Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Barçın Kodaman: ‘Kadına cinsel obje gözüyle bakılmamalı’

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Cumhuriyetçi kadınlar platformu, CHP’li kadınlar ile gramofon kafede bir araya geldiler.

Türk kadınlarını dünya ekonomik raporunda ki yeri incelendi. Cumhuriyetçi kadınlar derneğinin başkanı Adalet Halıcı, Türkiye’de kadınların dünya ülkeleri sıralamasında yüz yirminci sıraya düştüğünü ifade etti. Halıcı, Türk kadınının tarihsel sürecine değindi. Halıcı, kurtuluş savaşı kadınlarının bağımsızlık ve özgürlük uğruna yaptıkları kahramanlıkları anlattı.

Cumhuriyetçi kadınlar platformunun oturumunda kendilerine söz verilen SDÜ Atatürk ilkeleri ve İnkilap Tarihi Öğretim Görevlisi Barçın Kodaman günün anlam ve önemini belirten konuşmalarında şu sözlere yer verdi. ‘Kadınlarımız için en önemli şey eğitimli olmalarıdır. Eğer kadınlarımız düşünen, okuyan, sorgulayan, eleştiren kadın olursa şiddetten ve ezilmekten o zaman kurtula bilirler. Erkek egemen toplumunda kadının özgüvensiz olmaması ve cehaletten kurtulup eğitilen kadın konumunda olmaları şarttır.’ Şeklinde vurgu yaptı.

Kadına şiddet konusunda ilginç araştırmaların olduğu belirten Barçın Kodaman daha sonra şöyle açıklamalarına şöyle devam etti. ‘Bakınız kadına şiddet sadece Türkiye’de değil, modern ülkelerde bile oluyor. Uluslararası Af Örgütünün yaptığı bir araştırma bir gerçeği daha ortaya koydu. Amerika’da üç kadından biri, dövülerek öldürülüyor. Bundan daha şaşırtıcı olan bir konu ise Türkiye’deki üniversitelerde ‘eşine dayak atılabilir’ konulu yapılan anketlerde, doğrudur atılabilir sonucu ortaya çıktı. Bunların en başında da Trakya Üniversitesi olduğu belli oldu. Kadına şiddet, taciz ve kötü muamele her ülkede yapılmaktadır. Hatta dünyada kadın ticareti yapan iki yüz şirket olduğu açıklanmıştır. Bundan da şu anlaşılmaktadır, hangi ülkede olursa olsun kadınların cinsel obje olarak bakılmaktadır.’

 Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI!

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI! Vatandaşı Kandır... Arsayı Sat... Terör Örgütüne Finas Sağla...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com