Sondakika32.com - Isparta Haberleri
SDÜ 108 Devlet Üniversitesi Arasında 10'ncu Oldu

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), Avrupa Birliği'nin Bilimsel Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Hibe Programı'nda (HORIZON 2020) aldığı destek ve performans sıralamasında 108 devlet üniversitesi arasında 10'uncu olma başarısını gösterdi. 

HORIZON 2020 Programı'nda öğretim elemanlarının aldığı akademik teşvik ödemelerinin büyüklüğüne bağlı puanlamaya göre Devlet Üniversitelerinin performans Sıralaması (DÜS) 2018 sonuçları açıklandı. Süleyman Demirel Üniversitesi, Türkiye'de 108 devlet üniversitesi arasında 10'uncu olmayı başardı. SDÜ'nün öğretim elemanlarının aldığı akademik teşvik ödemeleri en yüksek puan bandı olan 65- 70 barajında gerçekleşti. 

Patent, Proje, Araştırma, Atıf, Uluslararası Tebliğ 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel, üniversitelerin akademik teşvik komisyonları tarafından onaylanan puanları ve Yükseköğretim Kurulu'nca yayınlanan öğretim üyesi verilerini kullanarak sıralama gerçekleştirdi. 

Akademik teşvik yönetmeliğine göre, devlet üniversitelerinin performansları "projeler, araştırmalar, akademik yayınlar, tasarımlar, sergiler, patentler, alınan atıflar, uluslararası tebliğler ve ödüller" olmak üzere 9 başlıkta sınıflandırıldı ve puanlamaya tabi tutuldu. SDÜ, 108 devlet üniversitesi 65-70 bandında en yüksek puanı alarak 10'uncu oldu. 

HORIZON 2020 

Avrupa Birliği'nin bilimsel ve uygulamalı araştırma, geliştirme ve inovasyon projelerine destek olmak üzere oluşturduğu HORIZON 2020 Hibe Programı, dünyanın en yüksek bütçeli hibe programı. Avrupa'nın bilim, teknoloji ve politika uygulamalarının uyumlaştırılması amacıyla başlatılan HORIZON 2020, Avrupa'nın araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitesini güçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğini teşvik etmek, AB ülkeleri, AB aday ülkeleri ve AB'nin işbirliği yaptığı ülkelerle AB politikalarına ilişkin farklı alanlarda işbirliğini geliştirmek amacıyla yürütülüyor. AB HORIZON 2020 Hibe Programı, uluslararası ortaklıklar yolu ile geleceğin teknolojilerine yön vermeyi hedefliyor. Avrupa Birliği'nin HORIZON 2020 Araştırma ve İnovasyon Çerçeve Programı, 2014-2020 yılları arasını kapsayan bir hibe programı olup toplam bütçesi 80 milyar Euro olup Türkiye HORİZON Programı'na 451 milyon Euro katılım payı vererek dâhil oldu. Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı

Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı

Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI

Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI

Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı

Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı

SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır

SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır

Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok

Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok

Isparta Tam Kadro Katıldı

Isparta Tam Kadro Katıldı Isparta Tam Kadro Katıldı

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu

Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı Aramalarda Bakın Neler Çıktı....
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com