Sondakika32.com - Isparta Haberleri
TRT'den çalışanına 'yuh' dedirten maaş!

TRT, 2015 yılında tüm dünyada İngilizce yayın yapması için TRT World'ü kurdu.

İstanbul merkezli olan ve bünyesinde çok sayıda yabancı çalışan da bulunan TRT World'e yüklü miktarda bütçe ayrıldığı biliniyor.

Odatv, TRT World’de yaşanan aile kadrolaşmasını daha önce gündeme getirmişti.

Türkiye’de son dönemde çok sayıda gazeteci işsiz kaldı. Medya kuruluşları “buraya kadar” diyerek kapandı. İletişim fakültelerinden mezun olan gençler kendi alanlarında iş bulamıyor. Yılların TRT emekçileri birer birer işsiz kalıyor.

Oda Tv'de yer alan habere göre, Türk gazetecilerinin durumu böyleyken, 2015 yılında Anadolu Ajansı kadrosu üzerinden İngiltere’den prodüktör almak isteyen TRT World’ün İngiltere vatandaşı olan Mikaela Barwick’e yaptığı teklif dikkat çekti.

AYLIK 5.400 DOLAR MAAŞ + KİRA YARDIMI + SİGORTA

Odatv’nin ulaştığı belgelere göre, Metin Tuğtağ imzalı “iş teklifinde” Anadolu Ajansı İnsan Kaynaklığı Direktörlüğü, Barwick’e yıllık 65.000 dolar maaş, aylık 500 dolar kira yardımı teklif ediyor.

Teklif bununla sınırlı kalmıyor. Bütün aileye uluslararası sağlık sigortası poliçesi, İngiltere ve Türkiye arasında 400 dolara kadar olan bir uçak biletini hediye ediyor.

ÇOCUKLARA YABANCI OKULLAR BEDAVA

İş teklif edilen Barwick’e ilk çocuğunun 12.000 dolara kadar olan eğitim masraflarının tamamı, ikinci çocuğunun da masrafının % 75’i yine Anadolu Ajansı tarafından karşılanacağı söyleniyor. Tavsiye edilen yabancı okullar arasında IICS (Istanbul Uluslararası Toplum Okulu) British International School, MEF Uluslararası Okul ve Çamlıca Uluslararası Okulu da yer alıyor.

Şartlar arasında yıllık 30 günlük ücretli tatil, şirket telefonu, taşınmak için konteynır kirasının yarısı gibi kolaylıklar da yer alıyor.

Teklif metninin altında da “Sizi TRT World ailesinde görmekten çok mutlu olacağız. Belgeyi imzalayıp bir kopyasını bize yollayınız” ifadesi yer alıyor.

Barwick’in CV’sinde yer alan bilgilere göre; Kasım 2015’de TRT World’de işe başlayan Barwick yaklaşık 2 yıl çalıştıktan sonra kurumda ayrılıyor.

TÜRKLERE 3000 LİRA ÇOK BULUNUYOR

Bütün giderleri halktan toplanan vergilerle, elektrik faturalarından dahi kesilen paylarla sağlanan TRT, binlerce genç Türk gazeteci adayı asgari ücretle iş ararken, dil bilen iyi yetişmiş Türk gazeteci adayları düşük maaşlarla çalışmak zorunda kalırken, yabancılara bu kadar yüksek teklifin yapılmasının yorumunu okuyucularımıza bırakıyoruz.Gündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

CHP VE İYİ PARTİ EL ELE ZAFERE ULAŞACAK

CHP VE İYİ PARTİ EL ELE ZAFERE ULAŞACAK CHP ve İYİ Parti El Ele Zafere Ulaşacak

Abdullah Gül Saadet Partisinin başına mı geçecek

Abdullah Gül Saadet Partisinin başına mı geçecek PİAR Araştırma Başkanı Kadir Atalay, Milli Görüş’ün televizyonu TV5’te yaşanan dönüşümün ardından dikkat çeken bir ...

Nihat Genç'ten Kılıçdaroğlu'na: O önden gitsin de anasının...

Nihat Genç'ten Kılıçdaroğlu'na: O önden gitsin de anasının... Ünlü muhalif yazar Nihat Genç bir televizyon programında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili ağza alınmaya...

AK Parti belediye başkanı istifa etti! Ünal Yılmaz ağlayarak 'feryat' etti

AK Parti belediye başkanı istifa etti! Ünal Yılmaz ağlayarak 'feryat' etti GÜMÜŞHANE Kelkit İlçe Belediye Başkanı AK Parti'li Ünal Yılmaz, yeniden aday gösterilmeyince ağlayarak partisin...

YSK seçmen sorgulama için bugün son hemen bakın oy kullanamazsınız!

YSK seçmen sorgulama için bugün son hemen bakın oy kullanamazsınız! YSK sitesinden yapılan seçmen kaydı sorgulama işleminde bugün son gün, kaydı çıkmayanlar nüfus müdürlüklerine akın ...

O şimdi CHP'den aday...

O şimdi CHP'den aday... CHP, önceki yerel seçimlerde MHP'den Kepez ilçesine aday olan Murat Dinç'i aday olarak gösterdi.

ITKM'DE FLAŞ GELİŞME: KAYYUMU HÜKÜMETE ŞİKAYET ETTİ

ITKM'DE FLAŞ GELİŞME: KAYYUMU HÜKÜMETE ŞİKAYET ETTİ Başkan Günaydın: Her ne pahasına olursa olsun biz çözeceğiz....

Erhan Usta MHP'den ihraç edildi

Erhan Usta MHP'den ihraç edildi Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP'den ihraç edildi.

AK Partili başkan aday gösterilmedi bakın o ne yaptı!

AK Partili başkan aday gösterilmedi bakın o ne yaptı! AK Parti’den geçtiğimiz dönem Keban Belediye Başkanı seçilen Fethiye Atlı, 2019 yerel seçimleri için aday gösterilm...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com