Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Gelendost İtirazına Ret

Belediye Başkanlığını AK Parti’nin kazandığı Gelendost’ta İYİ Parti kanadının itirazına İl Seçim Kurulundan da ret çıktı. İl Seçim Kurulu İYİ Parti’nin oylar yeniden sayılsın, geçersiz oylar incelensin talebini reddetti.
Yerel seçimlerde bir türlü çözülemeyen Gelendost düğümünde son noktayı İl Seçim Kurulu koydu. İYİ Parti’nin ‘Oylar yeniden sayılsın, geçersiz oylar incelensin’ talebi ilçe seçim kurulunun ardından İl Seçim Kurulu tarafından da reddedildi. Kararın reddinin ardından Gelendost’ta mevcut başkan Mehmet Sezgin’in başkanlığı da netleşmiş oldu.

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Özmen, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde vatandaşlarımızın tercihine saygımız sonsuzdur. Ancak ilk aldığımız seçim sonuçları sonucunda 14 oy farkla Gelendost Belediye Başkanlığını almıştım fakat nedeni bilinmeyen ve araştırmalarını titizlikle sürdürdüğümüz sebeplerden dolayı gerçek seçim sonucu elimize ulaşmadı. Saat 17:30’da yetkililerin emriyle diğer partili görevliler okul binasına alınırken maalesef İYİ Parti görevli olan arkadaşları içeriye alınmamıştır. Her iki partinin adayları ve yöneticileri ile birlikte ıslak imzalı sandık tutanaklarını almak için yaklaşık 5 saat beklenildi.

Bunun gibi diğer usulsüzlüklerin tespiti için bugün Yalvaç ilçe seçim kuruluna tüm oyların sayımı için itirazımızı sunduk. Ancak komisyon tarafından sadece geçersiz oyların sayılması konusunda karar alındı. Bütün sandıklardaki tüm oylar henüz 1 kez sayıldı. Bizlere güvenen ve tercih eden hemşehrilerimiz şu anda bu işin peşini bırakmadan sonuna kadar devam edeceğimizi ifade ediyoruz.

Bugün İl Seçim Kuruluna müracaat ederek hiç bir şüpheye yer vermemek adına tüm oy pusulalarının sayılmasını parti avukatlarımız ve yöneticilerimizle birlikte itiraz dilekçemizi sunduk. Ancak talebimiz reddedildi. Şeffaf ve güvenirlilik açısından tüm yasal haklarımızı Yüksek Seçim Kuruluna kadar kullanacağız. Bütün bu işlemlerden sonra çıkacak olan karara saygımız sonsuzdur” dedi.İlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İlaçlama Yaparken Canından Oldu

İlaçlama Yaparken Canından Oldu İlaçlama Yaparken Canından Oldu

Sengetliler iftarda buluştu

Sengetliler iftarda buluştu Sengetliler iftarda buluştu

BAŞKANIN İLK İCRAATI BAKIN NE OLDU?

BAŞKANIN İLK İCRAATI BAKIN NE OLDU? Başkanın İlk İcraatı Bakın Ne Oldu?

Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı

Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı

Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi

Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi

Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok!

Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok! Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok!

Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız

Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız

BAŞKAN PALA MAZBATASINI ALDI

BAŞKAN PALA MAZBATASINI ALDI Başkan Pala Mazbatasını Aldı

Sarıidris'te Çanakkale Ruhu

Sarıidris'te Çanakkale Ruhu Sarıidris'te Çanakkale Ruhu
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com