Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Devlet kreşinde skandal!

Devlete ait bir kreşte çocuklara yönelik skandal uygulamalarıyla gündeme gelen esrarengiz müdüre istifa etti.

TEDAŞ Kreşi'nde çocuklara skandal tavsiyelerde bulunan ve 23 Nisan'da gösteri yapan çocuklara 'sirk hayvanı' benzetmesinde bulunduğu ifade edilen Müdüre Hatice Özipek'in yaklaşık 10 gün önce istifasını verdiği öğrenildi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Özipek hakkında soruşturma yürütüldüğü ve yöneticilerin talebiyle istifa ettiği bildirildi. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, devlete ait bu kreşte öğrencilere skandal tavsiyelerde bulunan Özipek'le ilgili iddiaları Meclis gündemine taşımış ve “Kim bu Hatice Özipek?” diye önerge vermişti. Bazı veliler de CİMER'e başvurarak, resmi sıfatı olmayan Özipek'in “kim olduğu” sorusuna yanıt aramışlardı.

KİM OLDUĞU MERAK KONUSUYDU

CHP'li Sevda Erdan Kılıç'ın önergesine yansıyan iddialara göre, taşeron tarafından işletilen Bahçelievler'deki kreşte “İşletme Müdürü” ve “Eğitim Uzmanı” sıfatıyla görev yapan Hatice Özipek adlı firma temsilcisi, 23 Nisan’da gösteri yapan çocuklara “sirk hayvanı” benzetmesi yaptı. Modern dansları kaldırdı. Ayakta su içmenin günah olduğunu iddia ederek çocuklara baskı kurdu.

Özipek’in kız ve erkek çocuklarının birlikte oynamasının sakıncalı gördüğü de öne sürüldü. Durumdan rahatsız olan bazı veliler CİMER'e şikayette bulunurken, CHP’li Kılıç da skandal iddiaları meclis gündemine taşıdı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a konu ile ilgili soru önergesi verdi.

CHP milletvekili Kılıç, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması talebiyle hazırladığı önergesinde “Nisan ayından beri Kreş ve Anaokulu'nda bulunan, Eylül ayından beri de Kreş ve Anaokulu'ndaki bütün eğitim faaliyetlerini planlayıp yönlendiren ancak TEDAŞ’ın resmi web sitesinde adı geçmeyen Hatice Özipek’in kurumla olan bağlantısı nedir? Hatice Özipek’in TEDAŞ Kreş ve Anaokulunda resmi bir unvanı var mıdır?” diye sormuştu.

 Ulusal  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan intihar etti

Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan intihar etti ANTALYA İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan, otomobilinin içinde beylik tabancasıyla yaşamına son verdi. Kepe...

FETÖ'nün bin kişilik 'cennetlik' listesinde bakın kimler var?

FETÖ'nün bin kişilik 'cennetlik' listesinde bakın kimler var? Kaynak Holding’e bağlı şirketlerden ele geçirilen dijital verilerin incelemesi sırasında polisin tespit ettiği FETÖ...

Mehmet Akif’in Oğlunu Sokağa Atıp, Anma Toplantısı Yapmışlar

Mehmet Akif’in Oğlunu Sokağa Atıp, Anma Toplantısı Yapmışlar Kerime Yıldız'ın 'Mehmed Âkif’in Oğlunu Sokağa Atıp, Anma Toplantısı Yapmışlar' başlıklı yazısı;

3 gün sürecek kar yağışı alarmı Ankara ile 31 ili vuracak okulları tatil ettirecek

3 gün sürecek kar yağışı alarmı Ankara ile 31 ili vuracak okulları tatil ettirecek ANKARA,Isparta, Kayseri, Bolu, Afyon başta olmak üzere iç bölgeler ile doğu anadolu illerinin tamamınında çok yoğun...

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan sgari ücret toplantısında konuşan Atalay, Fransa'yı işaret ederek sokak eylemleriyle tehdit etti.

Valilik yasakladı, Adanalılar engel tanımadı

Valilik yasakladı, Adanalılar engel tanımadı Valilikçe yasaklanan festival Adanalıları durdurmaya yetmedi...

Fransa'da büyük eylem öncesi hazırlıklar tamamlandı

Fransa'da büyük eylem öncesi hazırlıklar tamamlandı Sarı yeleklilerin bugün düzenleyeceği eylemlerin öncesinde, Fransa hükümeti tedbirini aldı.

Merkel partisine veda etti

Merkel partisine veda etti Partisi CDU'ya veda eden Almanya Başbakanı Merkel, bir makas değişikliğinde olduklarını söyledi.

Coca Cola'daki Türk devri bitiyor Muhtar Kent emekli oluyor

Coca Cola'daki Türk devri bitiyor Muhtar Kent emekli oluyor Coca Cola'nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Muhtar Kent görevini 1 Nisan 2019 itibariyle CEO görevini yürüten Jam...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Yediğin Budaklı Sopadır Darbe
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com