta'daki kamptan ayrılan Gülbeyi Akti hakkında soruşturma başlattıklarını ve soruşturma sonucunda sporcunun muhtemelen ceza alacağını bildirdi.

     Çarşamba günü Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) yetkililerinin doping kontrolü için kampa geldiğini ve burada tüm sporcuların numune vermesi gerektiğini belirten Akkuş, Gülbeyi Akti'nin bir anda ortadan kaybolduğunu söyledi.

      Gülbeyi Akti'ye ulaşamadıklarını vurgulayan Akkuş, “Arkadaşlarımız gereken raporu tuttu. Gülbeyi için soruşturma başlattık, artık gereken yapılacak” ifadelerini kullandı.

      Akkuş, milli sporcuya 2 yıla kadar ceza verilebileceğine işaret ederek, şunları söyledi: “Artık, 'hayırlısı olsun' diyelim. Gereken soruşturmayı başlattık. TMOK da rapor tutuyor. O da yakın zamanda elimize ulaşır. Tüm sporcularımızın her an doping kontrolüne girecek şekilde hazır olması gerekirdi ama Gülbeyi büyük bir hata yaptı. Dolayısıyla yapacağımız soruşturmanın ardından muhakkak ceza alacaktır.”

     “Spordan men cezası alacak”

     Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Dopingle Mücadele Komisyonu Üyesi Rüştü Güner de olayı doğrulayarak, konuyla ilgili rapor hazırlandığını ifade etti.

     Güner, Gülbeyi Akti'nin kural hatası yaptığını vurgulayarak, “Şu anda rapor da hazırlanıyor. Numune vermeden kampı terk etti. Bununla ilgili olarak sporcuya yasal işlem yapılacaktır. Doping yapmak kural ihlalidir. Bu kapsamda numune vermemesi de yasal işlemi gerektirir. Bununla ilgili olarak cezai işlem başlatacağız” dedi.

      Kural hatasının spordan men cezası gerektirdiğine dikkati çeken Güner, “Doping örneği vermemek kural hatasıdır. Muhtemelen spordan men cezası alacak. Gülbeyi'nin yaptığı 2 yıla kadar spordan men cezasını gerektiriyor. Yani 2 yıl boyunca müsabakalardan men edilebilir” diye konuştu.

 Spor  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ISPARTA DAVRAZSPOR'DA YEDİBELA DÖNEMİ

ISPARTA DAVRAZSPOR'DA YEDİBELA DÖNEMİ Isparta Davrazspor'da Yedibela Dönemi

Temsilcimiz Tavas'tan 3 Puanla Döndü

Temsilcimiz Tavas'tan 3 Puanla Döndü Temsilcimiz Tavas'tan 3 Puanla Döndü

Manavgat’ta Gol Sesi Çıkmadı

Manavgat’ta Gol Sesi Çıkmadı Manavgat’ta Gol Sesi Çıkmadı

Türkiye'nin EURO 2020'deki rakipleri belli oldu

Türkiye'nin EURO 2020'deki rakipleri belli oldu Türkiye'nin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) elemelerindeki rakipleri, Dublin'de çekilen kura son...

Vali Günaydın tayin olunca Lidere Diz Çöktürdük

Vali Günaydın tayin olunca Lidere Diz Çöktürdük Vali Günaydın tayin olunca Lidere Diz Çöktürdük

Davrazspor Deplasmandan 3 Puanla Dönüyor

Davrazspor Deplasmandan 3 Puanla Dönüyor Ortacaspor 1 - 2 Isparta Davrazspor

Şimşek: Zor Bir Maça Çıkacağız

Şimşek: Zor Bir Maça Çıkacağız Şimşek: Zor Bir Maça Çıkacağız

Futbolcular sınava gidince maç 9 dakikada sona erdi!

Futbolcular sınava gidince maç 9 dakikada sona erdi! ISPARTA 1'inci Amatör Futbol Ligi'nde Emrespor ile Tuğraspor karşı karşıya geldi. Kadrosundaki futbolculard...

Isparta Davrazspor Seriye Bağladı

Isparta Davrazspor Seriye Bağladı Isparta Davrazspor Seriye Bağladı
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com