Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Baro, Isparta’ya Vergi Mahkemesi İstiyor

Isparta Barosu Başkanı Gökmen Gökmenoğlu ve yönetimi Ankara’da  bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Adalet Bakanı ile İçişleri Bakanı tarafından kabul edilen Baro Heyeti, Isparta Milletvekillerini ziyaretinde ‘Vergi Mahkemesi’ ihtiyacını gündeme getirdi.

Isparta Barosu’nda yapılan genel kurul sonrasında yeniden göreve seçilen Av. Gökmen Gökmenoğlu ile yönetim kurulu ve TOBB delegeleri Ankara çıkarması yaptı. Gökmenoğlu ve beraberindeki heyet ilk ziyaretini Adalet Bakanı Abdül Hamit Gül’e yaptı. Bakan Gül ile samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Baro Başkanı Gökmenoğlu, mesleği sorunlar ve savunma mesleğine ilişkin talepleri gündeme getirdi. Baro Heyeti, Adalet Bakanlığı’ndan Bakan Yardımcıları Hilmi Bilgin ile Cengiz Öner’i de ziyaret etti.

Isparta Barosu heyeti, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da kabul edildi. Ziyarette Soylu’nun yakın arkadaşı TOBB Delegesi Av. Tahir Alan da hazır bulundu.

Baro Başkanı Gökmenoğlu ve beraberindekiler TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç ile Isparta Milletvekilleri Recep Özel ve Aylin Cesur’u ziyaret ettiler. Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya da TBMM’deki odasında ziyaret edildi.

Baro Başkanı Av. Gökmenoğlu, milletvekillerinden Isparta’ya vergi mahkemesi kurulması için destek istedi. Vergi  Mahkemesi ile Isparta’nın yargının merkezi olacağını belirten Gökmenoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“Isparta’nın vergi mahkemesi işleri çok fazla. Bunlar için bütün Ispartalılar Antalya’ya gidiyor. Isparta’da vergi mahkemesi kurulursa hem Isparta hem Burdur’un davaları burada görülecek. Isparta, bu konuda bölge olacak. Yeni hakim gelecek, personal gelecek. Vergi Mahkemesi’nin kurulması 50 kişinin istihdamı demek. Yargının fabrikası gibi. Isparta’nın yargı merkezi olması noktasında çok önemli bir konu. Bu konuda 8 yıldır çalışıyoruz. Milletvekillerimize talebimizi ilettik, desteklerini istedik. Her ilde Vergi Mahkemesi yok. Antalya gibi büyük illerde var. Isparta ve Burdur Defterdarlığı da bu mahkemenin kurulmasını istiyor.”Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI!

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI! Vatandaşı Kandır... Arsayı Sat... Terör Örgütüne Finas Sağla...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com