Sondakika32.com - Isparta Haberleri
'SİYASET, FUTBOLDAN ELİNİ ÇEKMELİDİR'

Özel İdare Gençlikspor Yöneticisi Mehmet Akarsu, her seçim öncesinde siyasiler tarafından sporun hatırlandığı belirterek; “Biz, sürekli destek bekliyor ve istiyoruz. Ayrıca, artık siyasetin futbola karışmasını istemiyoruz” dedi.

Isparta 2. Amatör Ligi A Grubunda yer alan Özel İdare Gençlispor’un hem Yöneticisi hem Antrenörü olarak görev yapan Mehmet Akarsu, önemli açıklamalarda bulundu.

AKARSU; “SİYASİLER YİNE AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE VAADE BAŞLADI”
Dün saat 12.00’da Gazetemizi ziyaret ederek Genel Müdür Sami Toksöz ile görüşen Özel İdare Gençlispor Yöneticisi Mehmet Akarsu, ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bilindiği gibi önümüzde yerel seçimler var. Her seçim öncesi olduğu gibi futbola yine siyaset karışıyor. Oysa, şehrimizin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu var, Merkez Hakem Kurulu var.“AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZ İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ”
Tabiki kulüplerimizin bir takım sorunları var. Örneğin, ilimizdeki yetersiz hakem olayından dolayı kulüplerimiz mağduriyet yaşıyor. Bu konuda kulüplerimiz neredeyse isyan bayrağını açma durumuna geldi. Ligden çekilme noktasına geldi. Siyasiler sürekli sözlerinde amatör spor kulüplerine destek vaadinde bulunuyorlar ancak ortada bir şey yok. Kulüplerimize hiçbir yardım yok. Hatta, bazı kulüplerimizin deplasmana gidecek otobüsün mazot parası bile yok. Seçim öncesi herkes amatör spor kulüpleri için sözler veriyor, sözler söylüyor ama seçimden sonra kimse oralı olmuyor.

“AMATÖR MAÇLARDA AMBULANS BİLE YOK”
Maçlarda yaşadığımız hakem mağduriyetlerimizi ilettiğimizde ‘imkanlarımız bu, elimizdeki hakemler bu kadar ne yapalım?’ deniliyor. Maçlarda ambulans bile yok. Sağlık görevlisi de ona göre. Allah göstermesin maçlarda ciddi bir sakatlık veya ölüm tehlikesi durumu olsa bunun hesabını kim verecek? Emniyet tedbirleri de yetersiz. 2 polisle maç yapıyoruz. Olası bir olayda bu polis arkadaşlar 500 kişiyi nasıl zaptedecek.

“SADECE MADDİ DEĞİL, MANEVİ DESTEK DE İSTİYORUZ”
Her zaman olduğu gibi yine seçimler yaklaşınca futbol siyasetin gölgesinde kalmaya başladı. Biz, sadece maddi destek istemiyoruz. Manevi destek de istiyoruz. Ben bunları sadece kulübüm adına söylemiyorum. İlimizde mücadele eden tüm amatör spor kulüpleri adına söylüyorum. Çünkü, bu sorunları hepimiz yaşıyoruz. Maçlarımızı tecrübeli hakemler yönetmesini istiyoruz. Siyasetin, futboldan elini çekmesini istiyoruz.

“ERHAN OTURAK ISPARTA’DA SPOR ADINA BİR DEĞERDİR”
Amatör Futbol Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanımız sayın Erhan Oturak, Isparta sporu için bir değerdir ve ona sahip çıkılması gerekir. Ancak, görüyorum ki, kendisi yalnız bırakılıyor. Çünkü, tüm işleri kendisi yapmaya çalışıyor, çabalıyor” dedi.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ADD Basın Bildirisi yayınladı ' EKOLOJİK YIKIM BİR EMPERYAL OYUNDUR!'

ADD Basın Bildirisi yayınladı ' EKOLOJİK YIKIM BİR EMPERYAL OYUNDUR!' Emperyalizmi yenilgiye uğratarak Lozan’da kazandığımız siyasi, ekonomik ve diplomatik zaferin tüm getirilerini siya...

ISPARTA İDARE MAHKEMESİNDEN SALDA İÇİN ARA KARAR

ISPARTA İDARE MAHKEMESİNDEN SALDA İÇİN ARA KARAR 'O Belgeleri Birde Biz İnceleyeceğiz'

Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı

Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı

Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI

Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI

Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı

Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı

SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır

SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır

Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok

Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok

Isparta Tam Kadro Katıldı

Isparta Tam Kadro Katıldı Isparta Tam Kadro Katıldı

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com