Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Kendirden kanser ilacı üreten Türk profesör 10 kat güçlü zırh yapınca şok yaşadı

Evinin bahçesinde 'Türkiye'yi kalkındıracak ürün' olarak bahsettiği kendirden kanser ilacı ve çelikten 10 kat güçlü zırh üretmek isteyen Türk profesör, şu anda uyuşturucu yetiştirmekten yargılanıyor.

Kendirden kanser ilacı üreten Türk profesör 10 kat güçlü zırh yapınca şok yaşadı

Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Abdullah Çoban, memleketi Sivas'ta kendirden kanser ilacı ve çelikten 10 kat güçlü zırh üretmek isteyince başına gelmeyen kalmadı. Bilimsel çalışmalarını evinin bahçesinde yürüten profesör, uyuşturucu yetiştirdiği için ceza aldı ve ardından nezarete atıldı. Uyuşturucu ve alkol kullanmadığı tespit edilen bilim adamı, emin olduğu yolda yürümeye devam edeceğini belirtti.

Kendirden kanser ilacı üreten Türk profesör 10 kat güçlü zırh yapınca şok yaşadı

Ağır ceza mahkemesinde yargılanmasına devam edilen bilim adamı, aldığı cezalar yüzünden üniversitedeki görevinden de kovuldu. Yaşadıkları karşısında ne yapacağını şaşıran Çoban, yine de kendirin Türk tarımını kalkındıracak bir ürün olduğunu belirtti. Çoban, “Hint keneviri ile 3 bin çeşit ürün elde edilebilir. Türk tarımını kalkındırabilecek önemli bir üründür." şeklinde konuştu.

Kendirden kanser ilacı üreten Türk profesör 10 kat güçlü zırh yapınca şok yaşadı

HİNT KENEVİRİNİN FAYDASINI GÖRDÜM: Çoban, kendir ile kanser ilacı ve çelikten 10 kat daha güçlü çelik yelek üretmek için bilimsel çalışmalar yürüttüğünü belirtip, “1940 yılında Henry Ford hint kenevirinden, çelikten 10 misli daha sert olan araba kaportası yaparken ben bugün ÇDN ekiminden dolayı, böyle bir faydalı ürünün ülkemize tanıtılması, ülkemiz insanlarının bu üründen yararlanmasına verdiğimiz katkıdan dolayı yargılanıyoruz. Bundan yıllar önce ben, ÇDN’nin yani Hint Kenevirinin faydalarını gördüm.

Kendirden kanser ilacı üreten Türk profesör 10 kat güçlü zırh yapınca şok yaşadı

JANDARMALARA ANLATIRDIM: Evimin bahçesinde , yola 7 metre mesafede, 5 metre kare alan içerisinde saksılarda Hint Keneviri yetiştirmeye başladım. Jandama, Kaymakam severlerdi sayarlardı gelip burada otururduk. Neden yetiştirdiğimi de bilirlerdi. Benim yetiştirdiğim bu kendirlerden kanser ilacı yapmaya çalıştığımı, tekstil mühendisi olan oğlumun da kendirden kurşun geçirmeyen yelek üretimi üzerinde çalışmaları olduğunu anlatırdım” dedi.

Kendirden kanser ilacı üreten Türk profesör 10 kat güçlü zırh yapınca şok yaşadı

İKİ GÜN NEZARETTE KALDIM: Bilimsel çalışmalarından dolayı uyuşturucu üretmekle suçlanıp nezarete atıldığını belirten Çoban, “Bir gün jandarmalar geldi. Bunları sökeceğiz dediler. Sonra beni akşama kadar bekletip gözaltına aldılar. Sonra nezarete attılar. İki gün nezarette kaldım. Bilimsel araştırma yaptığımı söylememe rağmen bana gözetim verdiler, Sivas’ta götürdüler. Uyuşturucu ve alkol kullanmadığım tespit edildi. Buna rağmen kendi uyuşturucu ihtiyacını karşılamak için kendir üretmek ile suçlandım."

Kendirden kanser ilacı üreten Türk profesör 10 kat güçlü zırh yapınca şok yaşadı

10 AY HAPSİME HÜKMEDİLDİ: "Hakime, ‘eğer esrar amaçlı üretim yapmak istesem bunu görülmeyecek gizli bir yerde yapardım, yolun üzerinde evimin bahçesinde yapmazdım. İyi kötü profesör olduğuma göre kafam da çalışıyor’ dedim. Uyuşturucu ve alkol kullanmadığıma dair rapor olmasına rağmen beni uyuşturucu kullanmak için ekmekle suçladılar. 10 ay hapsime, kurt dışına çıkış yasağı konmasına, denetimle gözetim ve imza yetkimin alınmasına hükmedildi” şeklinde konuştu.

Kendirden kanser ilacı üreten Türk profesör 10 kat güçlü zırh yapınca şok yaşadı

ÇALIŞMALARIMA DEVAM EDECEĞİM: Yaşadıkları karşısında doğru olduğundan emin olduğu yolda yürümeye devam edeceğini belirten Prof Dr. Abdullah Çoban, ülkeye hizmet etmeye devam edeceğini ifade edip, "Benim yaptığım iş doğruydu. Cumhurbaşkanımız da bunu tasdik etti. Dolayısı ile ben hedefime ulaştım. Yılmayacağım, yine çalışmalarıma devam edeceğim."Ulusal  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Salda Gölü Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı

Salda Gölü Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı Son dakika Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Burdur'da yapılacak Salda Gö...

Antalya’da hafriyat çukurunda şüpheli ölüm

Antalya’da hafriyat çukurunda şüpheli ölüm ANTALYA’da uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen bir kişi, hafriyat alanındaki çukurda ölü olarak bulundu. Ceset...

HSK kararnamesi 3 bin 722 hakim ve savcının yeri değişti tam isim listesi

HSK kararnamesi 3 bin 722 hakim ve savcının yeri değişti tam isim listesi HSK kararnamesiyle 3 bin 722 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Kararnameyle ayrıca 20 il başsavcısının gör...

Yerel gazeteler isyan etti!

Yerel gazeteler isyan etti! Kağıt fiyatlarında yaşanan artış yerel gazeteleri çalışamaz noktaya getirdi.

İstanbul’un Surları Yıkılacak!

İstanbul’un Surları Yıkılacak! Kerime Yıldız'ın 'İstanbul’un Surları Yıkılacak!' başlıklı yazısı;

100. yıl parası böyle olur… Euro’da Atatürk fotoğrafı

100. yıl parası böyle olur… Euro’da Atatürk fotoğrafı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yıl dönümü için darphanenin bastığı hatıra parasında Atatürk ...

EYT'liler Yenikapı mitinginde buluştu

EYT'liler Yenikapı mitinginde buluştu Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek miting için buluşmaya başladı.

160 TL için tecavüz etti iddiası! Halı yıkamacıdan akılalmaz savunma

160 TL için tecavüz etti iddiası! Halı yıkamacıdan akılalmaz savunma 160 TL'lik borcu ödemediği için iki çocuk babası çiftçiye tecavüz ettiği öne sürülen halı yıkamacı, iftiraya uğ...

Emeklilere bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih belli oldu

Emeklilere bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih belli oldu Hükümet bayram öncesi emeklilere müjdeyi verdi. Milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi 31 Mayıs'ta yatırılacak.
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com