Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Gündemlerinde İttifak Yok!

İYİ Parti’den
Sessiz Tepki

Isparta siyasi gündemi İYİ Parti’ye kilitlendi. Eski Milletvekili Ömer Bilgin’in henüz süreç başlamamasına karşın aday adayı olarak kente gelmesi parti yönetiminin tepkisini çekti. 

Ömer Bilgin’in İYİ Parti çatısından ‘ortak aday’ imasıyla yaptığı çıkış İYİ Parti’de rahatsızlığa sebep oldu. Hatırlanacağı üzere Ömer Bilgin’in otobüs giydirerek kente gelme hamlesine İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan’dan tepki gelmişti.

İl Başkanı Tandoğan, “Partimizden aday adayı olmayı düşünen tüm vatandaşlarımızın yanlış bir fikre kapılmasını istemiyorum. İyi Parti olarak henüz resmi aday adaylığı sürecini başlatmadık. Süreç başladığı zaman arzu eden tüm adayların adaylık başvurusu alınacaktır.
Sayın Ömer Bilgin tüm resmi prosedürleri ve işleyişleri bizden iyi bilmektedir. Heyecanını anlıyoruz. Bürokratik işleyişi çok iyi bilen ama aceleci davranarak erkenden yapılan otobüs giydirmesi ve belediye başkanlığı çalışmaları, aday adayı olacak diğer partililerimizi yanlış düşüncelere sürüklemektedir.

Genel başkanlığımızın da bizimde bu konuda duruşumuz nettir. Sürecin başlayacağı ana kadar kimse aday adayı değildir. Belediye başkan Aday’ı içinde; önce halkımızın vereceği olumlu cevaplar, teşkilatların vereceği destek, sivil toplum örgütlerinden alınacak bilgiler tercih sebebi olacaktır. Bu bilgileri toparlayıp Genel Merkezimize sunacağız” demişti.

Demokrat Gazetesi’nin dünkü manşetinde Ömer Bilgin’in İYİ Parti çatısından ‘ortak aday’ imasıyla yaptığı çıkış hakkında görüşlerini sorduğumuz İl Başkanı Özgür Tandoğan, “Ben bu konuda bir polemik yapmak istemiyorum. Daha önce partimizin aday adaylığı süreci ile ilgili değerlendirmelerimi yaptım. Biz o süreci takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Şu Anda İttifak
Gündemimiz Yok”
Eski milletvekili Ömer Bilgin’in CHP Genel Başkan Yardımcıları ile görüştüğünü ve ‘Ortak Adaylık’ konusuna sıcak baktıklarını açıklaması CHP’yi hareketlendirdi. CHP İl Başkanı Kürkçü, Genel Merkez’den kendilerine herhangi bir bilgi gelmediğini ve CHP’nin seçimler için kendi hazırlıklarını sürdürdüğünü anlattı.


Doğru Yol Partisi eski milletvekili Ömer Bilgin’in Demokrat Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar Isparta’nın siyasi gündemine oturdu.
Bilgin’in CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcıları ile bire bir görüştüğünü ve Isparta’da İYİ Parti, CHP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin ortak aday çıkarması ve bu adayın da kendisinin olması yönünde yaptığı görüşmeleri dün Demokrat Gazetesi manşet haberinde okuyucularına duyurmuştu.

Ömer Bilgin’in bu açıklamaları CHP’de hareketli saatler yaşanmasına sebep oldu. Parti yöneticileri ve üyeleri bir biri ardına İl Başkanı Ahmet Kürkçü’yü arayarak durumla ilgili bilgi istedi.

CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü, yaptığı açıklamada partisinin şu anda herhangi bir ittifak görüşmesi içerisinde olmadığını ve yerel seçimler için kendi hazırlıklarını yaptıklarını anlattı.

Ahmet Kürkçü, “Sayın Ömer Bilgin, bizden bir randevu talep etti ve biz de kabul ettik. Kendisi İl Merkezimizde bizi ziyaret etti. Gündeme ilişkin konularda görüş alış verişinde bulunduk. Kendisinin İYİ Parti’den aday adayı olduğunu daha önceden zaten basından takip etmiştik. Kendisine hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Ortak adaylık, ittifak ve benzeri bir konuyla ilgili görüşmemiz olmadı. Biz yerel seçimlerle sürecimizi CHP olarak yürütüyoruz. Partimizde aday adaylığı süreci devam ediyor.

İstişareler devam ediyor. Isparta’nın yakından tanıdığı, sevdiği, saygı duyduğu isimlerden aday adaylığı ile ilgili değerlendirmeler alıyoruz. Bu süreç devam edecek. Genel Merkezimizle de koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Isparta artık CHP belediyeciliği ile tanışacak” dedi.
Kürkçü, Ömer Bilgin’in CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin ortak adayı gibi lanse edilmesini doğru bulmadığını kaydederek, “Sayın Ömer Bilgin’in öncelikle aday adayı olmak istediği partinin sürecini takip etmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Isparta’nın Adayına
Biz Karar Veririz”
Eski Milletvekili Ömer Bilgin’in Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu ile görüştüğünü ve ittifak adayı konusundan kendisinden olumlu mesajlar aldığını kaydetmesi Saadet Partisi’nde tartışma konusu oldu. İl Başkanı Gençay, “Gündemimizde ittifak yok. Isparta’da adayımıza biz karar veririz” dedi.


Eski Milletvekili Ömer Bilgin’in yayın organlarında manşet haberi olarak yer alan açıklamalarına Saadet Partisi’nden de cevap geldi. Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay, Ömer Bilgin’in Saadet Lideri Temal Karamollaoğlu ile görüşmesini değerlendirerek “Sayın Genel Başkanımızla herkes görüşebilir ki kendisi eski milletvekili. Sayın Genel Başkanımızın, Ömer Bilgin beyefendiye ‘teşkilatımızla görüşün’ dediğini biliyorum” ifadelerini kullandı.

Demokrat Gazetesi muhabirine konuşan Gençay, “Benim şahsi fikrim yerellerde herhangi bir ittifak sürecinin olmayacağı yönünde. Ancak, yerel dinamikler ve genel merkez yönelimlerine göre politik tavırlar elbette alınabilir. Ancak, bilmenizi isterim ki Saadet Partisi’nin böyle bir gündemi yok” dedi.

Gençay, “Saadet Partisi olarak biz Belediye Başkan adayı ve meclis üyeleri konusunda bir hayli yol aldık. Tüm hazırlıklarımız tamamlandı diyebilirim. Ancak, bu konuda isim isim açıklama yapmak için henüz erken. İlerleyen günlerde göreceksiniz ki; Isparta’yı kucaklayacak isimlerle kamuoyunun karşısına çıkacağız. Sadece Belediye Başkan adayı değil, meclis üyelerimizle de Isparta’da Milli Görüş Belediyeciliği’nin bereketini göreceksiniz. İnşallah hayırlısı olur” diye konuştu.Gündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

CHP VE İYİ PARTİ EL ELE ZAFERE ULAŞACAK

CHP VE İYİ PARTİ EL ELE ZAFERE ULAŞACAK CHP ve İYİ Parti El Ele Zafere Ulaşacak

Abdullah Gül Saadet Partisinin başına mı geçecek

Abdullah Gül Saadet Partisinin başına mı geçecek PİAR Araştırma Başkanı Kadir Atalay, Milli Görüş’ün televizyonu TV5’te yaşanan dönüşümün ardından dikkat çeken bir ...

Nihat Genç'ten Kılıçdaroğlu'na: O önden gitsin de anasının...

Nihat Genç'ten Kılıçdaroğlu'na: O önden gitsin de anasının... Ünlü muhalif yazar Nihat Genç bir televizyon programında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili ağza alınmaya...

AK Parti belediye başkanı istifa etti! Ünal Yılmaz ağlayarak 'feryat' etti

AK Parti belediye başkanı istifa etti! Ünal Yılmaz ağlayarak 'feryat' etti GÜMÜŞHANE Kelkit İlçe Belediye Başkanı AK Parti'li Ünal Yılmaz, yeniden aday gösterilmeyince ağlayarak partisin...

YSK seçmen sorgulama için bugün son hemen bakın oy kullanamazsınız!

YSK seçmen sorgulama için bugün son hemen bakın oy kullanamazsınız! YSK sitesinden yapılan seçmen kaydı sorgulama işleminde bugün son gün, kaydı çıkmayanlar nüfus müdürlüklerine akın ...

O şimdi CHP'den aday...

O şimdi CHP'den aday... CHP, önceki yerel seçimlerde MHP'den Kepez ilçesine aday olan Murat Dinç'i aday olarak gösterdi.

ITKM'DE FLAŞ GELİŞME: KAYYUMU HÜKÜMETE ŞİKAYET ETTİ

ITKM'DE FLAŞ GELİŞME: KAYYUMU HÜKÜMETE ŞİKAYET ETTİ Başkan Günaydın: Her ne pahasına olursa olsun biz çözeceğiz....

Erhan Usta MHP'den ihraç edildi

Erhan Usta MHP'den ihraç edildi Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP'den ihraç edildi.

AK Partili başkan aday gösterilmedi bakın o ne yaptı!

AK Partili başkan aday gösterilmedi bakın o ne yaptı! AK Parti’den geçtiğimiz dönem Keban Belediye Başkanı seçilen Fethiye Atlı, 2019 yerel seçimleri için aday gösterilm...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com