Sondakika32.com - Isparta Haberleri
BU FOTOĞRAFA GELEN TEPKİLER CESUR'U ÇOK KIZDIRDI

ALS, SMA, DMD ve MS hastaları için Araştırma Komisyonu kurulması görüşmeleri sırasında TBMM Genel Kurulu’nda görülmemiş bir skandal yaşandı. İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, ilaç temin edilemediği için 22 Ocak’ta Çorlu’da kaldırıldığı hastanede ölen 11 yaşındaki SMA hastası Arda Tahsin Acen’in fotoğrafını kürsüden gösterince AK Parti sıralarından kahkaha atıldığı iddia edildi.

ESEFLE KINIYORUM
Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Acen ailesinin acısını gündeme getirdiği sırada AK Partili bazı milletvekillerinin kahkaha atılmasına, “Ben burada bu kadar acı bir olayı konuşurken iktidar partisinin koltuklarından kahkahalar atılmasını son derece esefle kınıyorum” diye çok sert tepki gösterdi.

KAHKAHA ATTILAR
Cesur, ALS, SMA, DMD ve MS hastalarına dönük Meclis Araştırma Komisyonu kurulması görüşmeleri sırasında İYİ Parti Grubu adına söz aldı. Cesur, Genel Kurul’da SMA hastası Tahsin Arda Acen’in trajik ölümünü gündeme getirerek şöyle konuştu:

“Lüleburgaz’da yaşayan SMA hastası 11 yaşındaki Arda Tahsin Acen. İşte bu evladımız. 22 Ocak’ta Çorlu’da kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Ben buradan bu kadar acı bir olayı konuşurken iktidar partisinin koltuklarından kahkahalar atılmasını son derece esefle kınıyorum. Bu evladın annesine, ailesine, vatandaşlarımıza, yüce milletimize, hepimize büyük bir hakarettir. Hepinizi saygıya davet ediyorum.

DİZLERİM TİTRİYOR
Sayın milletvekilleri heyecanımızı bağışlayınız ama ben burada, bu evladın resmini gösterirken dizlerim titriyor, ben bu çocuğun annesi değilim ama dizlerim titriyor. O kadar üzülüyorum ki. Böyle bir evladınız olsaydı, çok şükür ki yok. İnşallah hiçbirinizin olmaz. Ancak bir günün, bir saatin bile önemli olduğu bir konuda lütfen burada biraz olsun bu acılı ailelere karşı saygılı olalım.

İLAÇ YÜZÜNDEN KAYBETTİK
Tahsin Arda’nın babası Tahsin Acen’in sözleri yürükleri dağladı ve oğlunun ilaçlarının temin edemedikleri için vefat ettiğini söyledi. Acılı baba, ‘Oğlum, kullanması gereken ilacı temin edemediğimiz için hayatını kaybetti. İlacı temin edebilseydik belki de oğlum biraz daha yaşayacaktı. 20 Aralık 2018 günü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde oğlumun ilaçlarını talep ettik, istedik, halen haber yok’ dedi ve isyan etti. O günlerde ve çocuklarımızı biz toprağa verdik, onlar topak oldular. Tip-2 ve Tip-3 hastalarının ilaçları geri ödeme listesine daha yeni alındı. Şimdi, bu kapsama alınmayanları kaybetmemek için bu konuda bütün milletimizin ve sizlerin vicdanına sunuyorum. Geriye gözü yaşlı anne-babalar kaldı. Başıma gelirse diye hasta evladına bakarken dua eden ve umutla buraya, meclise çevrilen, korkulu, kocaman gözlerinin bizler üzerindeki acısı kaldı, üzüntüsü kaldı”

SİZLERE YAZIKLAR OLSUN
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan da Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un konuşması sırasında yaşanan kahkaha rezaletini sert sözlerle eleştirdi. Türkkan TBMM Başkanvekili Celal Adan’ı, “Sayın Başkan burası kıraathaneye döndü. Nasıl böyle bir şey olabiliyor? Üstelik sizin başkanlığınızda böyle bir şeye nasıl müsaade edersiniz sayın Başkan” diyerek tepkisini şöyle dile getirdi:

“Bir çocuğun ölümünden bahsederken orada kahkaha atmak en hafif tabirle ayıptır, günahtır, yazıktır! Bir çocuğun ölümünden bahsediliyor burada ve orada gülüyorsunuz. Size yazıklar olsun, gerçekten yazıklar olsun! Siz anne değil misiniz?”Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı

Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı

TAM MUTABAKAT!

TAM MUTABAKAT! Tam Mutabakat!

Isparta'yı Kelebekler Bastı!

Isparta'yı Kelebekler Bastı! İşte Nedeni!

SDÜ'DE REKTÖRLÜK HEYECANI DORUKTA

SDÜ'DE REKTÖRLÜK HEYECANI DORUKTA SDÜ'de Rektörlük Heyecanı Dorukta

DUAYEN GAZETECİ ÖZBEK ŞİİRLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI

DUAYEN GAZETECİ ÖZBEK ŞİİRLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI 'Aşk Adamı Şair Eder'

BU ODA 2 MUHTAR 1 İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ÇIKARDI

BU ODA 2 MUHTAR 1 İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ÇIKARDI Bu Oda 2 Muhtar 1 İl Genel Meclisi Üyesi Çıkardı

24 BİN 592 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ

24 BİN 592 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ 24 BİN 592 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ

Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu

Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu Belediye Meclisi Başkan Vekili Belli Oldu

Mezuniyetin Nerede Yapılacağına Öğrenciler Karar Verecek

Mezuniyetin Nerede Yapılacağına Öğrenciler Karar Verecek Mezuniyetin Nerede Yapılacağına Öğrenciler Karar Verecek
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com