Sondakika32.com - Isparta Haberleri
'SİYASET, FUTBOLDAN ELİNİ ÇEKMELİDİR'

Özel İdare Gençlikspor Yöneticisi Mehmet Akarsu, her seçim öncesinde siyasiler tarafından sporun hatırlandığı belirterek; “Biz, sürekli destek bekliyor ve istiyoruz. Ayrıca, artık siyasetin futbola karışmasını istemiyoruz” dedi.

Isparta 2. Amatör Ligi A Grubunda yer alan Özel İdare Gençlispor’un hem Yöneticisi hem Antrenörü olarak görev yapan Mehmet Akarsu, önemli açıklamalarda bulundu.

AKARSU; “SİYASİLER YİNE AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE VAADE BAŞLADI”
Dün saat 12.00’da Gazetemizi ziyaret ederek Genel Müdür Sami Toksöz ile görüşen Özel İdare Gençlispor Yöneticisi Mehmet Akarsu, ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bilindiği gibi önümüzde yerel seçimler var. Her seçim öncesi olduğu gibi futbola yine siyaset karışıyor. Oysa, şehrimizin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu var, Merkez Hakem Kurulu var.“AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZ İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ”
Tabiki kulüplerimizin bir takım sorunları var. Örneğin, ilimizdeki yetersiz hakem olayından dolayı kulüplerimiz mağduriyet yaşıyor. Bu konuda kulüplerimiz neredeyse isyan bayrağını açma durumuna geldi. Ligden çekilme noktasına geldi. Siyasiler sürekli sözlerinde amatör spor kulüplerine destek vaadinde bulunuyorlar ancak ortada bir şey yok. Kulüplerimize hiçbir yardım yok. Hatta, bazı kulüplerimizin deplasmana gidecek otobüsün mazot parası bile yok. Seçim öncesi herkes amatör spor kulüpleri için sözler veriyor, sözler söylüyor ama seçimden sonra kimse oralı olmuyor.

“AMATÖR MAÇLARDA AMBULANS BİLE YOK”
Maçlarda yaşadığımız hakem mağduriyetlerimizi ilettiğimizde ‘imkanlarımız bu, elimizdeki hakemler bu kadar ne yapalım?’ deniliyor. Maçlarda ambulans bile yok. Sağlık görevlisi de ona göre. Allah göstermesin maçlarda ciddi bir sakatlık veya ölüm tehlikesi durumu olsa bunun hesabını kim verecek? Emniyet tedbirleri de yetersiz. 2 polisle maç yapıyoruz. Olası bir olayda bu polis arkadaşlar 500 kişiyi nasıl zaptedecek.

“SADECE MADDİ DEĞİL, MANEVİ DESTEK DE İSTİYORUZ”
Her zaman olduğu gibi yine seçimler yaklaşınca futbol siyasetin gölgesinde kalmaya başladı. Biz, sadece maddi destek istemiyoruz. Manevi destek de istiyoruz. Ben bunları sadece kulübüm adına söylemiyorum. İlimizde mücadele eden tüm amatör spor kulüpleri adına söylüyorum. Çünkü, bu sorunları hepimiz yaşıyoruz. Maçlarımızı tecrübeli hakemler yönetmesini istiyoruz. Siyasetin, futboldan elini çekmesini istiyoruz.

“ERHAN OTURAK ISPARTA’DA SPOR ADINA BİR DEĞERDİR”
Amatör Futbol Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanımız sayın Erhan Oturak, Isparta sporu için bir değerdir ve ona sahip çıkılması gerekir. Ancak, görüyorum ki, kendisi yalnız bırakılıyor. Çünkü, tüm işleri kendisi yapmaya çalışıyor, çabalıyor” dedi.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı

Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı

TAM MUTABAKAT!

TAM MUTABAKAT! Tam Mutabakat!

Isparta'yı Kelebekler Bastı!

Isparta'yı Kelebekler Bastı! İşte Nedeni!

SDÜ'DE REKTÖRLÜK HEYECANI DORUKTA

SDÜ'DE REKTÖRLÜK HEYECANI DORUKTA SDÜ'de Rektörlük Heyecanı Dorukta

DUAYEN GAZETECİ ÖZBEK ŞİİRLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI

DUAYEN GAZETECİ ÖZBEK ŞİİRLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI 'Aşk Adamı Şair Eder'

BU ODA 2 MUHTAR 1 İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ÇIKARDI

BU ODA 2 MUHTAR 1 İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ÇIKARDI Bu Oda 2 Muhtar 1 İl Genel Meclisi Üyesi Çıkardı

24 BİN 592 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ

24 BİN 592 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ 24 BİN 592 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ

Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu

Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu

Mezuniyetin Nerede Yapılacağına Öğrenciler Karar Verecek

Mezuniyetin Nerede Yapılacağına Öğrenciler Karar Verecek Mezuniyetin Nerede Yapılacağına Öğrenciler Karar Verecek
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com