Sondakika32.com - Isparta Haberleri
TOPLUMUN REFAHI EĞİTİMLİ KADIN GÜCÜNE BAĞLIDIR

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Isparta Şubesi hafta sonu şehrin nezih mekanlarından Valencia Kafe’de gerçekleştirdiği kahvaltı etkinliğinde eğitim gönüllüsü hayır severleri bir araya getirdi. Yoğun ilgi ve katılımın gözlendiği etkinlikte Dernek Başkanı Selma Gökkaya misafirlere hitaben kısa bir konuşmada bulunarak, ‘’Değerli misafirlerimiz derneğimizin düzenlemiş olduğu buluşma, tanışma ve destek kahvaltı programına hoş geldiniz.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Isparta Şubesi olarak görevlerimiz, üniversite çağındaki, lisans programlarını kazanmış, öksüz, yetim, maddi imkanları kısıtlı kız öğrencilerin eğitimine destek olmak, üniversiteyi bitirene karda eğitim burslarını karşılamak ve ülkemize eğitimli bireyler yetiştirmektir. Çünkü bir ülkenin refahı, aydın geleceği, kendini günün şartlarına göre ilmin bilimin ışığında yetiştirmiş eğitimli kızlarımıza ve kadınlarımıza bağlıdır. Diğer bir amacımız da ; toplumun temel taşını oluşturan kadınlarımızın sorunlarına eğilmek,kadına şiddet ve psikolojik baskı konularında  onlara eğitici programlar hazırlamak ve yol gösterici olmaktır. Bu çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayan,maddi-manevi destek olan yardım sever dostlarımıza,şahsım ve derneğimiz adına  teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım’’ dedi.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Isparta Şubesi’nin düzenlemiş olduğu programa çalışma ekibiyle ve eşiyle birlikte katılan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Avukat Gökmen Hakkı Gökmenoğlu  tüm misafirlerle tek tek selamlaşıp, kendileri ile kısa sohbetlerde bulundu. Konukların oldukça yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Gökmenoğlu, toplumda kadının yeri ve değerinin çok önemli olduğunu vurgulayarak ve kendisinin de annesi, eşi ve kızından güç aldığını ifade ederek yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: ’’Bir kısım basın mensupları kapıyı kırıp girecek ITKM’ye diyorlar ve beni üzüyorlar. Çünkü Gökmen’i araştırıyorlar, bakıyorlar nasıl bir kulp takabiliriz. Bu sefer cümlelerimizi değiştirmeye başlıyorlar. Kırarım girerim dedi, yakarım dedi. Ben bir hukukçu olarak bugüne kadar böyle bir cümleyi sarf etmedim. Kanal 32’nin geçtiğimiz Pazar günü saat 21’deki programını seyredin. Orada diyorum ki ben bir hukukçuyum. Bazı basın mensupları ITKM’yi açarım, içeriye de girerim derken, kırarım cümlesini kullananlar var. Kesinlikle bu cümle bana ait değil. Bir kısım basın mensuplarına ait diye söylememe rağmen hemen arkasından program bitiyor kırarım girerim diyorlar. Neden diyorlar. Ya kırar kabadayı gibi bir sloganla beni incitmeye, böyle bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Siz beni tanıyorsunuz. Benim hayatımda kırmak olmadı. Ama adaletli oldum, hukuktan bir nebze olsun taviz vermedim. Hatta bunun için de hukukçu acaba esner mi diyorlar. Evet esnemedim. Ben hukukçuyum. Nasıl esnemem. Birinin 11 katlı binası olup da, birinin 3 katlı binası olmayacak bu memlekette. Bu memlekette birinin 15 günde ruhsatı çıkıp da, birinin inşaat ruhsatı 1 yılda çıkmayacak. Birisi çalışıp parasını alırken, birisi evde oturup parasını almayacak. Bir ağaç dikilirken 5 personel onun karşısında sigara içmeyecek. Belediyenin araçlarıyla çocuklar servis gibi okullara taşınmayacak. Ben bunlarda esnemeyeceğim, söz veriyorum. Bizi izlemeye devam edin çalışıyoruz, var gücümüzle çalışıyoruz. Sizin yüzünüzü kara çıkartmamak için çalışıyoruz. Kesinlikle ve kesinlikle namusunuz olarak gördüğümüz oylara kesinlikle zarar getirmeyeceğiz. Bizi desteklediğiniz için sağ olun’’ Dernek üyelerinin el emeği ile hazırladığı ürünlerin sergilendiği standın gezilmesi ve alış verişin yapıldığı programda, konukların İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Gökmenoğlu ile hatıra fotoğraf çekimlerinin ardından etkinlik sona erdi. /Elif AKGÜL 
Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı

Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı

TAM MUTABAKAT!

TAM MUTABAKAT! Tam Mutabakat!

Isparta'yı Kelebekler Bastı!

Isparta'yı Kelebekler Bastı! İşte Nedeni!

SDÜ'DE REKTÖRLÜK HEYECANI DORUKTA

SDÜ'DE REKTÖRLÜK HEYECANI DORUKTA SDÜ'de Rektörlük Heyecanı Dorukta

DUAYEN GAZETECİ ÖZBEK ŞİİRLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI

DUAYEN GAZETECİ ÖZBEK ŞİİRLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI 'Aşk Adamı Şair Eder'

BU ODA 2 MUHTAR 1 İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ÇIKARDI

BU ODA 2 MUHTAR 1 İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ÇIKARDI Bu Oda 2 Muhtar 1 İl Genel Meclisi Üyesi Çıkardı

24 BİN 592 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ

24 BİN 592 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ 24 BİN 592 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ

Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu

Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu

Mezuniyetin Nerede Yapılacağına Öğrenciler Karar Verecek

Mezuniyetin Nerede Yapılacağına Öğrenciler Karar Verecek Mezuniyetin Nerede Yapılacağına Öğrenciler Karar Verecek
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com