Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Öğretmen Ülkenin Kaderini Belirleyen Yol Göstericidir

Vali Ömer Symenoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Vali Seymenoğlu, mesajında “Öğretmenler bir ülkenin kaderini belirleyen yol göstericileridir” dedi.

Vali Ömer Seymenoğlu, yayınladığı mesajında “Bugün; 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mekteplerinin açılması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenimiz olarak, ülkemizdeki eğitim seferberliğinin öncülüğünü yürütmesi anısına tüm öğretmenlerimize armağan edilen, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın sevinci ve coşkusu içindeyiz.

Öğretmenler bir ülkenin kaderini belirleyen yol göstericileridir. Kalkınmak, ilerlemek ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak adına, öğretmenlerimiz kendilerine emanet edilen taze beyinlere, milli ve manevi değerlerimizi, vatan ve millet sevgisini öğreten, çağa uygun bilgi, eğitim ve beceri ile donatan eğitim neferleridir.

Cumhuriyet’imizin 100. yılına emin adımlarla ilerlerken koyduğumuz yenilikçi, barışçı, ilerlemeci tüm hedeflerimize; fedakâr eğitim ordusunun yetiştireceği araştırmacı, sorgulayıcı, özgüven sahibi, üretken, kutsal ve milli değerlerine bağlı ve en önemlisi güzel ahlak sahibi gençlerimizle mümkün olacaktır. İşte bu sebeple görev ve sorumluluğun bilincinde olan eğitim ordusunun değerli neferleri, belki hepimizden daha fazla yorulmak, daha fazla terlemek zorundadır. Bir çivi nasıl bir orduyu kurtarıyorsa, tek bir öğretmen de binlerce yüreğe ışık tutarak bir ülkenin geleceğini aydınlatmakla yükümlüdür. Onlara bu zorlu görevde ihtiyaç duyacakları desteği sağlamak ise hepimizin görevidir.

Bu duygular içerisinde başta Başöğretmen’imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlik mertebesine erişmiş, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor; her birimizin yüreğinde iz bırakmış, yolumuza ışık tutmuş şimdilerde istirahate çekilmiş öğretmenlerimize ve ilk günkü heyecanıyla yolumuzu aydınlatmaya devam eden kıymetli öğretmenlerimize sağlık ve mutluluklar diliyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum” dedi.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI!

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI! Vatandaşı Kandır... Arsayı Sat... Terör Örgütüne Finas Sağla...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com