Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Banka çalışanı zimmetine 15 milyon TL geçirip kayboldu

Kepez ilçesi Göksu Mahallesi Toptancı Hal Kompleksi'ndeki bir bankasın şubesinde ticari kredilere bakan girişimci müşteri ilişkileri temsilcisi Oğuzhan T., 15 Ağustos 2018 tarihinde, bireysel müşteri ve şirket hesap bilgilerini kullanarak, sahte belgelerle 15 milyon TL kredi çekti.

Bir süre sonra yıllık izne ayrılan Oğuzhan T., geri dönmedi. Bunun üzerine banka tarafından inceleme başlatıldı. Yapılan ilk incelemede, Oğuzhan T.'nin zimmetine 15 milyon lira geçirdiği tespit edildi. Bankanın Genel Müdürlüğü, zimmetin boyutunu belirlemek üzere iki müfettiş görevlendirdi. Oğuzhan T.'nin zimmetine sahte belgelerle para geçirdiğini belgeleyen müfettişler, bazı şirketlerin çalışanlarıyla ortak hareket ettiğini de tespit etti. Bunun üzerine Oğuzhan T. ve şirket çalışanları M.Ö., M.A, H.Y., M.Y., M.G., Ö.Ö., Ş.Y. ve İ.K. hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

9 KİŞİ HAKKINDA İDDİANAME HAZIRLANDI
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturmada halen firari olan Oğuzhan T.'nin, bankada hesabı bulunan kişi ve şirketlerin hesap bilgilerini kullanarak para çektiği, böylece 'bankacılık zimmeti suçu'nu işlediği, bazı şirket personellerinin de 'özel belgede sahtecilik suçu'na iştirak ettiği belirlendi.

Çeşitli şirketlerde çalışan M.Ö., M.A, H.Y., M.Y., M.G., Ö.Ö., Ş.Y. ve İ.K. gözaltına alındı. Şüphelilerden M.Y., M.A., İ.K. ve M.G. sorgularının ardından tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Antalya Cumhuriyet Savcılığı, Oğuzhan T. ve diğer şüpheliler hakkında 5411 sayılı 'Bankacılık Kanununa Aykırılık' ve 'özel belgede sahtecilik' suçlarından 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı.

Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, firari sanık Oğuzhan T.'nin farklı tarihlerde, müştekilerin hesaplarından bilgileri dışında usulsüz krediyle para çekmek suretiyle 'Bankacılık zimmeti' ve 'özel belgede sahtecilik' suçlarını, diğer şüpheliler M.Ö., M.A., H.Y., M.Y., M.G., Ö.Ö., Ş.Y. ve İ.K.'nin suça iştirak etmek suretiyle 'özel belgede sahtecilik suçu'nu işlediği belirtildi. Mahkeme, Oğuzhan T.'nin hangi tarihler arasında bankada görev yaptığı ve görev tanımının mahkemeye ulaştırılması için de ilgili banka şubesine müzekkere yazdı.

Sanıkların yargılanmasına 3 Ocak'ta başlanacak.Ulusal  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Antalya’da hafriyat çukurunda şüpheli ölüm

Antalya’da hafriyat çukurunda şüpheli ölüm ANTALYA’da uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen bir kişi, hafriyat alanındaki çukurda ölü olarak bulundu. Ceset...

HSK kararnamesi 3 bin 722 hakim ve savcının yeri değişti tam isim listesi

HSK kararnamesi 3 bin 722 hakim ve savcının yeri değişti tam isim listesi HSK kararnamesiyle 3 bin 722 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Kararnameyle ayrıca 20 il başsavcısının gör...

Yerel gazeteler isyan etti!

Yerel gazeteler isyan etti! Kağıt fiyatlarında yaşanan artış yerel gazeteleri çalışamaz noktaya getirdi.

İstanbul’un Surları Yıkılacak!

İstanbul’un Surları Yıkılacak! Kerime Yıldız'ın 'İstanbul’un Surları Yıkılacak!' başlıklı yazısı;

100. yıl parası böyle olur… Euro’da Atatürk fotoğrafı

100. yıl parası böyle olur… Euro’da Atatürk fotoğrafı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yıl dönümü için darphanenin bastığı hatıra parasında Atatürk ...

EYT'liler Yenikapı mitinginde buluştu

EYT'liler Yenikapı mitinginde buluştu Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek miting için buluşmaya başladı.

160 TL için tecavüz etti iddiası! Halı yıkamacıdan akılalmaz savunma

160 TL için tecavüz etti iddiası! Halı yıkamacıdan akılalmaz savunma 160 TL'lik borcu ödemediği için iki çocuk babası çiftçiye tecavüz ettiği öne sürülen halı yıkamacı, iftiraya uğ...

Emeklilere bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih belli oldu

Emeklilere bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih belli oldu Hükümet bayram öncesi emeklilere müjdeyi verdi. Milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi 31 Mayıs'ta yatırılacak.

Avlu Dizisinde Nevin Yıldırım Göndermesi

Avlu Dizisinde Nevin Yıldırım Göndermesi Avlu Dizisinde Nevin Yıldırım Göndermesi
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com