Sondakika32.com - Isparta Haberleri
ÇOK SAYIDA ÖLÜ KÖPEK BULUNDU

Şarkikarağaç ilçesinden sonra Yenişarbademli ilçesinde belediyeye ait çöp depolama alanında kulakları ve küpeleri kesilmiş onlarca ölü köpek bulundu. Çoğunun silahla vurulduğu tespit edilen ve temizlik araçlarıyla çöp depolama alanına bırakıldığı belirlenen köpeklerden numune alınarak, inceleme yapılacağı belirtildi.

Kış döneminde çöplük alanlara sokak hayvanları için yiyecek bırakan ISHAYKO Derneği üyeleri, ölü köpekleri görünce durumu Tarım ve Orman Müdürlüğüne haber verdi. ISHAYKO yetkililerinin sorumluların bulunması adına adli makamlara suç duyusunda bulunulduğu öğrenildi.

ISHAYKO’dan "Yine vahşet, bu kez küpeli köpekler" paylaşımı
Bölgede incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin hayvanların nasıl ve neden öldüklerinin belirlenmesi için numune alarak laboratuvara gönderdiği belirtilirken, ISHAYKO Derneği’nin sosyal medya hesaplarından, "Yine vahşet, bu kez küpeli köpekler" başlığı altında görüntüler paylaşıldı. Paylaşımda, "Isparta Yenişarbademli ilçesinde yavru, yetişkin demeden onlarca küpeli can vahşice öldürülmüş ve çöplüğe atılmış. Ölen köpeklerin küpesinin kesilmiş olması ve yeni kısırlaştırılmış olması bu hayvanların barınağı olan bir yerden atıldığının göstergesi. Bu hayvanların kimler tarafından öldürüldüğünün bulunması, konunun araştırılması ve cezasız kalmaması için Isparta Valimiz Ömer Seymenoğlu’nu göreve davet ediyoruz" denildi.

"Bazılarının küpesini bırakın, kulağı da kesilmiş"
Bölgeye giderek incelemelerde bulunan ISHAYKO Derneği Başkanı Aynur Gül Asem, cep telefonu ile çekilen video görüntülerinde başka bir ilçede yine toplu bir katliam yapılmış olabileceğini söyledi.
Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Asem, "Yenişarbademli Belediyesinin çöplüğü de diğer çöplüklerden farksız. Burada ölü yavrular var. Maalesef burada kulağında küpe bulunan köpeklerin küpeleri kesilmiş ve buraya atılmış. Henüz olaylar çok taze. Çoğu ateşli silahla vurulmuş. Bu hayvanlar burada katledilmiş ve buraya atılmış. Bazılarının küpesini bırakın, kulağı da kesilmiş. Buradaki hiçbir hayvanın hastalıktan böyle olma şansı yok, hepsi de besili, hiçbir hastalık belirtisi yok. İlçelerdeki çöplüklere gittiğimizde hep aynı manzarayla karşılaşıyoruz. Aynı araçla 2-3 hayvanın boşaltıldığını görüyoruz ama daha altında ne olduğunu da bilmiyoruz. Hepsi yeni öldürülmüş köpekler var. Yine Yenişarbademli’de de onlarca vahşice katledilmiş can, maalesef çok üzgünüz. Dernek olarak bunu yapanların araştırılması; hayvana, insan sağlığına, doğaya zarar vermekten haklarında işlem yapılması için şikayette bulunduk. Bu vahşeti yapanların cezasız kalmaması için konunun takipçisi olacağız" dedi.İlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İlaçlama Yaparken Canından Oldu

İlaçlama Yaparken Canından Oldu İlaçlama Yaparken Canından Oldu

Sengetliler iftarda buluştu

Sengetliler iftarda buluştu Sengetliler iftarda buluştu

BAŞKANIN İLK İCRAATI BAKIN NE OLDU?

BAŞKANIN İLK İCRAATI BAKIN NE OLDU? Başkanın İlk İcraatı Bakın Ne Oldu?

Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı

Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı

Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi

Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi

Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok!

Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok! Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok!

Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız

Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız

BAŞKAN PALA MAZBATASINI ALDI

BAŞKAN PALA MAZBATASINI ALDI Başkan Pala Mazbatasını Aldı

Gelendost İtirazına Ret

Gelendost İtirazına Ret Gelendost İtirazına Ret
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com