Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Gündemlerinde İttifak Yok!

İYİ Parti’den
Sessiz Tepki

Isparta siyasi gündemi İYİ Parti’ye kilitlendi. Eski Milletvekili Ömer Bilgin’in henüz süreç başlamamasına karşın aday adayı olarak kente gelmesi parti yönetiminin tepkisini çekti. 

Ömer Bilgin’in İYİ Parti çatısından ‘ortak aday’ imasıyla yaptığı çıkış İYİ Parti’de rahatsızlığa sebep oldu. Hatırlanacağı üzere Ömer Bilgin’in otobüs giydirerek kente gelme hamlesine İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan’dan tepki gelmişti.

İl Başkanı Tandoğan, “Partimizden aday adayı olmayı düşünen tüm vatandaşlarımızın yanlış bir fikre kapılmasını istemiyorum. İyi Parti olarak henüz resmi aday adaylığı sürecini başlatmadık. Süreç başladığı zaman arzu eden tüm adayların adaylık başvurusu alınacaktır.
Sayın Ömer Bilgin tüm resmi prosedürleri ve işleyişleri bizden iyi bilmektedir. Heyecanını anlıyoruz. Bürokratik işleyişi çok iyi bilen ama aceleci davranarak erkenden yapılan otobüs giydirmesi ve belediye başkanlığı çalışmaları, aday adayı olacak diğer partililerimizi yanlış düşüncelere sürüklemektedir.

Genel başkanlığımızın da bizimde bu konuda duruşumuz nettir. Sürecin başlayacağı ana kadar kimse aday adayı değildir. Belediye başkan Aday’ı içinde; önce halkımızın vereceği olumlu cevaplar, teşkilatların vereceği destek, sivil toplum örgütlerinden alınacak bilgiler tercih sebebi olacaktır. Bu bilgileri toparlayıp Genel Merkezimize sunacağız” demişti.

Demokrat Gazetesi’nin dünkü manşetinde Ömer Bilgin’in İYİ Parti çatısından ‘ortak aday’ imasıyla yaptığı çıkış hakkında görüşlerini sorduğumuz İl Başkanı Özgür Tandoğan, “Ben bu konuda bir polemik yapmak istemiyorum. Daha önce partimizin aday adaylığı süreci ile ilgili değerlendirmelerimi yaptım. Biz o süreci takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Şu Anda İttifak
Gündemimiz Yok”
Eski milletvekili Ömer Bilgin’in CHP Genel Başkan Yardımcıları ile görüştüğünü ve ‘Ortak Adaylık’ konusuna sıcak baktıklarını açıklaması CHP’yi hareketlendirdi. CHP İl Başkanı Kürkçü, Genel Merkez’den kendilerine herhangi bir bilgi gelmediğini ve CHP’nin seçimler için kendi hazırlıklarını sürdürdüğünü anlattı.


Doğru Yol Partisi eski milletvekili Ömer Bilgin’in Demokrat Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar Isparta’nın siyasi gündemine oturdu.
Bilgin’in CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcıları ile bire bir görüştüğünü ve Isparta’da İYİ Parti, CHP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin ortak aday çıkarması ve bu adayın da kendisinin olması yönünde yaptığı görüşmeleri dün Demokrat Gazetesi manşet haberinde okuyucularına duyurmuştu.

Ömer Bilgin’in bu açıklamaları CHP’de hareketli saatler yaşanmasına sebep oldu. Parti yöneticileri ve üyeleri bir biri ardına İl Başkanı Ahmet Kürkçü’yü arayarak durumla ilgili bilgi istedi.

CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü, yaptığı açıklamada partisinin şu anda herhangi bir ittifak görüşmesi içerisinde olmadığını ve yerel seçimler için kendi hazırlıklarını yaptıklarını anlattı.

Ahmet Kürkçü, “Sayın Ömer Bilgin, bizden bir randevu talep etti ve biz de kabul ettik. Kendisi İl Merkezimizde bizi ziyaret etti. Gündeme ilişkin konularda görüş alış verişinde bulunduk. Kendisinin İYİ Parti’den aday adayı olduğunu daha önceden zaten basından takip etmiştik. Kendisine hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Ortak adaylık, ittifak ve benzeri bir konuyla ilgili görüşmemiz olmadı. Biz yerel seçimlerle sürecimizi CHP olarak yürütüyoruz. Partimizde aday adaylığı süreci devam ediyor.

İstişareler devam ediyor. Isparta’nın yakından tanıdığı, sevdiği, saygı duyduğu isimlerden aday adaylığı ile ilgili değerlendirmeler alıyoruz. Bu süreç devam edecek. Genel Merkezimizle de koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Isparta artık CHP belediyeciliği ile tanışacak” dedi.
Kürkçü, Ömer Bilgin’in CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin ortak adayı gibi lanse edilmesini doğru bulmadığını kaydederek, “Sayın Ömer Bilgin’in öncelikle aday adayı olmak istediği partinin sürecini takip etmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Isparta’nın Adayına
Biz Karar Veririz”
Eski Milletvekili Ömer Bilgin’in Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu ile görüştüğünü ve ittifak adayı konusundan kendisinden olumlu mesajlar aldığını kaydetmesi Saadet Partisi’nde tartışma konusu oldu. İl Başkanı Gençay, “Gündemimizde ittifak yok. Isparta’da adayımıza biz karar veririz” dedi.


Eski Milletvekili Ömer Bilgin’in yayın organlarında manşet haberi olarak yer alan açıklamalarına Saadet Partisi’nden de cevap geldi. Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay, Ömer Bilgin’in Saadet Lideri Temal Karamollaoğlu ile görüşmesini değerlendirerek “Sayın Genel Başkanımızla herkes görüşebilir ki kendisi eski milletvekili. Sayın Genel Başkanımızın, Ömer Bilgin beyefendiye ‘teşkilatımızla görüşün’ dediğini biliyorum” ifadelerini kullandı.

Demokrat Gazetesi muhabirine konuşan Gençay, “Benim şahsi fikrim yerellerde herhangi bir ittifak sürecinin olmayacağı yönünde. Ancak, yerel dinamikler ve genel merkez yönelimlerine göre politik tavırlar elbette alınabilir. Ancak, bilmenizi isterim ki Saadet Partisi’nin böyle bir gündemi yok” dedi.

Gençay, “Saadet Partisi olarak biz Belediye Başkan adayı ve meclis üyeleri konusunda bir hayli yol aldık. Tüm hazırlıklarımız tamamlandı diyebilirim. Ancak, bu konuda isim isim açıklama yapmak için henüz erken. İlerleyen günlerde göreceksiniz ki; Isparta’yı kucaklayacak isimlerle kamuoyunun karşısına çıkacağız. Sadece Belediye Başkan adayı değil, meclis üyelerimizle de Isparta’da Milli Görüş Belediyeciliği’nin bereketini göreceksiniz. İnşallah hayırlısı olur” diye konuştu.Gündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Ziya Selçuk, Andımız sorusuna böyle cevap verdi

Ziya Selçuk, Andımız sorusuna böyle cevap verdi Vizyon 2023 doğrultusunda Isparta'yı ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, gazetecilerin Andımız...

Milli Eğitim Bakanı Selçuk Bugün Isparta'da

Milli Eğitim Bakanı Selçuk Bugün Isparta'da Milli Eğitim Bakanı Selçuk Bugün Isparta'da

CHP’de baş döndüren trafik: Hedef 16 Nisan!

CHP’de baş döndüren trafik: Hedef 16 Nisan! CHP’DE yerel seçimlerle ilgili trafik hızlandı. İYİ Parti görüşmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğl...

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'ndan randevu istedi

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'ndan randevu istedi CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu istedi. İnce&#...

PİAR İstanbul, Ankara ve İzmir için anket yaptı seçimi kim kazanıyor?

PİAR İstanbul, Ankara ve İzmir için anket yaptı seçimi kim kazanıyor? PİAR Araştırma, İstanbul, İzmir ve Ankara'yı kapsayan 24 bin kişinin katıldığı dev bir anket yaptı. İstanbul...

CHP-İYİ Parti 14 ilde ittifak yapacak! Muharrem Sarıkaya yazdı

CHP-İYİ Parti 14 ilde ittifak yapacak! Muharrem Sarıkaya yazdı Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya bugünkü yazısında Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesine ilişkin detaylar aktardı. Bun...

Türk Telekom’dan Türk’e ayrı, Suriyeliye ayrı fiyat

Türk Telekom’dan Türk’e ayrı, Suriyeliye ayrı fiyat Türk Telekom’un kullanıcılarına sunduğu 'Rakipsiz Paket' adlı tarifede Türklere ayrı, Suriyelilere ayrı fiy...

CHP belediye başkan adaylarını belirledi

CHP belediye başkan adaylarını belirledi CHP Parti Meclisi Mart 2019'daki yerel seçimlerde aday göstereceği isimleri belirlemek için yaptığı toplantıda ...

Eğirdir Gölü’nün Su Seviyesi, Minimum Kodun Üzerinde

Eğirdir Gölü’nün Su Seviyesi, Minimum Kodun Üzerinde Eğirdir Gölü’nün Su Seviyesi, Minimum Kodun Üzerinde
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Seni Çok Özlüyoruz
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com