Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Askeri havaalanı kararı arsa fiyatlarını beşe katladı.

Ankara Etimesgut’daki Askeri Havaalanı ve tesislerinin Isparta’ya taşınması kararının ardından bölgede arsa fiyatlarında önemli derecede artış yaşanıyor. Kamulaştırma çalışmalarının başladığı kentte özel müteşebbisler de yatırım için arsalara talip olmaya başladı.

Etimesgut’daki Askeri Havaalanının Isparta’da Gönen ilçesine bağlı Güneykent beldesi ile Keçiborlu ilçesine bağlı Kılıç beldesi ve köylerinde yapılması planlanıyor. Tesisler için kamulaştırma ve alt yapı çalışmaları da başladı.

Isparta Valisi Memduh Oğuz, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın iki hafta önce TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Etimesgut’taki Askeri Havaalanı ve tesislerinin Isparta’ya taşınması konusunda karar alındığını kamuoyuna açıkladığını anımsattı.

Askeri havaalanı yapımı için Isparta’da kamulaştırma çalışmalarının başladığını ifade eden Oğuz, ”2014 yılı sonlarında Etimesgut Askeri Havaalanı’nın Isparta’ya taşınması planlanıyor. Yaşanan gelişmeler bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı. Bu durum kentimiz ekonomik ve sosyal hayatı bakımdan çok önemli bir gelişme. Hem seçme bir birliklerin hem de çağdaş pek çok imkanın kentimize geliyor olması Isparta’ya güç katacaktır” dedi.

Bölgede alt yapı çalışmaları hızlandırıldı.

Güneykent Belde Belediye Başkanı Fahrettin Gözgün de Etimesgut’taki Askeri Havaalanı ve tesislerinin Isparta’ya taşınmasının bölge için çok büyük kazanç olacağını vurguladı.

Askeri havaalanının bölge ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacağını dile getiren Gözgün, ”Askeri havaalanında yaklaşık 3 bin 500 personelin görev yapacağından bahsediliyor. Konut açığının giderilmesinden ticari anlamdaki faaliyetler, teknik donanımdaki ihtiyaçların giderilmesine kadar yapılacak harcamalar bölge ekonomisine çok büyük girdi sağlayacaktır” diye konuştu.

Havaalanının belediye imar sahasında konuşlanacağını belirten Gözgün, yaklaşık 2 bin konutluk imar sahası ile ilgili alt yapı çalışmalarının tamamlandığını, yaklaşık 3 hafta önce de kanalizasyon ihalesini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İzmir’deki bir yatırımcının arsa temini için müracaatta bulunması nedeniyle bu kadar hızlı hareket ettiklerini anlatan Gözgün, İzmir’den gelen yatırım talebinin havaalanı konusunun yansımalarının Isparta dışından da takip edildiğini gösterdiğini kaydetti.

Başkan Gözgün, bölgedeki arsa fiyatlarında hızlı bir artış beklediklerini ifade ederek, Isparta dışından gelip bölgede arsa almaya çalışan birçok kişi olduğunu dile getirdi.

Bölgenin konut alanı olduğunu, bu nedenle imar planında yapacakları değişiklikle bölgeyi ticari alana dönüştüreceklerini belirten Gözgün, şunları söyledi: ”Bunun yanı sıra konutlara kat artışı izni verilebilecek. Bu konuda hazırlıklarımızı yapmaya başladık. Doğal olarak arazi fiyatlarında artış yaşanmaya başladı. Çok büyük ada bazlı parsellerin satışı söz konusu olabilir. Dün 5 lira olan bir arsa bugün 30-40 lira, yarın 50 lira olabilir. Bu bedellerin ilerleyen süreçte daha yükseğe ulaşacağını tahmin ediyorum. Bölge ekonomisine katkı sunacağına inandığımız bu çalışmanın kentimize hayırlı olmasını diliyorum.”Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

TAM İNANIYORDUM Kİ...

TAM İNANIYORDUM Kİ... TAM İNANIYORDUM Kİ...

VALİ SEYMENOĞLU’NDAN BİZE BİLDİRİN ÇAĞRISI

VALİ SEYMENOĞLU’NDAN BİZE BİLDİRİN ÇAĞRISI Vali Seymenoğlu’ndan Bize Bildirin Çağrısı

SİYASETTE ÇAKAL TARTIŞMASI...

SİYASETTE ÇAKAL TARTIŞMASI... Zabun: Bunlar Kuzu Postuna Bürünmüş ÇakallarTandoğan: Biz Atatürk'ün Bozkurtlarıyız. Çakal Göremek İstiyorsan A...

‘Kesik baş’ cinayetinde Yargıtay'dan karar!

‘Kesik baş’ cinayetinde Yargıtay'dan karar! Isparta'nın Yalvaç ilçesinde kendisine tecavüz eden Nurettin Gider'i önce av tüfeğiyle vuran, ardından da k...

BİN TL TAKSİTLE KONUT YAPACAĞIZ

BİN TL TAKSİTLE KONUT YAPACAĞIZ Bin TL Taksitle Konut Yapacağız

Nasıl belediye başkanı istiyorum

Nasıl belediye başkanı istiyorum Gündem de yerel seçimler olunca bizde gündemi yazalım istedik

ZABUN'UN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK!

ZABUN'UN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK! 'Bunların Hepsi, Kuzu Postuna Bürünmüş Çakal" "Arkadaş Kendi Marifeti Gibi Anlatıyor Ama...'

TOPLUMUN REFAHI EĞİTİMLİ KADIN GÜCÜNE BAĞLIDIR

TOPLUMUN REFAHI EĞİTİMLİ KADIN GÜCÜNE BAĞLIDIR ürk Üniversiteli Kadınlar Derneği Isparta Şubesi hafta sonu şehrin nezih mekanlarından Valencia Kafe’de gerçekleşti...

Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu

Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com