Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Askeri havaalanı kararı arsa fiyatlarını beşe katladı.

Ankara Etimesgut’daki Askeri Havaalanı ve tesislerinin Isparta’ya taşınması kararının ardından bölgede arsa fiyatlarında önemli derecede artış yaşanıyor. Kamulaştırma çalışmalarının başladığı kentte özel müteşebbisler de yatırım için arsalara talip olmaya başladı.

Etimesgut’daki Askeri Havaalanının Isparta’da Gönen ilçesine bağlı Güneykent beldesi ile Keçiborlu ilçesine bağlı Kılıç beldesi ve köylerinde yapılması planlanıyor. Tesisler için kamulaştırma ve alt yapı çalışmaları da başladı.

Isparta Valisi Memduh Oğuz, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın iki hafta önce TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Etimesgut’taki Askeri Havaalanı ve tesislerinin Isparta’ya taşınması konusunda karar alındığını kamuoyuna açıkladığını anımsattı.

Askeri havaalanı yapımı için Isparta’da kamulaştırma çalışmalarının başladığını ifade eden Oğuz, ”2014 yılı sonlarında Etimesgut Askeri Havaalanı’nın Isparta’ya taşınması planlanıyor. Yaşanan gelişmeler bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı. Bu durum kentimiz ekonomik ve sosyal hayatı bakımdan çok önemli bir gelişme. Hem seçme bir birliklerin hem de çağdaş pek çok imkanın kentimize geliyor olması Isparta’ya güç katacaktır” dedi.

Bölgede alt yapı çalışmaları hızlandırıldı.

Güneykent Belde Belediye Başkanı Fahrettin Gözgün de Etimesgut’taki Askeri Havaalanı ve tesislerinin Isparta’ya taşınmasının bölge için çok büyük kazanç olacağını vurguladı.

Askeri havaalanının bölge ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacağını dile getiren Gözgün, ”Askeri havaalanında yaklaşık 3 bin 500 personelin görev yapacağından bahsediliyor. Konut açığının giderilmesinden ticari anlamdaki faaliyetler, teknik donanımdaki ihtiyaçların giderilmesine kadar yapılacak harcamalar bölge ekonomisine çok büyük girdi sağlayacaktır” diye konuştu.

Havaalanının belediye imar sahasında konuşlanacağını belirten Gözgün, yaklaşık 2 bin konutluk imar sahası ile ilgili alt yapı çalışmalarının tamamlandığını, yaklaşık 3 hafta önce de kanalizasyon ihalesini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İzmir’deki bir yatırımcının arsa temini için müracaatta bulunması nedeniyle bu kadar hızlı hareket ettiklerini anlatan Gözgün, İzmir’den gelen yatırım talebinin havaalanı konusunun yansımalarının Isparta dışından da takip edildiğini gösterdiğini kaydetti.

Başkan Gözgün, bölgedeki arsa fiyatlarında hızlı bir artış beklediklerini ifade ederek, Isparta dışından gelip bölgede arsa almaya çalışan birçok kişi olduğunu dile getirdi.

Bölgenin konut alanı olduğunu, bu nedenle imar planında yapacakları değişiklikle bölgeyi ticari alana dönüştüreceklerini belirten Gözgün, şunları söyledi: ”Bunun yanı sıra konutlara kat artışı izni verilebilecek. Bu konuda hazırlıklarımızı yapmaya başladık. Doğal olarak arazi fiyatlarında artış yaşanmaya başladı. Çok büyük ada bazlı parsellerin satışı söz konusu olabilir. Dün 5 lira olan bir arsa bugün 30-40 lira, yarın 50 lira olabilir. Bu bedellerin ilerleyen süreçte daha yükseğe ulaşacağını tahmin ediyorum. Bölge ekonomisine katkı sunacağına inandığımız bu çalışmanın kentimize hayırlı olmasını diliyorum.”Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı

Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı

Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI

Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI

Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı

Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı

SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır

SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır

Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok

Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok

Isparta Tam Kadro Katıldı

Isparta Tam Kadro Katıldı Isparta Tam Kadro Katıldı

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu

Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı Aramalarda Bakın Neler Çıktı....
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com