Sondakika32.com - Isparta Haberleri
AKP'li Süreyya Bilgiç, HDP'li Paylan'a hak verdi. Doğru söylüyorsunuz

HDP Diyarbakır Milletvekili, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Garo Paylan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında, telefonlarının dinlendiğini düşünen bazı bakan ve AKP milletvekillerinin güvenlik gerekçesiyle görüşmelerini WhattsApp üzerinden yaptıklarını ileri sürdü.

“Bakın Sayın Bakan, telefon konuşmalarında ben çok şahit oldum, hep şahit oldum; AK Partili vekiller dâhil WhatsApp’la konuşuyorlar. AK Partili vekiller söylesinler, itiraz etsinler; WhatsApp’la konuşuyorlar” diyen Paylan’ın iddiasına iktidar vekillerinin çoğunluğundan itiraz gelmemesi dikkat çekti. AKP'li TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, Paylan'a, " Zaten WhatsApp’ı kimse dinlemiyor, doğru söylüyorsunuz" sözleriyle hak verdi. 

Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçe görüşmeleri sürüyor.  HDP’li Paylan ve AKP'li milletvekillerinin komisyon tutanaklarına geçen 'WhatsApp' diyalogları şöyle:

Bakın Sayın Bakan, telefon konuşmalarında ben çok şahit oldum, hep şahit oldum; AK PARTİ’li vekiller dâhil Whatsapp’la konuşuyorlar. AK PARTİ’li vekiller söylesinler, itiraz etsinler; WhatsApp’la konuşuyorlar.

İBRAHİM AYDEMİR (Erzurum) – Ben hiç WhatsApp’la konuşmuyorum.

GARO PAYLAN (Diyarbakır) – Ben çok şahit oldum, sayın bakanların “WhatsApp”la konuştuğuna

İBRAHİM AYDEMİR (Erzurum) – Garo Bey, telefonum açık, WhatsApp’la konuşmuyorum hiç.

GARO PAYLAN (Diyarbakır) – Bu anlamda, telefonda dahi özgür konuşamayan vatandaşlarımızın ülkesindeyiz. Vatandaşlarımız özgürce konuşamıyor.

MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ (Adana) – Özgürlük aslında WhatsApp.

GARO PAYLAN (Diyarbakır) – Televizyon alanı nasıl?

BAŞKAN – Arkadaşlar, o da bir iletişim aracı, konuşabilirsiniz, bu sizin tercihiniz. Yani Sayın Paylan yasakçı zihniyetle yasakladı diye konuşmayacak mısınız?

GARO PAYLAN (Diyarbakır) – Hayır, o tercih şundan geliyor; güvenmiyorlar çünkü bakın, güvenmiyorlar. “Beni kim dinler, hangi odak? Bir zaman FETÖ’cü dinledi, ondan önce başkacılar dinledi, şimdi kimciler dinliyor acaba?” diye güvenmiyorlar, hiçbir vatandaşımız da güvenmiyor Sayın Bakan.

BAŞKAN – Zaten WhatsApp’ı kimse dinlemiyor, doğru söylüyorsunuz.

GARO PAYLAN (Diyarbakır) – Ya, “WhatsApp’ı da herhâlde dinlemiyordur belki.” diye konuşuyorlardır. Yani onun şifrelemesi var, işte karşılıklı şifrelenme var.

BAŞKAN –Ha, yani siz öyle murat ediyorsunuz gibi geldi.

GARO PAYLAN (Diyarbakır) – Karşılıklı şifreleme vardır efendim filan diye daha çok kullanıyor. Niye bunu kullanıyor? Ya, dünyada böyle bir örnek yok biliyor musunuz, yok yani. Çin’de böyle bir örnek vardır. Orada zaten WhatsApp da yasaklı herhâlde, bildiğim kadarıyla.Siyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kocaoğlu: Aday gösterilmediğim takdirde...

Kocaoğlu: Aday gösterilmediğim takdirde... İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, aday gösterilmediği takdirde ne yapacağını açıkladı. ...

AKP'den istifa etti, CHP'nin adayı oldu

AKP'den istifa etti, CHP'nin adayı oldu Batman'ın ilçesi Sason'ın mevcut belediye başkanı Cuma Uçar, AKP'den istifa ederek CHP'den aday old...

İstanbul 2019 yerel seçim anketi Konsensus'tan geldi işte sonuçlar

İstanbul 2019 yerel seçim anketi Konsensus'tan geldi işte sonuçlar Konsensus Araştırma Şirketi, 31 Mart 2019 yerel seçimine ilişkin İstanbul'da yaptığı son anket sonucunu paylaşt...

Aydın Söke'de CHP'den 26 istifa

Aydın Söke'de CHP'den 26 istifa Aydın'daki aday listelerine tepkiler sürüyor. Son olarak eski ilçe başkanı dahil 26 kişi ayrıldı.

Dilipak'a itiraz var: Gül değil, Davutoğlu parti kuruyor

Dilipak'a itiraz var: Gül değil, Davutoğlu parti kuruyor Yeni Çağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, bugünkü köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme alırken, 'Dilipak'ı...

Dilipak: Seçilecek olanlara bakın bakalım

Dilipak: Seçilecek olanlara bakın bakalım 'Bunlar karşısında sessiz kalanın da vay haline'

MHP 200 belediye başkan adayını daha açıkladı

MHP 200 belediye başkan adayını daha açıkladı MHP 4'ü il olmak üzere 200 belediye başkan adayını daha açıkladı.

AKP'de dev istifa! Tam 300 kişi...

AKP'de dev istifa! Tam 300 kişi... Antalya’da AKP’den istifa eden 300 kişi İYİ Parti’ye katıldı.

Kocaoğlu neden aday oldu? İşte 3 gerekçesi

Kocaoğlu neden aday oldu? İşte 3 gerekçesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeniden adaylığını üç gerekçeye dayandırdı.
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com