Sondakika32.com - Isparta Haberleri
GÜNAYDIN , SEN ÖNCE KENDİ İŞİNİ DÜZGÜN YAP...

Belediye Meclisi’nin Mart ayı son toplantısı bugün Belediye Meclis Salonunda Belediye ve Meclis Başkanı Yusuf Ziya Günaydın başkanlığında gerçekleştirildi. Ancak, gündemin birinci maddesinde bulunan; İmar planı tadilatlarının görüşülmesi konusunda kürsüye gelen İmar Komisyonu Başkanı Tevfik Katırcıoğlu, söz konusu görüşmeye geçmeden önce bazı konularda konuşmak istediğini belirterek konuşmaya başladı ve bu konuşma Belediye ve Meclis Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın tepkisine neden oldu. Meclis Üyelerinin talebi üzerine konu diğer gündem maddelerinin görüşülmesinden sonraki dilek ve temenniler bölümüne alındı. Dilek ve temenniler bölümü gelince de mecliste adeta kıyamet koptu.

Meclis İmar Komisyonu Başkanı Tevfik Katırcıoğlu kürsüde yaptığı konuşmada; “Bilindiği üzere bir süredir İmar Müdürlüğümüzdeki çalşıma sistemiyle ilgili çeşiti aksamaların olduğu, İmar Müdürlüğünün çalışmasının gelişigüzel işlediğine dair bilgi ve şikayetler meclisimizin gündeminde idi. Bu sebeple Belediye Meclisimiz İmar Komisyonunu durumun araştırılması ve geekli tedbirlerin alınması ile ilgili olarak yetkili kılmıştı.

Bu nedenle İmar Komisyonumuz çeşitli çalışmalar yaparak, gerek vatandaştan ve belediye imarıyla sürekli mesai halinde olan  meslek mensuplarıyla iletişime geçmiştir. İmar Koamisyonumuz konuların detadıyna vakıf oldukça, imar çalışmalrıyla ilgli detaylı, kapsamlı bir çalışma yapılmasının ve imardaki işleyiş dizeniyle ilgili herkese standart uygulama yöntemlerinin geliştirilmesi gereğinin zamanının çoktan gelidği açıkça anlaşılmıştır.

Bu nedenle komisyonumuz, ilk adım olarak Aralık 2011 ayında çeşitli lejant hükümlerini Belediye Meclisimizin onayına sunmuştur. Farklı farklı kişi ve kuruluşlardan bize çalışmalnın olumlu olduğu yönünde bir çok teşekkür edici dönüşler olmuştur. Akabinde Şubat 2012’de tekrar ruhsatlandırma süreçleriyle ilgili yeni lejant hükümleri meclisimiz tarafından onaylanmıştır. Ayrıca, İmar komisyonumuz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliği hazırlayacağını belirtmiştir. Bu kararla ilgili yine her kesimden vatandaş memnuniyetlerini bize iletmiştir.

 

TEVFİK KATIRCIOĞLU "VURDUM DUYMAZLIK SÖZ KONUSU"

Ancak, üzülerek belirtmek isterim ki, İmar Müdürlüğümüzde Belediye Meclisimizin almış olduğu imarla ilgili kararların uygulanmasıyla ilgili bir vurdumduymazlık söz konusudur. Gerekçesinin ne olduğuna anlam veremediğimiz bu tavır ve tarz geldiğimiz noktada halen devam etmektedi.

TEVFİK KATIRCIOĞLU "GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATIP ÇALIŞIYORUZ"

Biz seçilmişler olarak, görevimizin ve sorumluluğumuzun farkındayız. Vatandaşlarımızın bize verdiği görevleri yerine getirmek ve gecemizi gündüzümüze katıp, çalışıyoruz. Ancak, bizim bu kararlarımıza uymayıp, atanmış olmalarına rağmen, seçilmişlere baş kaldırmaya çalışan, kendilerince hesap peşinde olanlar ve bunun için birilerinin eteğinin altına sığınıp, mazeretler üreterek, bizleri vatandaşlarımıza mahçup etmeye çalışanlar bilsinler ki, biz bu duruşumuzdan geri adım atmayız. Seçilmiş olarak vatandaştan aldığımız güçle her olayın sonuna kadar takipçisi oluruz. Her zanman doğruları savunuruz ve başımız dik gezeriz.

Belediye Meclisimizin temsilcisi olarak, belediy ebaşkanımızı bu konuda vatandaşlarımızın önünde göreve davet ediyoruz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlere uymamız noktasında kendisinden net bir tavır bekliyoruz. Başkanımızdan vatandaşlarımızdan oy isterken verdiğimiz sözleri hatırlamasını ve başımız dik gezmemiz için gereğini yapmasını bekliyoruz” dedi.

GÜNAYDIN "SEN İLK ÖNCE KENDİ İŞİNİ DÜZGÜN YAP"

Belediye ve Meclis Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bu konuşma karşısında yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Sen önce işini kanunlara uygun olarak yap, ondan sonra buraya çıkıp konuş. Daha dükkanının borcunu ödeyemedin. Eline bir yazı tutuşturmuşlar gelip burada okuyorsun. İmar Müdürlüğünde işler yolundadır, hiçbir sorun da yoktur. Hiçbir aksama yoktur.

Sen bunları söyleyeceğine önce partimizin grup toplantılarına katıl. Bu konular önce grubumuzda konuşulup daha sonra meclisin ve halkımızın huzuruna getirilecek konulardır. Bu konuşmalarınla halkı yanıltıyorsun. Bir de çıkmış beni ikaz ediyorsun” dedi.

İmar Komisyonu Başkanı Tevfik Katırcıoğlu, Başkan Günaydın’ın bu sözlerine cevaben yaptığı konuşmada; “Evet, işlerimle ilgili bir takım problemlerim var. Bunlar iki sene öncesine kadar devam ediyordu. Ancak, şimdi böyle bir sorunum yok. Ben burada İmar Komisyonu Başkanıyım ve komisyon olarak yüce meclisimizden aldığımız yetki çerçevesinde çalışıyoruz. Meclisin aldığı kararlar varken siz bunlara gerçemesin derken, biz arkasında duruyoruz ve duracağız.

TEVFİK KATIRCIOĞLU "BU YAZIYI KİMSE BENİM ELİME TUTUŞTURMADI"

Ayrıca, kimse bu okuduğum yazıyı da benim elime tutuşturmadı. Bunu bizzat biz kendimiz hazırladık. Bir seçilmiş olarak buraya geldim ve bilgi konusunda her yere sorar istediğim bilgiyi de alırım” dedi.

NURİ SELÇUK "SAYIN BAŞKAN BURAYA SEÇİLEREK GELDİK"

Daha sonra bu konuda söz alan Demokrat Parti Belediye Meclis Üyesi Nuri Selçuk, Başkan Günaydın’ın tavrına sert tepki göstererek; “Sayın Başkan buraya bizler seçilerek geldik. Burada kimseyi aşağılayamazsınız. Konuşturmama gibi bir hakkınızda yok.

Evet, İmar Komisyonu Başkanı Tevfik Katırcıoğlu’nun bahsetmiş olduğu lejant hükümlerini meclis olarak biz burada görüştük ve oy birliği ile geçtiğimiz aylarda kabul ettik. Siz, meclisten geçen bir konuyu tekrar gündeme getirip burada tartışamazsınız. Meclis olarak bizler aldığımız kararların arkasındayız.

Ben, Isparta halkının zararına ne varsa, veya zararına olacağını düşündüğüm her konuda söz alır ve burada konuşurum. Örneğin, dün toplu taşımacılık konusunda yaptığım konuşmada bu kararın çıkmaması talebinde bulundum ancak, karar oy çokluğu ile çıktı. Bu konu daha önce de meclisten geçmişti. Fakat uygulanmamıştı. Meclis eğer bir karar veriyorsa o mutlaka uygulanmalıdır. Ama bu olmuyor ve meclisin verdiği kararlar havada kalıyor.

Yaptığınız konuşmalarla meclis üyelerini aşağılıyorsunuz. Buna asla hakkınız yok. Mesela, meclisimiz için kuş kafesi dediniz. Bu kafesi büyütmek sizin elinizde başkan. Sizde bu kafesin içinde olan bir kişisiniz. Ya işinizi yapın, yada istifa edin. Çünkü, şehirde tablo o kadar kötü ki, diyecek bir şey yok” dedi.

GÜNAYDIN "ŞARLATANLIK YAPMA"

Bu konuşmadan sonra söz alan Belediye ve Meclis Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın Selçuk’a yönelik ‘Şarlatanlık yapma’ sözü ise meclisi iyice gerdi. Konuya tepki gösteren Selçuk; “Bana böyle hitap edemezsiniz sayın Başkan, sözünüzü geri alın. Kimin halktan yana, kimin kendine yönelik kararlar aldığını tüm Isparta biliyor” dedi.

Mecliste tartışmalar giderek artarken, Başkan Günaydın toplantıyı bitirdiğini söyleyerek toplantı salonunu terk etti. Meclis Üyeleri de Başkan’ın ardından salondan ayrıldılar.


Gündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

23 Haziran İBB seçimi sonrası ilk anket Piar Araştırma'dan geldi! Müthiş sonuçlar var

23 Haziran İBB seçimi sonrası ilk anket Piar Araştırma'dan geldi! Müthiş sonuçlar var İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri sonrası ilk seçim anketi Piar Araştırma'dan geldi. Ankete göre AK Part...

Abdullah Gül Ali Babacan umutlanmasın Soner Yalçın'ın iddiası olay oldu

Abdullah Gül Ali Babacan umutlanmasın Soner Yalçın'ın iddiası olay oldu Yeni parti kurma hazırlığındaki Abdullah Gül Ali Babacan ekibinin peşinde olduğu torun Prof. Dr. Adnan Menderes ile...

İmamoğlu-Yıldırım moderatörü Uğur Dündar mı olacak? İlk açıklama geldi…

İmamoğlu-Yıldırım moderatörü Uğur Dündar mı olacak? İlk açıklama geldi… Gazeteci İsmail Saymaz ve Candaş Tolga, Twitter hesabından çarpıcı bir paylaşımda bulundu.Gazeteci İsmail Saymaz ve...

Ekrem İmamoğlu’nun dikkat çeken bir fotoğrafı ortaya çıktı!

Ekrem İmamoğlu’nun dikkat çeken bir fotoğrafı ortaya çıktı! 31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medyada dikkat çeken bir fot...

Şimdiye kadarki en kapsamlı sonuçlar! İşte 6 anket şirketinden İstanbul verileri

Şimdiye kadarki en kapsamlı sonuçlar! İşte 6 anket şirketinden İstanbul verileri Seçime 25 gün kala GENAR Araştırma Başkanı İhsan Aktaş, ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, Optimar Başkanı Hilmi Daşde...

Ali Babacan'ın yeni parti için ilk adımı bakın ne olacak! Ahmet Taşgetiren yazdı!

Ali Babacan'ın yeni parti için ilk adımı bakın ne olacak! Ahmet Taşgetiren yazdı! Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, bugünkü köşesine uzun zamandır parti kuracağı iddia edilen Ali Babacan'la ilgili...

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş dikkat çeken 27 Mayıs mesajı

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş dikkat çeken 27 Mayıs mesajı ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesaplarından 27 Ma...

Türkiye ile Küba arasında kanser aşısı için işbirliği kararı

Türkiye ile Küba arasında kanser aşısı için işbirliği kararı Türkiye ve Küba kanser aşısı için önemli bir adım atıyor. Sağlık Bakanlığı, Küba ile aşı, kanser aşısı ve ilaçları ...

Prof. Dr. Sencer İmer'den gündemi sarsacak sözler! Türkiye işgal edilecek

Prof. Dr. Sencer İmer'den gündemi sarsacak sözler! Türkiye işgal edilecek Türkiye ve ABD arasında S-400 tartışması yaşanırken Prof. Dr. Sencer İmer'den gündeme bomba gibi düşecek iddial...
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com