Sondakika32.com - Isparta Haberleri
TOPLU ULAŞIMDA DEVRİM
“Tek biletle ulaşım” ismi verilen uygulamayla artık Ispartalılar Halıkent’ten Üniversiteye, Akkent’ten Binbirevler’e gidebilecek.
Projenin hayata geçmesi ile birlikte Hastane Caddesinden günde 150, Kaymakkapı Meydanından 182 adet otobüsün daha az geçeceğini belirten Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Daşdöner, projenin ilk etapta 5 pilot bölgede uygulanacağını söyledi.
Uygulamayla Isparta trafiğinin daha da rahatlayacağını vurgulayan Daşdöner, “Hem toplu taşımayı kullananlar hem de özel otomobiliyle trafiğe çıkanlar rahat edecek” şeklinde konuştu.
Ispartalıların tek bir biletle istediği mahalleye gidebileceğini kaydeden Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Daşdöner, uygulamayla otobüslerin Kaymakkapı Meydanındaki beklemesinin de ortadan kalkacağını ifade etti.
Daşdöner konuşmasına şöyle devam etti: “Tek bilet uygulamasıyla bir vatandaş Halıkent’ten binip Işıkkent’te inebilecek. Hem vatandaş açısından hem bizim açımızdan önemli bir proje. Biz akaryakıt olarak tasarruf da sağlamış olacağız. Trafik yönünden de bir rahatlama olacak. Bu proje Antalya’da da uygulandı. Ama Antalya’da tamamen geçtiği için bir kargaşa yaşandı. O nedenle biz ilk etapta pilot uygulama yapmak istedik. Ondan sonra kademe kademe geçeceğiz. Mesela Halıkent’ten gelen bir otobüs Kaymakkapı Meydanında yolcularını indirecek. Hiç bekleme yapmadan Işıkkent yolcularını alarak Işıkkent Mahallesine gidecek. Bu istikamete gitmek isteyen vatandaşlarımız otobüsten inmeyecekler. Burada her zaman söylediğimiz gibi yani Kaymakkapı Meydanında bir görüntü kalabalığı olmayacak. Biz bu uygulamayla 1 taşla 3 kuş vurmak istiyoruz. Hem vatandaş hem de bizler ekonomik olarak rahatlayacağız. Isparta trafiğinde de bizden kaynaklanan sorunlar olmayacak. Bunun önüne geçmiş olacağız. Vatandaşlarımızın duraklarda bekleme sorunları da olmayacak. Mevcut uygulamada her yarım saatte bir otobüsümüz duraklardan geçiyor. Bu uygulamayla her 20 dakikada bir otobüsün geçmesini hedefliyoruz. Bu projemize olumlu yönde katkıda bulunmak isteyen herkesin desteğine ihtiyacımız var. Gerek meclis üyelerimiz gerekse vatandaşlarımızdan gelecek tavsiyelere kulak verebiliriz.”
***MECLİS ÜYELERİNDEN PROJEYE DESTEK
MHP Belediye Meclis Üyesi Uğur Bestelci de uygulamanın trafiği rahatlatması halinde projeye destek verebileceklerini söyledi.
Otobüs duraklarında zaman sayacının olması gerektiğine dikkat çeken AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ahmet Aydemir ise “Vatandaş otobüsün ne zaman geleceğini bilmeli” dedi.
Daşdöner, meclis üyelerinin taleplerini dikkate alacaklarını belirterek, söz konusu projeninse önümüzdeki günlerde hayata geçirileceğini ifade etti.


Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

SİYASETTE ÇAKAL TARTIŞMASI...

SİYASETTE ÇAKAL TARTIŞMASI... Zabun: Bunlar Kuzu Postuna Bürünmüş ÇakallarTandoğan: Biz Atatürk'ün Bozkurtlarıyız. Çakal Göremek İstiyorsan A...

‘Kesik baş’ cinayetinde Yargıtay'dan karar!

‘Kesik baş’ cinayetinde Yargıtay'dan karar! Isparta'nın Yalvaç ilçesinde kendisine tecavüz eden Nurettin Gider'i önce av tüfeğiyle vuran, ardından da k...

BİN TL TAKSİTLE KONUT YAPACAĞIZ

BİN TL TAKSİTLE KONUT YAPACAĞIZ Bin TL Taksitle Konut Yapacağız

Nasıl belediye başkanı istiyorum

Nasıl belediye başkanı istiyorum Gündem de yerel seçimler olunca bizde gündemi yazalım istedik

ZABUN'UN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK!

ZABUN'UN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK! 'Bunların Hepsi, Kuzu Postuna Bürünmüş Çakal" "Arkadaş Kendi Marifeti Gibi Anlatıyor Ama...'

TOPLUMUN REFAHI EĞİTİMLİ KADIN GÜCÜNE BAĞLIDIR

TOPLUMUN REFAHI EĞİTİMLİ KADIN GÜCÜNE BAĞLIDIR ürk Üniversiteli Kadınlar Derneği Isparta Şubesi hafta sonu şehrin nezih mekanlarından Valencia Kafe’de gerçekleşti...

Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu

Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu

ISPARTA'DA SKANDAL TACİZ İDDİASI

ISPARTA'DA SKANDAL TACİZ İDDİASI Isparta'da Skandal Taciz İddiası

Makam Aracını Satacağım!

Makam Aracını Satacağım! Makam Aracını Satacağım!
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com