Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu

Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın başörtüsüne yönelik çirkin saldırılar sonrası yaptığı açıklamalarla büyük bir takdir toplayan Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu başkan eşi olarak ilk konuştu. 

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 1

Dün YSK’nın daveti sonrası Ekrem İmamoğlu bütün 81 milyonun huzurunda mazbatasını alarak göreve başladı. Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın başörtüsüne yönelik çirkin saldırılar sonrası yaptığı açıklamalarla büyük bir takdir toplayan Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu başkan eşi olarak ilk konuştu.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 2

ODATV yazarı Ayşe Baykal’In sorularını yanıtlayan İmamoğlu aile hayatını, çocuklarını, seçim sürecinde yaşadıklarını anlattı. İmamoğlu, Ekrem İmamoğlu’nun çok sabırlı, özverili, ailesine karşı sorumluluk duygusu yüksek, şefkatli ve merhametli bir insan olduğunu, bundan sonra da Beylikdüzü’nde oturacaklarını ve dua okutacağını söyledi.  

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 3

Dua okutacağım

İmamoğlu mazbatayı aldığımızda ilk şunu yapacağım” gibi bir adağınız var mıydı sorusuna; Öyle bir adağım yok ama dua okutacağım. İnsanlar aylardır bizim için dua ediyorlar çünkü'' cevabını verdi. 

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 4

Zaman zaman trip atarım ama...

İmamoğlu'nun sorun çözme noktasında hassas olduğunu belirten İmamoğlu Trip atar mısınız sorusuna ise; ''Zaman zaman. Bizim aramızda daha çok eleştiri hukuku vardır. Ama yapıcı eleştiri... Çocuklarımızı da öyle yetiştirdik'' yanıtını verdi. İmamaoğlu'nun açıklamaları şöyle: 

 
Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 5

Seçim süreci sizi ve çocuklarınızı nasıl etkiledi?

Yoğunluk açısından soruyorsanız eğer, alışmış bir aileyiz. Ekrem Bey; iş hayatında, ilçe başkanlığı ve belediye başkanlığı yaptığı dönemde de hep yoğunduk zaten. Güzel idare ediyoruz.

Çocuklar anneci mi, babacı mı?

Babaların yoğunluğundan dolayı benimle daha çok zaman geçiriyorlar. Erkekler anneci ama kız babacı. Kızımız toz kondurmaz babasına.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 6

Kız çocukları babaya daha düşkün oluyor, sizde de öyle sanırım.

Biz on kardeşiz. Kız çocuğum olmasını çok isterdim. İki oğlumdan sonra başka çocuk düşünmüyorduk. Annem bir kızın olsun muhakkak, derdi bana. Üçüncü çocuğa öyle karar verdik. Ve Allah bize bir kız çocuğu nasip etti. Hiç unutmuyorum; kızım doğduğunda doktorumuz, Ekrem Bey’e dedi ki; “Bu kızı göğsünde büyüteceksin. Sevgiyi annesinden, güveni senden alacak.” 

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 7

Ekrem Bey’in gözleri dolmuştu

Ekrem Bey’in gözleri dolmuştu. Çok başka bir duygu. Beren, hem beni hem babasını tamamladı. Babasının ve evimizin enerji kaynağı, Beren. Kendisi farkında olmasa da böyle bir rolü var. Çocuklarımızın sevgiyi benden, güveni babalarından aldığını söyleyebilirim. 

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 8

Babalarının yoğun çalışma temposundan şikâyetçiler mi?

Bu hususta çok olgun davranıyorlar. “Babamız ülkemiz için güzel şeyler yapıyor, annemiz katkı sağlıyor” düşüncesiyle çok anlayışlı davranıyorlar. Haliyle benim de işimi kolaylaştırıyor bu durum.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 9

Babalarının statüsünden dolayı şımarırlar, endişesi yaşıyor musunuz?

Hayır, yaşamıyorum. Büyük oğlum çok olgun karşıladı, küçük oğluma da örnek oluyor. Kızım da öyle. Mümkün olduğu kadar süreçten uzak tutmaya çalıştık ama, çok mümkün olmuyor. Bugüne kadar hiçbir taşkınlıkları olmadı. Çocuklarımızı yetiştirirken benim katkım çoktur ama, rol modelleri babaları. Ekrem Bey de birçok şeyi sindirmiş bir insan. Her zaman iyi bir örnek oldu çocukları için.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 10

Ekrem Bey, İstanbul gibi büyük bir şehrin belediye başkanı oldu. Bir kadın olarak bu durum sizi ürkütüyor mu?

Ekrem Bey’i tanıyorum, biliyorum. Ona olan inancım az olsaydı belki kaygılarım olurdu ama, inancım ve güvenim tam. Biz istediğimiz zaman kendimize özel zamanlar yaratacağımıza inanıyorum. Ülkemizin ve şehrimizin geleceği söz konusu. Ki bizim çocuklarımızın da geleceği bu ülkede. Şımarıklık yapma lüksümüz yok, sorumluluk duygusuyla hareket edeceğiz. Bir kişinin mutluluğu o kadar önemli ki; o bir kişi mutlu olursa herkes mutlu olur, herkes mutlu olursa biz de mutlu oluruz.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 11

Ekrem Bey, ailesine karşı nasıl bir insan?

Ekrem Bey, çok sabırlı biridir. Özverilidir. Ailesine karşı sorumluluk duygusu yüksek insan. Şefkatli ve merhametlidir de. Ekrem Bey çok iyi bir evlat aynı zamanda; şahsen -kayınvalide adayı olarak- oğullarımın da onun gibi olmasını çok isterim. Ekrem Bey; iyi bir insan ve iyi bir insan olan; iyi bir evlat, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir yönetici ve iyi bir başkan olur. 

Beylikdüzü'nde mi oturacaksınız?

Şimdilik burada oturmayı düşünüyoruz. Burası çok huzurlu bir yer, çok da seviyoruz burada yaşamayı.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 12

Binali Yıldırım'ın eşiyle ilgili paylaşımlar

Paylaşımı sosyal medyada görünce çok üzüldüm. İnsanları kıyafetine göre yargılamak ne benim, ne de başka birinin hakkı değil. Ekrem Bey de ben de insanları dış görünüşlerine göre değerlendirmeyiz. Kimsenin kıyafeti diğerini rahatsız etmemeli.

 
Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 13

Semiha Hanım’la tanışma fırsatınız oldu mu?

Olmadı ama, bir gün kendisiyle kahve içmek ve sohbet etmek isterim.

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 14

Bir anne olarak nasıl bir İstanbul hayal ediyorsunuz?

Önce eğitim. Ben anneyim, kendi eğitimime de çocuklarımın eğitimine de önem veriyorum. Ülkemin çocuklarının eğitimi de önemli. İstanbul’un göbeğinde yaşayan bir çocukla kırsalda yaşayan bir çocuk eğitime erişmede eşit şartlara sahip olmalı. Her ilçede çocuk kütüphanesi olmasını arzu ediyorum. Çocukların eğitimi ve oyun alanlarının olduğu bir şehir hayal ediyorum. 

Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu mazbata sonrası ilk kez konuştu - Sayfa 15


Siyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Tunç Soyer'den İzmir'de en düşük oy aldığı Dokuzlar Köyü'ne jest

Tunç Soyer'den İzmir'de en düşük oy aldığı Dokuzlar Köyü'ne jest İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı 31 Mart seçiminden açık ara birinci olarak çıkan Tunç Soyer, seçimde en az oy ...

YSK'nın gerekçeli kararı bugün de ertelendi

YSK'nın gerekçeli kararı bugün de ertelendi Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul seçimlerine ilişkin gerekçeli kararı bugün açıklamayacak.

Saadet Partisi gündem oldu Mehmet Şevket böyle uyardı

Saadet Partisi gündem oldu Mehmet Şevket böyle uyardı Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında geçmesi beklenen İstanbul seçimlerine Saadet Partisi'nin dahil olma...

YSK'dan İstanbul seçimleriyle ilgili son dakika kararı gerekçeli karar ertelendi

YSK'dan İstanbul seçimleriyle ilgili son dakika kararı gerekçeli karar ertelendi YSK'nın İstanbul seçimlerinin iptaliyle ilgili gerekçeli kararın bugün açıklanması bekleniyordu ancak YSK aldığ...

Melih Gökçek’le Ahmet Hakan birbirine girdi! Ahmet Hakan'ı korkuttular deyip...

Melih Gökçek’le Ahmet Hakan birbirine girdi! Ahmet Hakan'ı korkuttular deyip... Ankara Eski Belediye Başkanın Melih Gökçek’le Ahmet Hakan birbirine girdi. Ahmet Hakan'ın köşesinde sorduğu'...

Faik Öztrak'tan YSK'nın gerekçeli kararına ilişkin ilk açıklama

Faik Öztrak'tan YSK'nın gerekçeli kararına ilişkin ilk açıklama CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, YSK'nın 200 sayfalık gerekçeli kararına tepki gösterek, 'Bakalım 2...

Antalya Döşemealtı'nda AK Partili Meclis üyesi CHP’ye katıldı

Antalya Döşemealtı'nda AK Partili Meclis üyesi CHP’ye katıldı Antalya’nın Döşemealtı İlçesinde Ak Partili Meclis Üyesi Mehmet Duman istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi’ne katı...

DSP'de bir İmamoğlu istifası daha!

DSP'de bir İmamoğlu istifası daha! DSP Parti Meclisi (PM) Üyesi Necmiye Çölaşan, genel başkan Önder Aksakal'a tepki göstererek istifa etti. Çölaşa...

AKP'li Azmi Ekinci'den olay özeleştiri! Beka ve Kürdistan lafı kaybettird

AKP'li Azmi Ekinci'den olay özeleştiri! Beka ve Kürdistan lafı kaybettird 31 Mart seçimlerini ve İstanbul'da alınan sonucu yorumlayan AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Azm...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com