Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Tren, 10 Aralık’ta Geliyor

Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdür Yardımcısı Uğur Açıkgöz, Isparta seferleri 10 yıl önce kaldırılan Göller Ekpresi Treni ile ilgili çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek; “İnşallah Aralık ayının 10’undan sonra Göller Ekspresi seferlerine başlayacak. Bu konuda tüm teklifler yapıldı” dedi. 

Isparta İl Koordinasyon Kurulu’nun dün gerçekleştirilen 2018 yılı 4. Toplantısında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 7. Bölge Müdür Yardımcısı Uğur Açıkgöz, müdürlüğünün Isparta için yaptığı yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. 

AÇIKGÖZ; “SEFERLER 10 ARALIK’TAN SONRA BAŞLAYACAK” 

Söz konusu toplantıda Vali Yardımcısı Hakan Kubalı’nın konuşmasının ardından yatırımcı kuruluşların temsilcileri sıra ile söz alarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Bu doğrultuda; TCDD 7. Bölge Müdür Yardımcısı Uğur Açıkgöz de söz alarak yaptığı açıklamada, seferleri 2008 yılında durdurulan Göller Ekspresi Treni ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Açıkgöz açıklamasında; “Geçen hafta toplantıda gündeme geldi. Çalışmalar hızlı şekilde devam ediyor. İnşallah Aralık ayının 10’undan sonra Göller Ekspres olacak. Bu konuda bütün teklifler yapıldı.

“ALT YAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI, BAKANLIĞA SUNULDU” 

Yolcu taşıma konusunda 2017 yılında Demiryolu altyapı ve Taşımacılık A.Ş olarak ikiye bölündü. Biz kardeş kuruluşuz. Teklifler toplanıldı. Yolcu taşımasında bakanlığımız süspanse yolcu sayısının garantisi alabilmek için altyapı çalışmaları tamamlandı ve bakanlığımıza sunuldu. Aralık ayının 10’un yıllık tren programlarımız var. Oraya bu konu getirilecek. Gündeme alındı. Aralık ayında Isparta-Burdur bağlantısıyla bir tren hattı İzmir’e kadar planlanıyor. Bu konu yüzde 90 gerçekleşecek diyebilirim.

“ISPARTA’DA PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR” 

Isparta ilimizin tamamı bölgemiz dahilinde. İlimiz genelinde 15 yatırımımız var ve ödeneğimiz 10 milyon lira. Bu ödeneğin 1,5 milyon lirasını harcadık. Yüzde 15 parasal, yüzde 37 fiziki gerçekleşme var. Paranın geri dönmemesi için çalışıyoruz. Proje işlemlerimiz gündemde. Projeler çiziliyor, bitenler var. 10 projemiz devam ediyor 5 tanesi de ihale aşamasında. Yol yenilemesinde bir Bozanönü-Eğirdir hattımız kaldı. Orası da eski yıllardan kaldığı için proje çalışmamız devam ediyor. Hemzemin geçitlerde kauçuk kaplama işi var. Bunlar 3 programımız da var. Isparta-Burdur-Denizli hattını ilgilendiren sinyal sistemlerimiz var” dedi. yerel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Her Yerde İyi Belediyeciliğe İhtiyaç Var

Her Yerde İyi Belediyeciliğe İhtiyaç Var Her Yerde İyi Belediyeciliğe İhtiyaç Var

İl Genel Meclisi'nde İttifak Yok

İl Genel Meclisi'nde İttifak Yok İl Genel Meclisi'nde İttifak Yok

AK PARTİ ADAYINI ÇEKECEK Mİ? RECEP ÖZEL CEVAP VERDİ...

AK PARTİ ADAYINI ÇEKECEK Mİ? RECEP ÖZEL CEVAP VERDİ... AK Parti Adayını Çekecek Mi? Recep Özel Cevap Verdi!

'SORUNLARIMIZIN TAKİPÇİSİYİM'

'SORUNLARIMIZIN TAKİPÇİSİYİM' bağlı Birlik Haber – Sen Isparta Şube Başkanı Asiye Bardak, PTT çalışanlarının sorunlarının takipçisi olduklarını b...

HALK OTOBÜSLERİNDE İNDİRİM

HALK OTOBÜSLERİNDE İNDİRİM Halk Otobüslerinde İndirim

SİPARİŞ ANKET ELİNİZDE PATLAYACAK

SİPARİŞ ANKET ELİNİZDE PATLAYACAK Sipariş Anket Elinizde Patlayacak

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

ISPARTA - ANTALYA KARAYOLUNDA KORKUTAN YARIK

ISPARTA - ANTALYA KARAYOLUNDA KORKUTAN YARIK Isparta - Antalya Karayolunda Korkutan Yarık

AK PARTİ ADAYLARINI TANITIYOR

AK PARTİ ADAYLARINI TANITIYOR Ak Parti Adaylarını Tanıtıyor
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com