Sondakika32.com - Isparta Haberleri
TRT'den çalışanına 'yuh' dedirten maaş!

TRT, 2015 yılında tüm dünyada İngilizce yayın yapması için TRT World'ü kurdu.

İstanbul merkezli olan ve bünyesinde çok sayıda yabancı çalışan da bulunan TRT World'e yüklü miktarda bütçe ayrıldığı biliniyor.

Odatv, TRT World’de yaşanan aile kadrolaşmasını daha önce gündeme getirmişti.

Türkiye’de son dönemde çok sayıda gazeteci işsiz kaldı. Medya kuruluşları “buraya kadar” diyerek kapandı. İletişim fakültelerinden mezun olan gençler kendi alanlarında iş bulamıyor. Yılların TRT emekçileri birer birer işsiz kalıyor.

Oda Tv'de yer alan habere göre, Türk gazetecilerinin durumu böyleyken, 2015 yılında Anadolu Ajansı kadrosu üzerinden İngiltere’den prodüktör almak isteyen TRT World’ün İngiltere vatandaşı olan Mikaela Barwick’e yaptığı teklif dikkat çekti.

AYLIK 5.400 DOLAR MAAŞ + KİRA YARDIMI + SİGORTA

Odatv’nin ulaştığı belgelere göre, Metin Tuğtağ imzalı “iş teklifinde” Anadolu Ajansı İnsan Kaynaklığı Direktörlüğü, Barwick’e yıllık 65.000 dolar maaş, aylık 500 dolar kira yardımı teklif ediyor.

Teklif bununla sınırlı kalmıyor. Bütün aileye uluslararası sağlık sigortası poliçesi, İngiltere ve Türkiye arasında 400 dolara kadar olan bir uçak biletini hediye ediyor.

ÇOCUKLARA YABANCI OKULLAR BEDAVA

İş teklif edilen Barwick’e ilk çocuğunun 12.000 dolara kadar olan eğitim masraflarının tamamı, ikinci çocuğunun da masrafının % 75’i yine Anadolu Ajansı tarafından karşılanacağı söyleniyor. Tavsiye edilen yabancı okullar arasında IICS (Istanbul Uluslararası Toplum Okulu) British International School, MEF Uluslararası Okul ve Çamlıca Uluslararası Okulu da yer alıyor.

Şartlar arasında yıllık 30 günlük ücretli tatil, şirket telefonu, taşınmak için konteynır kirasının yarısı gibi kolaylıklar da yer alıyor.

Teklif metninin altında da “Sizi TRT World ailesinde görmekten çok mutlu olacağız. Belgeyi imzalayıp bir kopyasını bize yollayınız” ifadesi yer alıyor.

Barwick’in CV’sinde yer alan bilgilere göre; Kasım 2015’de TRT World’de işe başlayan Barwick yaklaşık 2 yıl çalıştıktan sonra kurumda ayrılıyor.

TÜRKLERE 3000 LİRA ÇOK BULUNUYOR

Bütün giderleri halktan toplanan vergilerle, elektrik faturalarından dahi kesilen paylarla sağlanan TRT, binlerce genç Türk gazeteci adayı asgari ücretle iş ararken, dil bilen iyi yetişmiş Türk gazeteci adayları düşük maaşlarla çalışmak zorunda kalırken, yabancılara bu kadar yüksek teklifin yapılmasının yorumunu okuyucularımıza bırakıyoruz.Gündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kılıçdaroğlu Akşener görüşmesi sona erdi! Ortak mutabakat...

Kılıçdaroğlu Akşener görüşmesi sona erdi! Ortak mutabakat... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İYİ Parti Genel Merkezindeki ...

Hukuk İşleri Müdürü evinde ölü bulundu!

Hukuk İşleri Müdürü evinde ölü bulundu! BURDUR Valiliği Hukuk İşleri Müdürü Taceddin Özeren evinde ölü olarak bulundu. Kalp rahatsızlığı bulundu belirtilen...

CHP'nin Adayına Kardeş Rakip

CHP'nin Adayına Kardeş Rakip CHP'nin Adayına Kardeş Rakip : Gönen'de seçim başka geçecek

Eğirdir Gölü'nde Su Çekildi, İskele Ortada Kaldı

Eğirdir Gölü'nde Su Çekildi, İskele Ortada Kaldı Eğirdir Gölü'nde Su Çekildi, İskele Ortada Kaldı

Recep Özel'den Bürokrasiye Ayar!

Recep Özel'den Bürokrasiye Ayar! Recep Özel'den Bürokrasiye Ayar!

Eğirdir’e Sürpriz Aday

Eğirdir’e Sürpriz Aday Eğirdir’e Sürpriz Aday

Emniyet'e 10 bin yeni bekçi alınması kararlaştırıldı

Emniyet'e 10 bin yeni bekçi alınması kararlaştırıldı Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle b...

Ali Bolat Coşkulu Bir Kalabalıkla Başvurusunu Yaptı

Ali Bolat Coşkulu Bir Kalabalıkla Başvurusunu Yaptı Ali Bolat Coşkulu Bir Kalabalıkla Başvurusunu Yaptı

Bir Tıkla Evinizin Altından Fay Hattı Geçiyor mu Öğrenin!

Bir Tıkla Evinizin Altından Fay Hattı Geçiyor mu Öğrenin! MTA'nın yeni hizmeti olan Fay hattı sorgulama uygulaması hizmete gird.
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Seni Çok Özlüyoruz
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com