Sondakika32.com - Isparta Haberleri
İYİ Parti-CHP iş birliğinde sıcak gelişmeler

31 Mart yerel seçimleri için geri sayım sürerken partilerin aday belirleme görüşmeleri tüm hızıyla sürüyor.

CHP ve İYİ Parti iş birliğinde ise sıcak gelişmeler yaşanıyor. Parti kaynaklarından elde edilen son bilgilere göre anlaşma sağlanan il sayısı 21’den 22’ye çıktı. Kahramanmaraş’ta CHP’nin adayı desteklenirken, karşılığında Elbistan ilçesi İYİ Parti’ye bırakıldı. Diğer ilçelerde de görüşmeler devam ediyor.

25 İLDE DAHA ANLAŞMA SAĞLANDI!

Bir diğer sıcak gelişme ise iller noktasında yaşanıyor. İş birliğinde tam 25 ilde daha anlaşmanın sağlandığı ve kısa bir süre içinde bu illerin kamuoyuyla paylaşılacağı belirtiliyor.

Anlaşma sağlanan illerdeki süreç şöyle işliyor; her iki partinin de il başkanlarıyla yapılan istişareler sonrasında heyetler son kararı veriyor.

İL GENEL MECLİSLERİNDE AYRI AYRI SEÇİME GİRİLECEK

Büyükşehir belediyelerinde il genel meclisleri kaldırıldığı için büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilin il genel meclisinde, CHP ve İYİ Parti’nin ayrı ayrı seçimlere gireceği öğrenildi.

Encümen üyeliği noktasında iş birliği yapılacak illerin, ilçe belediye meclis üyeliklerinin seçiminde nasıl bir yol izleneceği de belirlenmek üzere. Buradaki karar, partilerin il düzeyinde yapacakları görüşmeler sonrasında şekillenecek.

İlçe belediye başkanlıklarında iş birliğine gidilse bile, meclis üyeliği noktasında her iki partinin de kendi adaylarını desteklemesi ihtimal dahilinde.

Bu süreci CHP ve İYİ Parti il başkanlıkları kendi aralarında istişare edip genel merkezlere bildirecek.

Yeniçağ / AnkaraSiyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Saadet Partisi 67 adayını daha açıkladı

Saadet Partisi 67 adayını daha açıkladı Saadet Partisi, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim için 67 belediye başkan adayını açıkladı.

İstanbul'da son anket sonuçları

İstanbul'da son anket sonuçları Yerel seçimlerden çıkacak sonuç merak edilirken yapılan anketlerde İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırı...

Avrasya Araştırma'dan 10 büyükşehir için anket

Avrasya Araştırma'dan 10 büyükşehir için anket 'İstanbul'da adayı HDP ve SP adayları belirleyecek'

Yüzde 98 AKP’li ilçede gerginlik! AKP’liler il binasına yürüdü

Yüzde 98 AKP’li ilçede gerginlik! AKP’liler il binasına yürüdü 2018 genel seçimlerinde AKP’ye yüzde 98 oranında oy çıkan Harran'dan yola çıkan partililer Şanlıurfa İl Binası ...

CHP'nin yeni Başkan adayları kim

CHP'nin yeni Başkan adayları kim CHP'nin yeni başkan adayları açıklanıyor...

İşte CHP İzmir'de kesinleşen ilçeler

İşte CHP İzmir'de kesinleşen ilçeler CHP'de bugün toplanan PM'de İzmir'de kaybedilen ilçeler öncelikli olarak masaya yatırılıyor.

Kocaoğlu: Yeniden adayım

Kocaoğlu: Yeniden adayım Geçtiğimiz 1 Ekim’de aday olmama kararı aldığını kamuoyuna açıklayan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, s...

CHP'de PM öncesi flaş gelişme!

CHP'de PM öncesi flaş gelişme! CHP'de bugün açıklanması beklenen İstanbul ilçe adayları son dakika kararıyla ileri bir tarihe ertelendi.

Doğan’dan flaş adaylık açıklaması

Doğan’dan flaş adaylık açıklaması Uzun yıllar CHP’de siyaset yapan, daha sonra HDP’den İstanbul Milletvekili olan Celal Doğan'ın CHP ve İYİ Parti...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com