Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Ahmet Ercan, İlk Hesap Verecek Başkan Günaydın ve Ekibidir
 Süleyman Demirel Üniversitesi Jeofizik Kulübü ile Jeofizik Mühendisleri Odası İl Temsilciliği tarafından düzenlenen kursa konuşmacı olarak katılan Jeofizik Mühendisleri Odası Baş Danışmanı, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, jeofizik projesini kabul etmediğini iddia ettiği Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Isparta Belediyesi’nin halen jeofiziği anlayamadığını belirten Prof. Dr. Ercan, “Yarın Isparta’da bir deprem olursa ilk tutuklanması gereken Isparta Belediye Başkanı ve ekibidir” dedi.
Ercan konuşmasına şöyle devam etti: “Isparta’da büyük bir talihsizlik. Isparta Belediyesi’nin halen jeofiziği anlayamaması. Onları şiddetle kınıyorum. Dolayısıyla yarın Isparta’da bir deprem olursa ilk defa içerde tutuklanması gereken Isparta’nın Belediye Başkanı ve onun teknik heyetidir. Lütfen bunları ona iletin.”

“Isparta halkının ölümünden
Günaydın sorumlu olacaktır”
Isparta’da olası bir depremde yıkıntı altında kalacak herkesin sorumlusunun Belediye Başkanı Günaydın olacağını ifade eden Ercan, “Yıkıntı altında kalacak herkesin sorumlusu Isparta’nın Belediye Başkanı ve onun teknik heyetidir. Bunun ana nedeni de Isparta’da jeofizik projenin istenmemesidir. Yani bunlar dünya dönmüyor diyen gerici ve tutucu insanlardır. Dünya dönüyor. Dolayısıyla bunlarında da bilimden uzaklaşmamaları gerekiyor. Suçsuz olan Isparta halkının ölümünden bunlar sorumlu olacaktır. İki elimiz yakasında olacaktır. Kendisini derhal yargıya vereceğiz. Kendi tutumunu düzeltsin. Ve gelsin özür dilesin. Jeofizik Odası İl Temsilcimizden” diye konuştu.

“İki yüzlü davrandı”
Geçtiğimiz yıl geldiği Isparta’da Belediye Başkanı Günaydın’ın jeofizik projesini yapacağına dair söz verdiğini ancak bu sözünü bugüne kadar gerçekleştirmediğini belirten Prof. Dr. Ercan, “Dolayısıyla yargıya başvuracağız kendisi için. Yargı yetmeyecek daha ötesini de yapacağız” şeklinde konuştu.
Jeofizik Mühendisleri Odası Baş Danışmanı, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan sözlerine şöyle devam etti: “Ben Isparta’ya ilk defa gelmiyorum.
 Geçen sene de geldim Isparta’ya. Büyük bir konferans verdik. Belediye Başkanı da geldi. Söz verdi jeofizik projesini yapacağız diye. Hatamızı hemen düzelteceğiz dedi. İki yüzlü davrandılar. Ben gittikten sonra bunu unutmuşlar. Dolayısıyla yargıya başvuracağız kendisi için. Yargı yetmeyecek daha ötesini de yapacağız.”


Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

TAM İNANIYORDUM Kİ...

TAM İNANIYORDUM Kİ... TAM İNANIYORDUM Kİ...

VALİ SEYMENOĞLU’NDAN BİZE BİLDİRİN ÇAĞRISI

VALİ SEYMENOĞLU’NDAN BİZE BİLDİRİN ÇAĞRISI Vali Seymenoğlu’ndan Bize Bildirin Çağrısı

SİYASETTE ÇAKAL TARTIŞMASI...

SİYASETTE ÇAKAL TARTIŞMASI... Zabun: Bunlar Kuzu Postuna Bürünmüş ÇakallarTandoğan: Biz Atatürk'ün Bozkurtlarıyız. Çakal Göremek İstiyorsan A...

‘Kesik baş’ cinayetinde Yargıtay'dan karar!

‘Kesik baş’ cinayetinde Yargıtay'dan karar! Isparta'nın Yalvaç ilçesinde kendisine tecavüz eden Nurettin Gider'i önce av tüfeğiyle vuran, ardından da k...

BİN TL TAKSİTLE KONUT YAPACAĞIZ

BİN TL TAKSİTLE KONUT YAPACAĞIZ Bin TL Taksitle Konut Yapacağız

Nasıl belediye başkanı istiyorum

Nasıl belediye başkanı istiyorum Gündem de yerel seçimler olunca bizde gündemi yazalım istedik

ZABUN'UN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK!

ZABUN'UN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK! 'Bunların Hepsi, Kuzu Postuna Bürünmüş Çakal" "Arkadaş Kendi Marifeti Gibi Anlatıyor Ama...'

TOPLUMUN REFAHI EĞİTİMLİ KADIN GÜCÜNE BAĞLIDIR

TOPLUMUN REFAHI EĞİTİMLİ KADIN GÜCÜNE BAĞLIDIR ürk Üniversiteli Kadınlar Derneği Isparta Şubesi hafta sonu şehrin nezih mekanlarından Valencia Kafe’de gerçekleşti...

Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu

Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com