Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Kur'an Okuma Kursu'na Büyük İlgi

       Isparta HEM tarafından okuma yazmada 57, genel kurslarda 268, mesleki kurslarda 158 olmak üzere 483 kurs açıldığını, toplam 10 bin 542 kursiyerin bu kurslardan yararlandığını aktardı. Diğer kurumlarla işbirliğiyle Adalet Bakanlığı ile 9, Belediye Başkanlığı ile 27, ilköğretim okulları ile 20, Genelkurmay Başkanlığı ile 6, Hayrat Vakfı ile 37, İş-Kur ile 10 kurs açtıklarını belirten Doğan, bu kurslardan 3427 kursiyerin yararlandığını açıkladı.

       Yılın ilk altı ayında en çok açılan kursun okuma yazma, en çok kursiyer toplayan kursun ise Kur'an-ı Kerim Okuma Kursu olduğu, 57 Okuma Yazma Kursu'nda 513 kişinin okuma yazma öğrendiği bildirildi.

Kur'an-ı Kerim Okuma Kursu açıldığını belirtti. Aile Eğitimi kurslarına da ilginin çok olduğunu kaydeden Doğan,

465 kişinin bu kurslara katılım gösterdiğini ifade etti. Doğan, 2011-2012 eğitim öğretim yılının açılmasından bu yana devam eden kurslarla birlikte toplam bin 137 kurstan 22 bin 565 kursiyerin yararlandırıldığını da aktardı. Yeni eğim öğretim yılına ilişkin hedefleri sıralayan Doğan, Ana Kız Okuldayız Kampanyası kapsamında okuma yazma kurslarının devam edeceğini okuma yazma bilmeyen vatandaş kalmayıncaya kadar bu çalışmanın süreceğini iletti. MEB dışında yaygın eğitim yapan kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği yapılacağını ve açılan yaygın eğitim kurslarının kayıt altına alınacağını söyleyen Doğan, aile eğitimlerinin de yaygınlaştırılacağını belirtti.

      Doğan, yeni döneme ilişkin hedeflere yönelik, "Kırsal kesimde ihtiyaç duyulan alanlarda açılacak kurslara önem verilecek. Sığınmacı vatandaşlara yönelik Türk kültürünü, Türk dilini, tanıtmak amacıyla açılan kurslar yaygınlaştırılacak. Her merkezde halk oyunları ekipleri ve müzik koroları oluşturulacak. Kaybolmaya yüz tutmuş el sanatları kurslarına önem verilecek" dedi.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI!

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI! Vatandaşı Kandır... Arsayı Sat... Terör Örgütüne Finas Sağla...

SDÜ'DE REKTÖRLÜK İÇİN YÖK'E KİMLER BAŞVURDU?

SDÜ'DE REKTÖRLÜK İÇİN YÖK'E KİMLER BAŞVURDU? İşte O İsimler

Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı

Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com