Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Başkan Duyarsızlık Dedi Rektörlük Cevap Verdi

Belediye Başkanı Günaydın, Çünür Yenişehir’de SDÜ müteahhidi tarafından alt köşede bırakıldığı ve takibi yapılmadığı iddia edilen alt yapı işini Isparta Belediyesi olarak kendilerinin yaptığını söylemişti.

Başkan Günaydın, konuyla ilgili açıklamasında “SDÜ’nün, DSİ’nin yapması gereken zor bir işi biz yapıyoruz. Böyle bir duyarsızlık olmaması lazımdı” ifadelerini kullanmıştı.

Günaydın'ın bu açıklamalarına SDÜ Retörülüğü'nden cevap geldi. SDÜ Rektörlüğü, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu işin belediye görev ve sorumluluğunda olduğunu ifade etti.

SDÜ Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada; "Bu Duyarsızlık Ne?” başlığı altında 1 Aralık 2018 tarihinde basında yer alan Isparta Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın açıklamaları hakkında kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur.

Üniversitemizin Araştırma ve Uygulama Hastanesine 2013 yılında yapılacak alt yapı ihalesi kapsamında yağmur suyu toplama ve deşarjı işleri ihalesi için 21.12.2012 tarih ve 1657 sayılı yazı ile Isparta Belediye Başkanlığından yağmur suyu hattının deşarj edileceği kanala ilişkin gerekli izin ve işlemlerin yapılması talep edilmiştir. İhale edilen iş gereği yağmur suyu hattı Çünür Mahallesi 258. Cadde sonuna kadar götürülmüş ve sonlandırılmıştır.

İşlemlerin tamamlanması evresinde Belediye Başkanlığı tarafından herhangi bir işlem yapılmadığı görüldüğünden, 24.07.2013 tarih ve 15081 sayılı ikinci bir yazı ile “Devlet Su İşleri tarafından yapılması planlanan 245. Cadde üzerindeki taşkın koruma kanalı yapılmadığından tamamlamış olduğumuz yağmur suyu drenaj hattını çalıştıramadığımız” açık bir şekilde belirtilmiştir. Yine “Hastanemizin su baskınlarına maruz kaldığı ve 245. Cadde üzerinde planlanan taşkın koruma kanalının ivedilikle yapılması” aynı yazıda Isparta Belediye Başkanlığından talep edilmiştir. Belediye Başkanlığı, 05.08.2013 tarih ve 448 sayılı yazı ile Üniversitemize; bahsi geçen deşarj hattının DSİ tarafından yapılacağını, konuyla ilgili belediyenin bölge yağmur sularını deşarj etmek için yapılacak kanallarından yararlanılacağını, bunun için DSİ Bölge Müdürlüğüne gerekli başvuruların yapıldığını ifade eden bir cevap vermiştir.

Aynı zamanda konuyu takip eden Isparta Valiliği, 02.10.2013 tarih ve 4871 sayılı yazı ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 18.Bölge Müdürlüğünün Çünür Deresi (245. Cadde dahil) ve yan kollarında projelendirilecek taşkın koruma kanalı güzergahının Başbakanlığın 2010/5 nolu Genelgesinin 9. Maddesine göre DSİ’ye tesliminin sağlanması talebini iletmiştir. Yukarıda tarih ve sayıları verilen yazışmalar dışında Belediye Başkanlığı tarafından Üniversitemiz ile herhangi bir yazışma yapılmamış ve habere konu işlemlerin başlatıldığı tarihe kadar da bir eylemde bulunulmamış olduğu görülmüştür. Kamuoyunun malumu olduğu üzere 5393 sayılı Belediye Kanunu 14. Maddesinde Belediyenin görev ve sorumlulukları düzenlenmiştir.

Bu madde açık bir şekilde mahalli nitelikteki alt yapı hizmetlerini yapma ve yaptırma görevini belediyelere yüklemiştir. 2012 ve 2013 yılında yapılan yazışmalar ortada iken habere konu olan açıklamaların değerlendirilmesini kamuoyunun bilgi ve takdirlerine saygıyla sunarız." denildi.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

SDÜ HASTANESİ'NDE YOK ARTIK DEDİRTEN OPERASYON!

SDÜ HASTANESİ'NDE YOK ARTIK DEDİRTEN OPERASYON! SDÜ Hastanesi'nde Yok Artık Dedirten Operasyon!

POLİSİN BASTIĞI EVDE BAKIN NELER ELE GEÇİRİLDİ

POLİSİN BASTIĞI EVDE BAKIN NELER ELE GEÇİRİLDİ Polisin Bastığı Evde Bakın Neler Ele Geçirildi

ESKİ VEKİLİN KARDEŞİ GİTTİ YENİ VEKİLİN KARDEŞİ GELDİ

ESKİ VEKİLİN KARDEŞİ GİTTİ YENİ VEKİLİN KARDEŞİ GELDİ KYK’ya Müdür Atandı

EMNİYETTEN SOKAK SATICILARINA OPERASYON

EMNİYETTEN SOKAK SATICILARINA OPERASYON Emniyetten Sokak Satıcılarına Operasyon

KONTROLDEN ÇIKAN OTOMOBİL REFÜJDEKİ AĞACA ÇARPTI

KONTROLDEN ÇIKAN OTOMOBİL REFÜJDEKİ AĞACA ÇARPTI Kontrolden Çıkan Otomobil Refüjdeki Ağaca Çarptı

KARA HAVACILIK OKULU’NDA 1 ASTSUBAYA FET֒DEN GÖZALTI

KARA HAVACILIK OKULU’NDA 1 ASTSUBAYA FET֒DEN GÖZALTI Kara Havacılık Okulu’nda 1 Astsubaya FET֒den Gözaltı

BELEDİYE BAŞKANI KIRMIZI IŞIKTA GEÇMEYECEK!

BELEDİYE BAŞKANI KIRMIZI IŞIKTA GEÇMEYECEK! Gökmenoğlu Ne Demek İstedi?

ARİF DEMİRKAYA İYİ PARTİ SÜTÇÜLER ADAYI OLDU

ARİF DEMİRKAYA İYİ PARTİ SÜTÇÜLER ADAYI OLDU Arif Demirkaya Sütçüler Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den aday oldu.

Çaldığı Kitabını Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi

Çaldığı Kitabını Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi Isparta'da kitapçının rafından kitap çalarak uzaklaşan Gandalf isimli köpek, çaldığı kitabı geri getirince işle...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Yediğin Budaklı Sopadır Darbe
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com