Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Bedrettin Dalan'dan MHP'ye yanıt İstanbul adayı olacak mı?

'MHP'nin İstanbul adayı olacağı' iddialarına Dalan'dan cevap
MHP kaynaklarından "Bedrettin Dalan'ı düşünüyoruz." açıklamasının hemen ardından konuşan Dalan, "Siyaset benim için bitmiştir." dedi.

MHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sürpriz bir isim ortaya atıldı.MHP kaynakları Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Bedrettin Dalan isminin düşünüldüğünü kaydetti.

TEKRAR ADAY OLMAYACAĞIM: Bu açıklamadan sonra konuşan Dalan, "Şu an siyasete girmeyi düşünmüyorum. Siyaset benim için bitmiştir. Tekrar aday olmayacağım" dedi. Dalan'ın açıkması şöyle:

SİYASETE DÖNEM KARARIM YOK: Herhangi bir şekilde siyasete dönmeye hiçbir şekilde kararım yok. Neden yok? Ben İstanbul'a gerekli olan hizmeti yaptım. Nokta, son; bitti. Belediye Başkanlığımdan sonra 11,5 yıl davalarla cebelleştim. O defteri de kapattık. Davalar bitti derken arkasından kumpas davası başladı. Şu anda da ağırlaştırılmış müebbetle yargılanıyorum.

BÖYLE BİR TEKLİFTEN HABERİM YOK: Bir teklif gelmedi gelse de kabul etmem siyasete dönmeyi düşünmüyorum siyasete noktayı koydum böyle bir tekliften haberim bile yok.

ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA...İnsan sağlığı, araştırma geliştirme... Ülkemiz için faydalı olacak buluşları arka arkaya koyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda bir çok konuda insanlığa hizmet edecek buluşlar, patentler üniversitemizde arka arkaya devreye sokuluyor.

AKLIMI PEYNİR EKMEKLE YEMEDİM: Bu kadar güzel bir işim varken aklımı peynir ekmekle mi yedim ki siyasete gireceğim? Adaylara da başarılar diliyorum. Hiçbir şekilde teklif gelmedi. Gelse de kabul etmeyeceğim hangi partiden olursa olsun."

BEDRETTİN DALAN KİMDİR: Bedrettin Dalan, 1941 yılında Bayburt'ta doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği'nden mezun oldu. Çalışma hayatına TCDD'de başladı.

SİYASET HAYATI: 1984 yılında kurulan Anavatan Partisi'nin Kurucu Üyelerinden oldu. Aynı yıl yapılan seçimle "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı" seçildi. 1986 yılında Anavatan Partisi Genel Başkanı Turgut Özal ile parti içinde çatışma yaşadı. Bu çatışması sonrası 1989 yerel seçimlerinde yaşadığı başarısızlığı nedeniyle partiden koptu.

1990’da Demokrat Merkez Partisi Kurucu Genel Başkanı olarak siyasetinde yeni bir sayfa açtı. 1991’yılında Doğru Yol Partisi’ne katılarak, DYP İstanbul Milletvekili olarak meclise girdi. 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olsa da seçilemedi. 1995’te DYP’den istifa edip ANAP’a döndü.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeliği yaptı. İstek Vakfını kurarak çok sayıda anaokulu, ilköğretim okulu ve lise öğrencisinin eğitimine katkı sağladı. Bu faaliyetleri sonrasında 1996 yılında Yeditepe Üniversitesi'ni kurdu.

ERGENEKON’DAN KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI: Ayrıca Dalan hakkında “Ergenekon Davası” kapsamında 12 Nisan 2010’da yakalama kararı çıkarılmıştı. 5 yıldır yurt dışında yaşayan Dalan hakkındaki karar kaldırıldığı için 10 Mart 2015’te Türkiye’ye döndü.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 30 Aralık 2011 tarihli kararıyla İstek Vakfı malları hariç, Türkiye'deki bütün mal varlığına, hak ve alacaklarına el konulmasına karar verilmişti.Siyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kocaoğlu: Aday gösterilmediğim takdirde...

Kocaoğlu: Aday gösterilmediğim takdirde... İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, aday gösterilmediği takdirde ne yapacağını açıkladı. ...

AKP'den istifa etti, CHP'nin adayı oldu

AKP'den istifa etti, CHP'nin adayı oldu Batman'ın ilçesi Sason'ın mevcut belediye başkanı Cuma Uçar, AKP'den istifa ederek CHP'den aday old...

İstanbul 2019 yerel seçim anketi Konsensus'tan geldi işte sonuçlar

İstanbul 2019 yerel seçim anketi Konsensus'tan geldi işte sonuçlar Konsensus Araştırma Şirketi, 31 Mart 2019 yerel seçimine ilişkin İstanbul'da yaptığı son anket sonucunu paylaşt...

Aydın Söke'de CHP'den 26 istifa

Aydın Söke'de CHP'den 26 istifa Aydın'daki aday listelerine tepkiler sürüyor. Son olarak eski ilçe başkanı dahil 26 kişi ayrıldı.

Dilipak'a itiraz var: Gül değil, Davutoğlu parti kuruyor

Dilipak'a itiraz var: Gül değil, Davutoğlu parti kuruyor Yeni Çağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, bugünkü köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme alırken, 'Dilipak'ı...

Dilipak: Seçilecek olanlara bakın bakalım

Dilipak: Seçilecek olanlara bakın bakalım 'Bunlar karşısında sessiz kalanın da vay haline'

MHP 200 belediye başkan adayını daha açıkladı

MHP 200 belediye başkan adayını daha açıkladı MHP 4'ü il olmak üzere 200 belediye başkan adayını daha açıkladı.

AKP'de dev istifa! Tam 300 kişi...

AKP'de dev istifa! Tam 300 kişi... Antalya’da AKP’den istifa eden 300 kişi İYİ Parti’ye katıldı.

Kocaoğlu neden aday oldu? İşte 3 gerekçesi

Kocaoğlu neden aday oldu? İşte 3 gerekçesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeniden adaylığını üç gerekçeye dayandırdı.
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com