Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Akşener:  'Anne terliği atın'

Millet İttifakanın iki partisi CHP ve İYİ Parti ilk ortak mitinglerini Denizli'de düzenledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hak, hukuk, adalet ve demokrasiyi ülkeye getirinceye kadar mücadelelerinin devam edeceğini belirtti.

Mitingde AK Parti'ye yüklenen Kılıçdaroğlu, “20 yıldır Denizli’yi yönetiyorlar Denizli’nin hangi sorununu çözdüler. Sanayiye, mutfağa, istihdama bakıyorsunuz sorun var. Hangi sorunları çözdüler?" dedi.

Sorunları çözmek için halktan oy isteyen Kılıçdaroğlu, mazot ve gübereye zam gelmesine rağmen çiftçinin esnafın fiyat yükseltmek zorunda kaldığınu ancak bu nedenle terörist ihtamlarına maruz kaldığını söyledi.

Emeklilikte yaşa takılanlar
"Hal esnafını terörist ilan ettiler manavı, vatandaşı terörist ettiler" diyen Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:  "Emeklilikte yaşa takılanlarda da türedi dediler. Ne istiyor bu vatandaşlar? Hak istiyoruz diyor, bu sorunu dile getirip çözmek istiyorum diyor. Sen misin sorununu dile getiren vatandaşı türedi olarak dile getiriyorlar. Çiftçinin yasalardan kaynaklanan bir hakkı var. Buna göre milli gelirin yüzde biri olan yardım yapılır 2018 göre 26 milyar TL ama 14 milyar TL nerede?” 

Tanzim satış eleştirisi
“Patates kuyruğu dönemin en önemli varlık kuyruklarından birisi oldu. En büyük varlık kuyruğu ise işsizlik kuyruğu bin kişi iş istiyor 40 bin kişi başvuruyor. Bir ülkeyi yöneten bir kişi böyle bir tabir kullanıyor. Çiftçiye, emekliye, işçiye para yok. Ama Londra’daki bir avuç tefeciye 16 yılda ödedikleri rakam 149 milyar TL.  '17 yıldır gidip oy verdim nasıl oldu da 17 yıl sonunda bu ülke insanı soğan kuyruğuna girdi. Önce bu soruyu sorun sonra sandığa gidin.” 

Terörist eleştirisi
"Kılıçdaroğlı'undan sonra konuşan İYİ Parti lider Meral Akşaner, konuşmasına" Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizliler. Nasılsınız? İyi misiniz? Evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan Denizliler iyi misiniz? Koca yürekli Denizliler size terörist dediler iyi misiniz" diyerek başladı. Akşener devamında şöyle devam etti:

Şakası bile ne kadar acı, ne kadar kötü biliyor musunuz? 10 milyon seçmeni olan CHP'ye, 5 milyon seçmeni olan İYİ Parti'ye, 1 milyon oyu olan Demokrat Parti ve Saadet Parti seçmenine terörist dedi. 18 milyon seçmene terörist diyen bir Cumhurbaşkanı. Bunun ne kadar acı, kötü bir tanımlama olduğunu biliyorsunuz. Bu arkadaş, kutuplaştırarak birbirimize düşürterek bu politikayı 17 yıldır sürdürüyor.

Herkes bizim kardeşimiz
Ama bu defa pabuç pahalı. Cumhur İttifakı'nı tercih edenlere sesleniyorum. MHP, AK Parti seçmenine sesleniyorum. Sizler bizim için bu ülkenin vatansever, asli unsuru kardeşlerimizsiniz. Bu meydanı şereflendiren Denizlili kardeşlerime sesleniyorum. Sakın ola ki bu arkadaşın sözlerine aldanıp bir kalp kırmayın."

İlleri tek tek saydı
İstanbul'u aldık, Ankara'yı aldık, Bursa’yı aldık. Denizli’yi, Balıkesir’i, Antalya, Adana’yı da alıyoruz. Mersin’i de kusura bakmayın alacağız.  31 Mart’ta bu saydığım yerlerden ışıklar yanacak."

Zamlar hemen geri alınacak
 31 Mart'ta sandığa gittiğiniz zaman şu kulağı şöyle bir çekeceksiniz, şak diye yerine oturacak, ondan sonra mazot, elektrik, doğalgaz zammı geri gidecek. Muhalefete güç verirseniz, o kulağı çekerseniz, kadınlara sesleniyorum şu anne terliğini atarsanız, 1 Nisan'dan itibaren seçmen velinimet olacak.

İddiaya girdi
Her türlü iddiaya varım eğer bu kulak çekilirse, bu saydıklarımın hepsi olacak. Ama tersi olursa o zaman zam furyasının altında inim inim inleyeceksiniz"

İttifak 41 kere yıkılacaktı
AK Parti ve MHP'nin beka tartışmalarına da değinip, eleştirilerde bulunan Akşener, şu ifadeleri kullandı: "Bekayı ben ilk önce koltukların bekası sanmıştım. Birbirlerine söylenmedik söz bırakmadı bu arkadaşlar. Sayın Bahçeli, Haliç'te 41 kere yıkayacaktı. Seçmen bunu kabul etmedi. Bu riyakarlığı kabul etmedi.

Beka demek zorunda kaldılar
Sonuç itibariyle 'beka meselesi nedeniyle bir araya geldik' demek zorunda kaldılar. Eğer ülkede bir beka meselesi varsa 17 yıldır sen yönettin, sebebi sensin. Ama bu ülkede bir beka sorunu varsa sebebi sensin, ama bunu niye yapıyorlar? Ekonomiyi konuşmayalım diye. İnadına ekonomiyi konuşacaksınız" Siyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

MHP'de yerel seçim öncesi istifa şoku

MHP'de yerel seçim öncesi istifa şoku Yerel seçimlere sayılı günler kala İYİ Parti, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde toplu üye kaydı gerçekleştirdi. İYİ ...

AYM’den 5 siyasi parti hakkında suç duyurusu

AYM’den 5 siyasi parti hakkında suç duyurusu Anayasa Mahkemesi (AYM), 5 siyasi parti hakkında mali yükümlülükleri yerine getirmedikleri nedeniyle Ankara Cumhuri...

Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan 'Büyük Antalya Buluşması'

Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan 'Büyük Antalya Buluşması' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Antalya'da ortak miting düzenliyo...

CHP mitinginde ‘Bozkurt’ işareti

CHP mitinginde ‘Bozkurt’ işareti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hatay’da gerçekleştirdiği mitingde bazı vatandaşların bozkurt işareti yapm...

Kılıçdaroğlu'nun taktığı bilekliğin sırrı ne?

Kılıçdaroğlu'nun taktığı bilekliğin sırrı ne? CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Kırıkkale'de taktığı kırmızı-beyaz bilekliğin sırrı ne?.

Ülkücü camiadan Yavaş'a destek

Ülkücü camiadan Yavaş'a destek CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a ülkücü camiadan destek geldi.

Karamollaoğlu: AK Parti yoruldu

Karamollaoğlu: AK Parti yoruldu Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri çalışmaları kapsamında memleketi Siv...

'Beka probleminin ortadan kalkması için gitmeniz lazım'

'Beka probleminin ortadan kalkması için gitmeniz lazım' Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 'Siz iktidara gelirken hiç beka probleminden bahsetmediniz, şimdi ba...

Yavaş: Hepsi boşa gidecek

Yavaş: Hepsi boşa gidecek Millet ittifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında Kalecik’te esnaf...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com