Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Erdoğan'dan İstanbul fırçası! İl teşkilatına gitmemesi...

Abdulkadir Selvi, Hürriyet'te "İstanbul seçimlerinde ne oluyor?" başlığıyla yayımlanan yazısında 'oy sayımında usulsüzlük' tartışmalarına sahne olan İstanbul'u kaleme aldı.

"AK Parti, İstanbul seçimlerine yönelik itirazlarında her geçen gün cepheyi genişletiyor. Bunun bir adım sonrası, seçimlerin yenilenmesi talebi olabilir" diyen Selvi, şöyle devam etti:

"İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi gibi bir izlenime sahip değilim. 8 milyon oyun kullanıldığı İstanbul'da bindelik oranlarla el değiştirme yaşanacağı için bu hassasiyeti anlıyorum. İstanbul açısından kritik bir haftaya girdik. Son sözü YSK söyleyecek. Ancak sürecin açık ve şeffaf bir şekilde yürütülmesi gerekiyor.

Ankara'da ise itiraz edilen geçersiz oylardan 5 kat fazla oy alan Mansur Yavaş'a mazbatasının neden verilmediğini YSK'nın açıklaması gerekiyor. Tam aksi sonuçlar varken Melih Gökçek'e mazbatası verilmişti.

İstanbul seçimlerinin netleşmesiyle birlikte bu kez gözler AK Parti'de olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul sonuçlarının sebebi olan isimleri sert bir dille uyardığı söyleniyor. Seçim gecesinden itibaren il teşkilatına gitmemesi bir anlam taşıyor. Çünkü Erdoğan, seçimlerden önce sanki bu sonucu görmüşçesine uyarmış, 'Çünkü siz sahada ne kadar çalışırsanız çalışın, seçimin kazanıldığı yer sandıktır. Demokrasinin fiilen tecelli ettiği yer olan sandığa sahip çıkamazsak, millet iradesinin sandığa yansımasını temin edemeyiz' demişti. Sanki Erdoğan uyarmamış gibi, ne dediyse çıktı. Şimdi hesap zamanı.

Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'na, partiye ve teşkilatlara keseceği faturanın çapı merak ediliyor. AK Parti'de değişim nereden başlayacak, henüz onun işaretleri ortaya çıkmış değil. Erdoğan'a göre seçimlerde ne etkili oldu? Siyaset dili mi, ekonomi mi, beka söylemi mi, Kürt oyları mı, CHP'nin aday profili mi, eskimişlik mi, yeni yüzler mi? Henüz onu bilmiyoruz.

Bir araştırma kuruluşu yöneticisi, seçim sonuçları üzerine '81 milyon seçimlerden bir gün önce bir yere toplanıp karar almış gibi bir sonuç çıktı'demişti. Biz buna milletin feraseti diyoruz. Sandıktan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek, AK Parti'ye ise uyarı çıktı."

Kaynak: HürriyetGündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erdoğan 15 gün önce CHP'ye teklif götürdü 'Maliye Bakanını siz verin'

Erdoğan 15 gün önce CHP'ye  teklif götürdü 'Maliye Bakanını siz verin' AKP ilk dönem milletvekili Emin Şirin Onuncu Köy'de Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün AKP üyesi çıktı yeni gelişme

Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün AKP üyesi çıktı yeni gelişme Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün'le ilgili son dakika gelişmeler yaşanıyor. Ömer Çelik açıkladı...

Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı! Olay görüntüler

Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı! Olay görüntüler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesi töreninde bir grubun ...

Ekrem İmamoğlu mazbatayı aldı işte o görüntüler

Ekrem İmamoğlu mazbatayı aldı işte o görüntüler İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. Artık resmen İstanbul Büyükşehir...

28 İTİRAZ KARARA BAĞLANDI

28 İTİRAZ KARARA BAĞLANDI 28 İtiraz Karara Bağlandı

Kahin Baba Vanga daha önce uyarmıştı! Bir kahaneti daha yaşandı

Kahin Baba Vanga daha önce uyarmıştı! Bir kahaneti daha yaşandı Tahminleri ile dünyaya damga vuran Balkanların Nostradamus'u Baba Vanga'ın Paris'te yanarak kül olan No...

Saadet Partisi yeni bina yaptırmak için bağış kampanyası başlattı

Saadet Partisi yeni bina yaptırmak için bağış kampanyası başlattı Saadet Partisi yeni bir genel merkez binası yaptırmak için bağış kampanyası başlattı.

MHP, Erdoğan'dan kaldıramayacağı kadar taviz isteyecek

MHP, Erdoğan'dan kaldıramayacağı kadar taviz isteyecek Topal ördek' hikayesi Erdoğan'ın başına geldi diyen Laçiner: MHP, Erdoğan'dan kaldıramayacağı kadar tav...

Beyaz ete zam geldi

Beyaz ete zam geldi Beyaz ette yaşanan fiyat artışları yüzde 20 ile 28 arasında değişiyor. Gerekçe olarak artan maliyetler gösteriliyor...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com