Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Milli halterci hakkında şok iddia.

      Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, 56 kiloda mücadele eden milli halterci Gülbeyi Akti'nin, doping kontrolünden kaçarak Isparta'daki milli takım kampını terk ettiğini, milli sporcu hakkında soruşturma başlattıklarını ve gerekeni yapacaklarını söyledi.

     Yaptığı açıklamada, Isparta'daki kamptan ayrılan Gülbeyi Akti hakkında soruşturma başlattıklarını ve soruşturma sonucunda sporcunun muhtemelen ceza alacağını bildirdi.

     Çarşamba günü Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) yetkililerinin doping kontrolü için kampa geldiğini ve burada tüm sporcuların numune vermesi gerektiğini belirten Akkuş, Gülbeyi Akti'nin bir anda ortadan kaybolduğunu söyledi.

      Gülbeyi Akti'ye ulaşamadıklarını vurgulayan Akkuş, “Arkadaşlarımız gereken raporu tuttu. Gülbeyi için soruşturma başlattık, artık gereken yapılacak” ifadelerini kullandı.

      Akkuş, milli sporcuya 2 yıla kadar ceza verilebileceğine işaret ederek, şunları söyledi: “Artık, 'hayırlısı olsun' diyelim. Gereken soruşturmayı başlattık. TMOK da rapor tutuyor. O da yakın zamanda elimize ulaşır. Tüm sporcularımızın her an doping kontrolüne girecek şekilde hazır olması gerekirdi ama Gülbeyi büyük bir hata yaptı. Dolayısıyla yapacağımız soruşturmanın ardından muhakkak ceza alacaktır.”

     “Spordan men cezası alacak”

     Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Dopingle Mücadele Komisyonu Üyesi Rüştü Güner de olayı doğrulayarak, konuyla ilgili rapor hazırlandığını ifade etti.

     Güner, Gülbeyi Akti'nin kural hatası yaptığını vurgulayarak, “Şu anda rapor da hazırlanıyor. Numune vermeden kampı terk etti. Bununla ilgili olarak sporcuya yasal işlem yapılacaktır. Doping yapmak kural ihlalidir. Bu kapsamda numune vermemesi de yasal işlemi gerektirir. Bununla ilgili olarak cezai işlem başlatacağız” dedi.

      Kural hatasının spordan men cezası gerektirdiğine dikkati çeken Güner, “Doping örneği vermemek kural hatasıdır. Muhtemelen spordan men cezası alacak. Gülbeyi'nin yaptığı 2 yıla kadar spordan men cezasını gerektiriyor. Yani 2 yıl boyunca müsabakalardan men edilebilir” diye konuştu.

 Spor  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Hep Birlikte Kenetlenip Şampiyonluğa Ulaşacağız

Hep Birlikte Kenetlenip Şampiyonluğa Ulaşacağız Hep Birlikte Kenetlenip Şampiyonluğa Ulaşacağız

DAVRAZSPOR EMRESPOR PLAY-OUT MAÇININ TARİHİ BELLİ OLDU

DAVRAZSPOR EMRESPOR PLAY-OUT MAÇININ TARİHİ BELLİ OLDU Davrazspor Emrespor Play-Out Maçının Tarihi Belli Oldu

Maçta Gol Sesi Çıkmadı

Maçta Gol Sesi Çıkmadı Maçta Gol Sesi Çıkmadı

Davrazspor Deplasmandan Eli Boş Dönüyor

Davrazspor Deplasmandan Eli Boş Dönüyor Davrazspor Deplasmandan Eli Boş Dönüyor

Davrazspor Evinde Berabere Kaldı VE Şampiyonluk başka bahara kaldı

Davrazspor Evinde Berabere Kaldı VE Şampiyonluk başka bahara kaldı Davrazspor Evinde Berabere Kaldı VE Şampiyonluk başka bahara kaldı

Hasan Özbek: 'Ümitler Gelecek Seneye Kaldı…'

Hasan Özbek: 'Ümitler Gelecek Seneye Kaldı…' Üç yıldır grubunda şampiyon olacağım diye sahaya çıkan Isparta Davrazspor ümitlerini gelecek seneye bıraktı.

Davrazspor 1 Puanla Dönüyor

Davrazspor 1 Puanla Dönüyor Davrazspor 1 Puanla Dönüyor

Davrazspor Golcüsünü Buldu

Davrazspor Golcüsünü Buldu Davrazspor Golcüsünü Buldu

İşimiz Allah'a Kaldı

İşimiz Allah'a Kaldı İşimiz Allah'a Kaldı
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com