Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Ahmet Ercan, İlk Hesap Verecek Başkan Günaydın ve Ekibidir
 Süleyman Demirel Üniversitesi Jeofizik Kulübü ile Jeofizik Mühendisleri Odası İl Temsilciliği tarafından düzenlenen kursa konuşmacı olarak katılan Jeofizik Mühendisleri Odası Baş Danışmanı, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, jeofizik projesini kabul etmediğini iddia ettiği Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Isparta Belediyesi’nin halen jeofiziği anlayamadığını belirten Prof. Dr. Ercan, “Yarın Isparta’da bir deprem olursa ilk tutuklanması gereken Isparta Belediye Başkanı ve ekibidir” dedi.
Ercan konuşmasına şöyle devam etti: “Isparta’da büyük bir talihsizlik. Isparta Belediyesi’nin halen jeofiziği anlayamaması. Onları şiddetle kınıyorum. Dolayısıyla yarın Isparta’da bir deprem olursa ilk defa içerde tutuklanması gereken Isparta’nın Belediye Başkanı ve onun teknik heyetidir. Lütfen bunları ona iletin.”

“Isparta halkının ölümünden
Günaydın sorumlu olacaktır”
Isparta’da olası bir depremde yıkıntı altında kalacak herkesin sorumlusunun Belediye Başkanı Günaydın olacağını ifade eden Ercan, “Yıkıntı altında kalacak herkesin sorumlusu Isparta’nın Belediye Başkanı ve onun teknik heyetidir. Bunun ana nedeni de Isparta’da jeofizik projenin istenmemesidir. Yani bunlar dünya dönmüyor diyen gerici ve tutucu insanlardır. Dünya dönüyor. Dolayısıyla bunlarında da bilimden uzaklaşmamaları gerekiyor. Suçsuz olan Isparta halkının ölümünden bunlar sorumlu olacaktır. İki elimiz yakasında olacaktır. Kendisini derhal yargıya vereceğiz. Kendi tutumunu düzeltsin. Ve gelsin özür dilesin. Jeofizik Odası İl Temsilcimizden” diye konuştu.

“İki yüzlü davrandı”
Geçtiğimiz yıl geldiği Isparta’da Belediye Başkanı Günaydın’ın jeofizik projesini yapacağına dair söz verdiğini ancak bu sözünü bugüne kadar gerçekleştirmediğini belirten Prof. Dr. Ercan, “Dolayısıyla yargıya başvuracağız kendisi için. Yargı yetmeyecek daha ötesini de yapacağız” şeklinde konuştu.
Jeofizik Mühendisleri Odası Baş Danışmanı, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan sözlerine şöyle devam etti: “Ben Isparta’ya ilk defa gelmiyorum.
 Geçen sene de geldim Isparta’ya. Büyük bir konferans verdik. Belediye Başkanı da geldi. Söz verdi jeofizik projesini yapacağız diye. Hatamızı hemen düzelteceğiz dedi. İki yüzlü davrandılar. Ben gittikten sonra bunu unutmuşlar. Dolayısıyla yargıya başvuracağız kendisi için. Yargı yetmeyecek daha ötesini de yapacağız.”


Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI!

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI! Vatandaşı Kandır... Arsayı Sat... Terör Örgütüne Finas Sağla...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com