Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Meral Akşener: 'Mersin'de sokak sokak gezeceğim'

İsmail Ok’un adaylığı açıklanır açıklanmaz İYİ Parti Meclis Katip Üyeliği görevinden “zorunlu olmadığı halde” istifa ettiğini dile getiren Akşener, İstanbul ile ilgili de dikkat çeken bir yorumda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’ndan istifa etmemesine ilişkin, kendi partisinden Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak gösterilen İsmali Ok’tan örnek verdi. İsmail Ok’un adaylığı açıklanır açıklanmaz İYİ Parti Meclis Katip Üyeliği görevinden “zorunlu olmadığı halde” istifa ettiğini dile getiren Akşener, İstanbul ile ilgili de dikkat çeken bir yorumda bulundu. Akşener, “AKP’de İstanbul’u almaya yönelik soru işaretleri gördüğünü, bu nedenle Yıldırım’ın istifası üzerinde tırmandırıldığını” belirterek, “CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu sürpriz yapabilir” dedi.

Akşener, partisinin grup toplantısı sonrasında bir grup gazetecinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. CHP ile İYİ Parti ittifakında, Adıyaman’ın “Saadet Partisi’ne bırakıldığı ve buradan Saadet Partisi’nin adayına destek verileceğine” ilişkin Akşener, “böyle bir konunun gündeme gelmediğini” ileri sürdü. Akşener, “Ben, konuyu basından okuyunca, arkadaşlarıma sordum. Öyle bir konuşma yok. Konuşulur, kabul edilir, reddedilir, o başka bir şey. Ancak böyle bir şey hiç konuşulmamış” dedi. Samsun’da MHP’li Erhan Usta’nın disipline sevk edilmesi sonrasında, AKP ile MHP arasında “yaşanan tartışmanın İYİ Parti’ye avantaj sağlayacağını” kaydeden Akşener, İYİ Parti’nin Samsun’da birkaç aday adayı olduğunu ve adayların genellikle “Türk milliyetçisi” olduğunu söyledi.

YILDIRIM'A OK ÖRNEĞİ

Akşener, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’ndan istifa etmemesiyle ilgili olarak da İYİ Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı İsmail Ok’u örnek gösterdi. Aday gösterilmeden önce İYİ Parti Meclis Katip Üyesi olan İsmail Ok’un “hiçbir zorunluluğu olmamasına karşın katip üyelikten istifa ettiğini” dile getiren Akşener, şöyle konuştu: “İsmail Bey, ‘Benim yerime hemen birisini atayın, çünkü ben seçimi kazanacağım’ dedi. İnanç başka bir şey... Ben, şöyle değerlendiriyorum, Binali Bey’in istifa etmesi gerekir. Sayın Yıldırım, Başbakanlık yaptı, bakanlık yaptı, şimdi TBMM Başkanı. 1955 doğumlu. Son derece tecrübeli bir insan. Kim bilir kaç kere seçim geçirdi? Kendisine yakışmadı. O tecrübedeki birine yakışmadı. Gençtir, tecrübesizdir, devlet onuru görmemiştir, o ayrı. Binali Bey’in yaşı var, tecrübesi var. Yani devlet onuru görüp, birçok şeyle ilgili olarak özlemi olmaması lazım.”

"YILDIRIM'IN İŞİ ZOR"

Yıldırım’ın “aslında aday olmak istemediğine yönelik söylemlerin sorulması üzerine” de Akşener, “Halinden çok belli. ‘Beni buraya kim getirdi’ der gibi... Ben, kendisini çok yakından tanımıyorum ama Binali Bey, normal şartlarda, böyle bir şeye tenezzül etmemesi gereken bir konumda. AKP ve Sayın Erdoğan, Binail Bey, büyük ihtimalle seçimle ilgili bir soru işareti yaşıyorlar. ‘3 ay Meclis başkansız nasıl kalacak’ gibi düşünebilirler. Yüzde yüz olsalar, bu tırmalanmaya müsade etmez gibi düşünüyorum. Önüne gelen laf söyleyecek... Böyle ‘çemkirmelere’ tahammül etmemesi gereken, arka planı olan bir insan. Uzaktan gördüğüm, Yıldırım’ın çok zor işi... Ben, İstanbul’u almaya yönelik bir soru işareti görüyorum” dedi.

"İMAMOĞLU SÜRPRİZ YAPABİLİR"

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart’taki seçimlerinde “sürpriz yapabileceğini” söyleyen Akşener, “‘İstanbul’u Tayyip Bey ne yapar eder, alır’ gibi bir kaanat oluşturulmaya çalışılıyor ama ben tam tersini düşünüyorum. Genç olması, belediyeciliği biliyor olması bir avantaj. Tayyip Bey’in arzu ettiği kutuplaşmanın dışında kalacak bir karakter. Siyasi bir aileden geliyor. Bir ‘merkez sağ’ geçmişi var. O kutuplaştırma diline katılmayacak bir geçmişi var ailesinin. Alkışın şehvetine de kapılmayacak gibi görünüyor. ‘Ben, işime bakayım’ diyen bir karakter. Cumhurbaşkanlığı’ndaki (seçim) heyecanlı alanı görmeyeceğiz diye düşünüyorum. AKP, kutuplaştırma yapacak” ifadelerini kullandı.

"MERSİN'DE 5 GÜN KALACAĞIM"

İYİ Parti’nin yerel seçimlerdeki sloganının “İYİ belediyecilik” olduğunu da ifade eden Akşener, “İYİ Partililerden gelen istekler üzerine miting yapacağını” kaydetti. Mitingler dışında Mersin’de 5 gün kalacağını, sokak sokak gezeceğini dile getirdi. İlk seçim gezisini de Balıkesir’de yapacağını belirten Akşener, “Mitinglerden ziyade, teşkilatlarla kapalı salon toplantıları yapacağız ama en önemlisi ensaf gezeceğim” dedi.Siyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Saadet Partisi 67 adayını daha açıkladı

Saadet Partisi 67 adayını daha açıkladı Saadet Partisi, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim için 67 belediye başkan adayını açıkladı.

İstanbul'da son anket sonuçları

İstanbul'da son anket sonuçları Yerel seçimlerden çıkacak sonuç merak edilirken yapılan anketlerde İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırı...

Avrasya Araştırma'dan 10 büyükşehir için anket

Avrasya Araştırma'dan 10 büyükşehir için anket 'İstanbul'da adayı HDP ve SP adayları belirleyecek'

Yüzde 98 AKP’li ilçede gerginlik! AKP’liler il binasına yürüdü

Yüzde 98 AKP’li ilçede gerginlik! AKP’liler il binasına yürüdü 2018 genel seçimlerinde AKP’ye yüzde 98 oranında oy çıkan Harran'dan yola çıkan partililer Şanlıurfa İl Binası ...

CHP'nin yeni Başkan adayları kim

CHP'nin yeni Başkan adayları kim CHP'nin yeni başkan adayları açıklanıyor...

İşte CHP İzmir'de kesinleşen ilçeler

İşte CHP İzmir'de kesinleşen ilçeler CHP'de bugün toplanan PM'de İzmir'de kaybedilen ilçeler öncelikli olarak masaya yatırılıyor.

Kocaoğlu: Yeniden adayım

Kocaoğlu: Yeniden adayım Geçtiğimiz 1 Ekim’de aday olmama kararı aldığını kamuoyuna açıklayan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, s...

CHP'de PM öncesi flaş gelişme!

CHP'de PM öncesi flaş gelişme! CHP'de bugün açıklanması beklenen İstanbul ilçe adayları son dakika kararıyla ileri bir tarihe ertelendi.

Doğan’dan flaş adaylık açıklaması

Doğan’dan flaş adaylık açıklaması Uzun yıllar CHP’de siyaset yapan, daha sonra HDP’den İstanbul Milletvekili olan Celal Doğan'ın CHP ve İYİ Parti...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com