Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu

Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın başörtüsüne yönelik çirkin saldırılar sonrası yaptığı açıklamalarla büyük bir takdir toplayan Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu başkan eşi olarak ilk konuştu. 

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 1

Dün YSK’nın daveti sonrası Ekrem İmamoğlu bütün 81 milyonun huzurunda mazbatasını alarak göreve başladı. Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın başörtüsüne yönelik çirkin saldırılar sonrası yaptığı açıklamalarla büyük bir takdir toplayan Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu başkan eşi olarak ilk konuştu.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 2

ODATV yazarı Ayşe Baykal’In sorularını yanıtlayan İmamoğlu aile hayatını, çocuklarını, seçim sürecinde yaşadıklarını anlattı. İmamoğlu, Ekrem İmamoğlu’nun çok sabırlı, özverili, ailesine karşı sorumluluk duygusu yüksek, şefkatli ve merhametli bir insan olduğunu, bundan sonra da Beylikdüzü’nde oturacaklarını ve dua okutacağını söyledi.  

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 3

Dua okutacağım

İmamoğlu mazbatayı aldığımızda ilk şunu yapacağım” gibi bir adağınız var mıydı sorusuna; Öyle bir adağım yok ama dua okutacağım. İnsanlar aylardır bizim için dua ediyorlar çünkü'' cevabını verdi. 

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 4

Zaman zaman trip atarım ama...

İmamoğlu'nun sorun çözme noktasında hassas olduğunu belirten İmamoğlu Trip atar mısınız sorusuna ise; ''Zaman zaman. Bizim aramızda daha çok eleştiri hukuku vardır. Ama yapıcı eleştiri... Çocuklarımızı da öyle yetiştirdik'' yanıtını verdi. İmamaoğlu'nun açıklamaları şöyle: 

 
Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 5

Seçim süreci sizi ve çocuklarınızı nasıl etkiledi?

Yoğunluk açısından soruyorsanız eğer, alışmış bir aileyiz. Ekrem Bey; iş hayatında, ilçe başkanlığı ve belediye başkanlığı yaptığı dönemde de hep yoğunduk zaten. Güzel idare ediyoruz.

Çocuklar anneci mi, babacı mı?

Babaların yoğunluğundan dolayı benimle daha çok zaman geçiriyorlar. Erkekler anneci ama kız babacı. Kızımız toz kondurmaz babasına.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 6

Kız çocukları babaya daha düşkün oluyor, sizde de öyle sanırım.

Biz on kardeşiz. Kız çocuğum olmasını çok isterdim. İki oğlumdan sonra başka çocuk düşünmüyorduk. Annem bir kızın olsun muhakkak, derdi bana. Üçüncü çocuğa öyle karar verdik. Ve Allah bize bir kız çocuğu nasip etti. Hiç unutmuyorum; kızım doğduğunda doktorumuz, Ekrem Bey’e dedi ki; “Bu kızı göğsünde büyüteceksin. Sevgiyi annesinden, güveni senden alacak.” 

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 7

Ekrem Bey’in gözleri dolmuştu

Ekrem Bey’in gözleri dolmuştu. Çok başka bir duygu. Beren, hem beni hem babasını tamamladı. Babasının ve evimizin enerji kaynağı, Beren. Kendisi farkında olmasa da böyle bir rolü var. Çocuklarımızın sevgiyi benden, güveni babalarından aldığını söyleyebilirim. 

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 8

Babalarının yoğun çalışma temposundan şikâyetçiler mi?

Bu hususta çok olgun davranıyorlar. “Babamız ülkemiz için güzel şeyler yapıyor, annemiz katkı sağlıyor” düşüncesiyle çok anlayışlı davranıyorlar. Haliyle benim de işimi kolaylaştırıyor bu durum.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 9

Babalarının statüsünden dolayı şımarırlar, endişesi yaşıyor musunuz?

Hayır, yaşamıyorum. Büyük oğlum çok olgun karşıladı, küçük oğluma da örnek oluyor. Kızım da öyle. Mümkün olduğu kadar süreçten uzak tutmaya çalıştık ama, çok mümkün olmuyor. Bugüne kadar hiçbir taşkınlıkları olmadı. Çocuklarımızı yetiştirirken benim katkım çoktur ama, rol modelleri babaları. Ekrem Bey de birçok şeyi sindirmiş bir insan. Her zaman iyi bir örnek oldu çocukları için.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 10

Ekrem Bey, İstanbul gibi büyük bir şehrin belediye başkanı oldu. Bir kadın olarak bu durum sizi ürkütüyor mu?

Ekrem Bey’i tanıyorum, biliyorum. Ona olan inancım az olsaydı belki kaygılarım olurdu ama, inancım ve güvenim tam. Biz istediğimiz zaman kendimize özel zamanlar yaratacağımıza inanıyorum. Ülkemizin ve şehrimizin geleceği söz konusu. Ki bizim çocuklarımızın da geleceği bu ülkede. Şımarıklık yapma lüksümüz yok, sorumluluk duygusuyla hareket edeceğiz. Bir kişinin mutluluğu o kadar önemli ki; o bir kişi mutlu olursa herkes mutlu olur, herkes mutlu olursa biz de mutlu oluruz.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 11

Ekrem Bey, ailesine karşı nasıl bir insan?

Ekrem Bey, çok sabırlı biridir. Özverilidir. Ailesine karşı sorumluluk duygusu yüksek insan. Şefkatli ve merhametlidir de. Ekrem Bey çok iyi bir evlat aynı zamanda; şahsen -kayınvalide adayı olarak- oğullarımın da onun gibi olmasını çok isterim. Ekrem Bey; iyi bir insan ve iyi bir insan olan; iyi bir evlat, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir yönetici ve iyi bir başkan olur. 

Beylikdüzü'nde mi oturacaksınız?

Şimdilik burada oturmayı düşünüyoruz. Burası çok huzurlu bir yer, çok da seviyoruz burada yaşamayı.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 12

Binali Yıldırım'ın eşiyle ilgili paylaşımlar

Paylaşımı sosyal medyada görünce çok üzüldüm. İnsanları kıyafetine göre yargılamak ne benim, ne de başka birinin hakkı değil. Ekrem Bey de ben de insanları dış görünüşlerine göre değerlendirmeyiz. Kimsenin kıyafeti diğerini rahatsız etmemeli.

 
Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 13

Semiha Hanım’la tanışma fırsatınız oldu mu?

Olmadı ama, bir gün kendisiyle kahve içmek ve sohbet etmek isterim.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 14

Bir anne olarak nasıl bir İstanbul hayal ediyorsunuz?

Önce eğitim. Ben anneyim, kendi eğitimime de çocuklarımın eğitimine de önem veriyorum. Ülkemin çocuklarının eğitimi de önemli. İstanbul’un göbeğinde yaşayan bir çocukla kırsalda yaşayan bir çocuk eğitime erişmede eşit şartlara sahip olmalı. Her ilçede çocuk kütüphanesi olmasını arzu ediyorum. Çocukların eğitimi ve oyun alanlarının olduğu bir şehir hayal ediyorum. 

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 15


Siyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde bir istifa daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde bir istifa daha! İBB iştiraklerinden Metro A.Ş.'nin Genel Müdürlüğü'nü yürüten Kasım Kutlu istifa etti.

KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır'dan Abdullah Gül ve Ali Babacan'a tavsiye

KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır'dan Abdullah Gül ve Ali Babacan'a tavsiye 23 Haziran'ın ardından İstanbul seçim sonuçlarının etkileri tartışılmaya devam ediyor. Seçimi bilen anket şirke...

Selvi: İmamoğlu Sarraf'tan daha mı tehlikeli?

Selvi: İmamoğlu Sarraf'tan daha mı tehlikeli? Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi,bugünkü köşesinde VİP krizini yazdı.

Abdurrahman Dilipak'tan Erdoğan'ın ailesi ve çevresine uyarı

Abdurrahman Dilipak'tan Erdoğan'ın ailesi ve çevresine uyarı Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 'Cumhurbaşkanının ailesi ya da ona yakın vakıf ve derneklerin bundan sonra icr...

Meral Akşener'den Binali Yıldırım'a 'Pekeke' ve 'Kürdistan' tepkisi

Meral Akşener'den Binali Yıldırım'a 'Pekeke' ve 'Kürdistan' tepkisi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti İBB adayı Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'da 'Pekeke'...

Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın partisi için kuruluş tarihi belli oldu

Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın partisi için kuruluş tarihi belli oldu Yeni parti kuracakları iddia edilen Gül ve Babacan’la ilgili haberler dış basınında da yer bulmaya başladı

2 farklı araştırma şirketinden bomba İstanbul anketi! Aradaki oy farkı çok konuşulur

2 farklı araştırma şirketinden bomba İstanbul anketi! Aradaki oy farkı çok konuşulur Optimar Araştırma Şirketinin yaptığı İstanbul anketine göre CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu seçimi 4 puan, MAK Dan...

Reuters İstanbul seçimi için farkı açıkladı Ak Partili yetkili bir isim söylemiş

Reuters İstanbul seçimi için farkı açıkladı Ak Partili yetkili bir isim söylemiş İSTANBUL'da yapılacak 23 Haziran seçimleri için geri sayım sürerken anket sonuçları merak konusu. Uluslar arası...

Davutoğlu'nun yeni parti stratejisi

Davutoğlu'nun yeni parti stratejisi Yeni parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu kararını yaz boyunca ülke genelinde yapacağı istişar...
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com